PELVİK ENFEKSİYON (yumurtalık iltihabı) GECİREN VARMI ?

esrako

HOSGELDİN KIZIM
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2007
6.410
5
45
Merhabalar,

Çektirdigim rahim filmi (hsg) de sag tupum tıkalı solda ise enfeksiyon goruldu. yani tam adi ile pelvik enfeksiyon 7 sene spiral kullanldım ancak her yıl kontrollerim yapıldı en son artık agrı yapmaya basladı ve çıkarıldı. baska bir sikayetim yoktu ancak 8 aydır tekrar hamile kalmak isteyip kalamayınca dr um rahim filmi istedi ve durumu orada gorduk. bu durumda olanlarınız varmı ? var ise ne gibi ilaclar kullandınız ? dr um bana adet olursam bu ay sonrasında 7 gun igne ve agızdan ayrıca bir antibiyotik ve fitil verdi. bu sekilde hamile kalmam zaten zormus tek taraf kapalı diger taraf enfeksiyonlu. tupler enfeksiyon olunca islevini yerine getiremezmis. benzer bir durumda olan arkadaslardan paylasım rica ediyorum.

herkese saglıklı gunler dilerim,

canım doktorun doğru söylemiş keşke 8 ay beklemeseydin sipral çıkartırken bile enfeksion kapmış olabilirsin bende öyle oldu 2 tüpümde tıkanmış doktor sadece tüp bebek olur diiyor ihmal etme enfeksiondan kurtulduktan sonra tekrar film çektir inşallah öbür tüpün kapanmadan enfeksiyonu atlatırsın kontürollerini ihmal etme geçmişolsun canım

yanıtın için tesekkurler vahsikedi

spiral çıkarnıldıgı donem antibiyotik kulandım vede fitil . ancak sonra kontrole cagırmadı dr ve ben ilaclarımı duzgun kullanım. tupum un neden tıkalı oldugu tam bilinmiyor yapı bouzkulgu onunde et parcası vs de olabiilr dendi hsg de tupun onunad birsey var sank irahim den baslayan yernide. oyuzden enfeksiyondan diyemiyoruz.ama benim bir agrım sızım birseyim yokkii nasıl oldu anlamdım çok iyiyim spiral çıkarıldıgından beri. sende ikinci için deniyorsun sanırım tup bebek yapmayı dusunuyormusnu ??

evet canım sipiralden oluşan bir sorunum var temmuz ayında halledilecek ondan sonra doktor tamam derse tüp bebek düşünüyoruz

arkadaslar ben intden adacayini arasdirdim,ve rahim döl yatagi hastalari arada,adacayi oturma banyosu yapmalari iyi gelir die yaziyor,isderseniz sizde arasdirin bi,belkide bi faydasi olur insallah hepinize gecmis olsun..

nefisem ilgin için teşekkürler denemekte fayda var zaten sorunluyuz denemekle ne kaybederizki saol canım

teşekkür ederim gözek tavsiyelerin için ne oy bulursak kaynatıp içiyorum bide maydonoz suyunu deniyeyim bebek yapalım derken inşallah vucudun başka yerlerini bozmam zaten kafayı bozdum yok ottu yok hesaptı derken adamıda yıldırdım onuda kaçırırsam bu bebek işi hepten yatar artık.

ben bitkisel seylere hem guveniyorum bir umut diyorum hemde bir yandan tıkalı olan tupu nasıl acsın ilac bile acmıyor cerrahi mudahele diyorlar diye mantık yurutuyorum o zamanda aklıma yatmıyor. mevcut enfeksiyonuyok ediyor yada dagtıyor olabilir tabiki ama yapısal bozukluk var ise etkili olmaz diye dusunuorum yinede hemen arastıracagım yazdıklarınızı netten çok tesekkurler

esrako ben netten biraz araştırdım http://www.kisirligason.com/default.asp bu adrese girersen orada herbalist selcuk kaya var bitkisel yaptığı kürlerle tüplerin açılacağını söylüyor yaptıran hastalarında isimleri ve nasıl coçukları olduğunu anlatıyor ben mesaj yazdım cevap bekliyorum istersen sende göz at bana cevap gelirse senide haberdar ederim tabi bu arada doktorumla konuşup bunların faydasının ne derece olduğunu öğrenicem yanlız önce cevap gelmesini bekliyorum ..hayırlı cumalar canım unutma inanmak başarmanın yarısıdır...........

Pelvik enfeksiyonlarda tedavi hastanın durumuna ve hastalığın şiddetine göre planlanır. Hafif olgularda ayaktan tedavi verilebilir. Bu amaçla ağızdan alınan ya da enjeksiyon şeklinde verilen antibiyotikler kullanılır.Ayaktan tedavi genelde ateşi fazla yüksek olmayan, karın muayenesinde ciddi karin zarı iltihabı bulguları bulunmayan vakalarda uygulanır.Hastaya antibiyotiklere ilave olarak ağrı kesici ilaçlar da verilebilir. Bu hastalarda yatak istirahati iyileşmeyi hızlandırır. Tedavi süresince cinsel ilişki yasaklanır.Tedavi en az 7-10 gün sürmelidir.

Şiddetli vakalarda ise hastaneye yatarak tedavi ya da bazı durumlarda ameliyat gerekebilir:

* Teşhisin kesin olmadığı
* İltihabi kitle saptanan
* Ayaktan tedavinin yetersiz kaldığı (tedavi başlangıcından sonra 48-72 saat içinde bulguların gerilemdiği vakalar) vakalarda hastaneye yatırmak gerekir.

Çok nadir olmasına rağmen hastanedeki tedaviye de cevap vermeyen vakalarda, veya kitle saptanıp da tedaviyle kitlenin küçülmediği hallerde cerrahi tedavi düşünülebilir. Özellikle abse varlığında antibiyotik ile akut dönem bastırıldıktan sonra cerrahi olarak absenin boşaltılması düşünülebilir.

Spiral bulunan hastalarda bu çıkarılmalıdır. Bazı yazarlar hemen enfeksiyon saptanır saptanmaz çıkarılmasını önerirken bazı yazarlar ise antibiyotik tedavisine başladıktan 48 saat sonra çıkartılmasını önermektedirler.

Tüm tedavi yöntemlerini takiben 1 hafta sonra hastanın kontrole çağırılarak yeniden değerlendirilmesi gereklidir.

siteyi simdi inceliyorum vahsikedi banada yanıtı atarsan cidden çok sevinirmi çok sagol

Esrako Dediğim Siteyle şimdi Görüştüm Bana Tüplerin Acilacağini Söylediler 3 Ay Ile 6 Ay Arasinda Kesin Sonuç Alacağimi Bitkisel Ilacin Aylik 320 Ytl Tuttuğunu Söylediler Doktoruma Mail Attim Sitenin Adresinide Yazdim Bakalim Ne Cevap Gelecek Doktorum Tavsiye Ederse Hemen Başlamayi Düşünüyorum Cevaptan Senide Haberdar Ederim Canim........

vahsi kedi varmı bir haber dr undan ? dr ların tibbi tedavi ye destek alternatif tıp ı kabul edenler ivar ama tıbbı tedavisiz hiç bir dr un sadece bitki denemesi yapmayı kabul edeceğini sanmıyorm

esrako ne yaptın enfeksion geçtimi tekrar doktora gittin mi ben doktorlagörüştüm tabiki kabul etmedi.bu hafta çok yoğundum canım yazanadım ama senide merak ettim gelişmelerden benide haberdar et umarım iyi haberler verirsin...... birde rahim filminden sonra adetinde bir değişme oldumu....ben mart 11 de rahim filmi çektirdim mart27 de sadece 1 gün adet gördüm oda çok azdı.... başka bir sorun çıkmasından korkuyorum çunku kasıklarım ara ara çok ağrıyor. bu arada adet günüm nisan 2 olması gerekiyordu yanı 5 gün önce geldi ama arkası yok hala söker mi diye bekliyorum..

vahsikedi selam
benimde adetim gelmedi hamil olmaktan kuskulanıyorum ama sen gecikti falan diyince bende endise ettim su anda hsg sonrası adet geçikmesi olurmu ki

4 nisanda adet olmam grek hala olmadım hic sasmaz benim
dr adet olunca antibiyotik ignelerini ol demisti adet olmadıgım icin ignefalanda olmuyorum tabi
hsg adet geçiktirirmi bunu bilmemiz gerek bu durumda offff
senin adet basladı sokemedi ama sanırım benim hiç yok

Canim Ben Doktora Sordum 45 Gün Içinde Gelmezsi Lazim Gecikme Olabilir Dedi Inşallahhhhhhhhhhhh Hamilesindir Adetin Gelmezde Bir Sevinçte Senden Yaşariz Senin Için Dua Edicem Arkadaşim Banada Gelişmeleri Yazarsan Sevinirim Hayirli Haberlerini Bekliyorum Canim...........

selam
maalesef bebek yok dun testin sonucu ile inanılmaz moralım bozuldu yıkıldım resmen kesin diyordum oldu bu ay. asla geçikmem olmaz
ama rahim filmi cektirmistim sanırım o geciktirdi dr lar ne kadar gecikmez deselerde geçiktirdi iste bir arkadasımda daha aynısı oldu bu ay .
simdi enfeksiyon iç in 7 tane antibiyotik igneleri hap ve fitillere baslayacagım igne hemen fitil tabi adet butimi sonrasında bakalım

arkadaişlar öncelikl geçmiş olsun,bende de aylardık rahim iltihaplanması var, malesefbenim düşükten sonra oldu,aradan 1 yıl geçmesine rağmende hamile kalamadım,bu ay 7 günlük ilaç ve 10 günlük fitil tedavsisi uygulandı,ama drum rahim filmi istemedi ,bende tüplerde bir kapanma olmasından korkuyorum,sizin ne gibi belirtileriniz omuştu?

arkadaişlar öncelikl geçmiş olsun,bende de aylardık rahim iltihaplanması var, malesefbenim düşükten sonra oldu,aradan 1 yıl geçmesine rağmende hamile kalamadım,bu ay 7 günlük ilaç ve 10 günlük fitil tedavsisi uygulandı,ama drum rahim filmi istemedi ,bende tüplerde bir kapanma olmasından korkuyorum,sizin ne gibi belirtileriniz omuştu?

canım öyle ayrı bir belirtisi yok enfeksion olduğunu anlıyosun zaten buda onun sonucunda gelişen bir durum ben farketmedim tek diyebilececim enfeksion olunca tedavilerinizi ve kontrollerinizi ihmal etmeden yaptırmanız

canım öyle ayrı bir belirtisi yok enfeksion olduğunu anlıyosun zaten buda onun sonucunda gelişen bir durum ben farketmedim tek diyebilececim enfeksion olunca tedavilerinizi ve kontrollerinizi ihmal etmeden yaptırmanız

peki tüpler enfeksiyon nedeniyle kapanınca tekrar açılabiliyo mu?2 tane dr değiştirdim ama ikisi de sadece ilaç verdiler,rahim filmi istemediler,sanırım bu konuyu drumla görüşmekte yarar var...

X