pgt ve tutunma problemi

hituci

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2007
1.932
31
merhabalar hocam.ben 26 yaşındayım.eşimde(erkekte)13.14. kromozomlarda translokasyon var.iki defa tüp bebek denedik.ilkinde 187,5 gonal f kullandım ve 14 yumurtam oldu.bunlardan 11 tanesi işleme girdi,7 tanesi döllendi,3 tanesi embriyo oldu fakat pgt sonrası sağlıklı embriyo bulunamadığı için transfer iptal oldu.ikincide ise yine 187,5 gonal f ile 17 yumurta oldu 11 tanesi işleme girdi.6tanesi döllendi,2 tanesi embriyo oldu ikiside pgt'den sağlıklı oldukları için geçti fakat 5. güne 1 tanesi ulaştığı için 1 embriyo transfer edildi oda negatif sonuçlandı.normalde hiçbir hormonal problem yokken tüp bebek tedavisi sırasında tiroid hormonlarında biraz dengesizlik oluyor.negatif sonucu aldığımız gün beta hcg değerim 0.1,tt3 değerim 1.82,tt4 değerim16.41,t3 değerim4.33,tsh değerim 5.02 çıktı.acaba bu tiroid hormonları tutunmaya yada yumurtaların kalitesine etki edermi?embriyo kaybımız çok oluyor bunun bir önlemi varmı?birde merkezinizde 13.14. kromozomlarında translokasyon olup sağlıklı bebek sahibi olan hastanız varmı?bilgilendirirseniz sevinirim.şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:

Merhaba hituci,

Her tüp bebek denemenizde mutlaka tecrübeli kişiler tarafından uygulanan PGD testinin yapılmasını öneriyorum. PGD yapıldıktan sonra, seçilen sağlıklı embriyoların transfer edilmiş olmasına rağmen gebelik elde edilmiyorsa, o taktirde gen mutasyonları, immunolojik faktörler ve kanama-pıhtılaşma faktörleri gibi diğer sistemlerin detaylı araştırılması ve bütüncül bir yaklaşımla yorumlanması gereklidir.

Sağlıklı günler geçirmenizi ve etkili tedavi yaklaşımlarıyla buluşmanızı dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün

Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…