Pemfigus hastalığı olan var mı?

gul85

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2010
34
1
mrb arkadaşlar bende pemfigus hastalığı var benim durumumda olan var mı diye merak ediyorum

geçmiş olsun ne zamandır rahatsızsınız?nerde tedavi görüyorsunuz?benim de bir arkadaşımda var ondan duydum bu rahatsızlığı ilk

teşekkür ederim 4 yıldır var ankara gazi hastanesinde tedavi gördüm

Bu hastalığın israilde çok görüldüğü konusunda bişiler duydum yanlış hatırlamıyorsam arkadaşımın doktoru ona çam ağaçlarından uzak olması gerektiğini söylemiş evleri bahçeli ve içindede çamlar var onlarda başka bir ev bakıyor zor bir hastalık çok steril yaşıyor o,çok iyi bakıyor ailesi önceleri çok kilo vermişti sonra toparladı onun 5 yıl oldu.allah şifa versin

mrb arkadaşlar bende pemfigus hastalığı var benim durumumda olan var mı diye merak ediyorum

mrb öncelikle çok geçmiş olsun annemde penfigus hastasıydı çok şükür atlattı ama kortizon tedavisi görüyor hala

çok sağol arkadaşınada geçmiş olsun ewt zor bir hastalık nerde tedavi görüyo arkadaşın

çok sağol annene de çok geçmiş olsun zor bi hastalık kortizon da öyle nerde tedavi görüyo annen

tıp fakültesi ilk başta bende istememiştim ama çok şükür iyi şimdilik ama kortizon işşte bi yeri tamir ediyorsa bi yeride mahvediyor kemik erimesi başladı annemde

Benim annemde de çıktı Sizinkiler nasıl şu anda?

Pemfigus hastalığı olanlar üzerinden uzun zaman geçmiş konunun ama
bulunca hemen yazmak istedim toplanabilirmiyiz ben daha tedaviye başlamadım
önümüzdeki hafta için yatış verdi doktor kortizona başlamam için

tedavi olanlar bana yardımcı olabilir mi neler yapmam gerekiyor acaba tedavi süreci nasıl ilerliyor

Doktor kortizon dozunu başta fazla verecek bu yüzden yüzünüz falan şişebilir,tüylenme olabilir.. annemde öyle oldu. Sonra vücudunuzun tepkisine göre yavaş yavaş ilacı düşürecek.
Doktoru tahlil sonuçlarına göre git gide kortizon dozunu düşürdü ve şimdi annem gayet zayıf ve güzel:) kortizonu da nerdeyse bırakmak üzere. Şekeri yükselmişti kortizondan dolayı ve mide sorunu yaşadı ama şimdi hepsi geçti Allaha şükürler olsun.
Sağlıklı beslenmeye çalışın, katkılı hazır gıdalar yemeyin.
En önemlisi moralinizi yüksek tutun. Allah şifa versin en yakın zamanda.

teşekkürler ben daha yeni okuyorum yazdıklarınızı evet ilk başlarda feci şiştim ve tüylenme oldu sonradan dozu düşürdüler ama nedeni kortizonun yan etkilerinden biri olan beyne pıhtı atmış olmasıydı bu yüzdende anjiyo oldum sonrada yeni lezyon çıkmaması üzerine kortizonu kestik ve üzerinden 1 sene bile geçmeden tekrarladı şuan tekrar hemen doktora gittim ve bunun stres atağı olabileceğini söyledi geçmişte de anjiyo hikayesi olunca hemen başlamadık kortizona merhemle devam ediyoruz şimdilik ama git gide çoğalıyor acaba annenizde de tekrarladı mı bu durum şu an ne durumdasınız

Merhaba. Kardeşimde Pemfigus Vulgaris var.. tedavisi devam ediyor. Ancak YARALARIN BAKIMI KONUSU nda neler yaptınız. Yardıma ihtiyacım var.. neler yapılmalı & neler yapılmamalı ?...
Telefonla da yardım alabilirim : telefonum; 0535.029.1019
Şimdiden teşekkür ederim. Hepinize acil şifalar diliyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…