Pilates egitmenligi ve fizyoterapi okumak

blanck

Üye
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2022
90
26
Merhaba, öncelikle hangi kategoriye yazsam bilemediğim için buraya yazıyorum umarım yanlışlık yapmamışımdir. Size eğitim hayatımı ve kafamın karışıklığını anlatıp fikirlerinizi bekliyorum.
2 yillik aşçılık okudum, suan ise dikey gecis sinavina hasirlaniyordum 1,5 ay sonra lisansa tamamlamak icin sinava gireceğim. planlarımda lisansa tamamladıktan sonra yüksek lisans yapmak ve akademisyen olarak iş bulmak vardı fakat bu gerçekten çok zor her şey torpil artık. Durum böyle olunca ben bunu istemekten vazgeçtim. Bir yandan gastronomi okurken diğer yandan pilates eğitimi alıp öğretmenlik belgesi almayı düşünüyorum ve ardından bunu desteklemek için 2 yıllık fizyoterapi okumayı düşündüm. Ama gerçekten ne yaparım ne ederim bilmiyorum. Suanki düşüncem saçma mı onuda bilemiyorum.

Malesef şu an fizyoterapi lisans eğitimi almış fizyoterapistler işsiz, çok şansınızın olacağı bir alam değil 2 yıllıklar. Bir de tüm bölümler birbiriyle çok alakasız, bir hedef seçip tamamen o alan üzerinden ilerleyip kendinizi gelişmeniz daha mantıklı olmaz mı?

Malesef şu an fizyoterapi lisans eğitimi almış fizyoterapistler işsiz, çok şansınızın olacağı bir alam değil 2 yıllıklar. Bir de tüm bölümler birbiriyle çok alakasız, bir hedef seçip tamamen o alan üzerinden ilerleyip kendinizi gelişmeniz daha mantıklı olmaz mı?
Fizyoterapiyi pilates için okuyacağım yani amacım Fizyoterapistlik yapmak değil, pilates egitmenligini desteklemek

Fizyoterapi ve rehab. Lisans ogrencisiyim.
Burada kariyer hedefi için doğru tavsiyenin şu olduğuna inanıyorum.
Ya en iyi üniversite ya en iyi bölüm.

Bunun dışında kariyer hedefi pek düşündüğümüz gibi ilerlemeyebilir. Yani atıyorum ya Van'da tıp, ya Odtüde biyoloji gibi gibi....

Bence mantıksız bir düşünce değil. Bir arkadaşım benzer şekilde spor antrenörlüğü ve fizyoterapi okudu. Kendini iyi geliştirdi, işinde çok iyi ve çok iyi kazanıyor.

Nasil bir yerde çalışıyor peki şuan?
Bir fizyoterapi merkezine ortak oldu. Bazı akşamlar da bir spor salonunda skolyoz, kifoz, bel fıtığı ve bir takım iskelet sistemi problemi olan kişilere özel antrenörlük yapıyor. İngilizcesini de ilerletmeye çalışıyor bir yandan. Gelecek yıl Amerika'ya yerleşme düşüncesi var. Orada bu meslek koluna çok ihtiyaç var çünkü.

Yani işin aslı şu. Normal bir pilates eğitmeni veya spor eğitmeni yerine fizyoterapist bir eğitmen ile çalışmayı tercih ederim. Sanırım bunu herkes tercih eder. Tek mesele kendini çok iyi eğitmek. Bence sen bu işi başarırsın.

Bir fizyoterapi merkezine ortak oldu. Bazı akşamlar da bir spor salonunda skolyoz, kifoz, bel fıtığı ve bir takım iskelet sistemi problemi olan kişilere özel antrenörlük yapıyor. İngilizcesini de ilerletmeye çalışıyor bir yandan. Gelecek yıl Amerika'ya yerleşme düşüncesi var. Orada bu meslek koluna çok ihtiyaç var çünkü.

Yani işin aslı şu. Normal bir pilates eğitmeni veya spor eğitmeni yerine fizyoterapist bir eğitmen ile çalışmayı tercih ederim. Sanırım bunu herkes tercih eder. Tek mesele kendini çok iyi eğitmek. Bence sen bu işi başarırsın.
Çok teşekkür ederim 🌸 ancak şuan 21 yasindayim eğitim falan derken geç mi kaldım acaba diye düşünüyorum bir yandan da

Çok teşekkür ederim 🌸 ancak şuan 21 yasindayim eğitim falan derken geç mi kaldım acaba diye düşünüyorum bir yandan da
Hayır henüz çok gençsin. Bizimki mezun olduğunda 28 yaşındaydı.Çok azimli ve girişken biri olduğu için staj yaptığı merkezde devam etmesini istediler. 3 sene sonra da zaten artık kendini ispat etmişti iyice. Darısı başına ❤️

X