Pedagog arkadaşlar var mı sayfada

Efsun18

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2017
425
214
Selam Kizlar cok kotu bisey oldu Dun Ben abimlerde kaliyorum 5 gun oncede yengemin yegeni 13 yasinda o da abimlere yatili geldi Benim yegenimde 10 yasinda o da erkek.Simdi hepimiz odada oturuyorduk birden yengemin yegeni iceri geldi girmesi cikmasi bir oldu yengemde suphelendi arkasindan gitti Hani bi yaramazlik mi yapacak diye laptop saklamisti derslere calissinalr diye sandi onu buldu gizliden cocuk odasinin kapisina yonelmis Ama ne gorsun 13 yasindaki cocuk 10 yasindaki erkek yegenimin arkasini dondermis cinsel organini dayamis surtunuo tabi kiyafetler vs uzerinde yengem ciglik kopardi sinir krizi gecirdi bagirdi csgirdi ortsligi yikti haliyle ogluna kizdi sana defalarca bedenine kimseyi dokundurma diye yegenim cok saf hala olup biteni anlamadi Bende tuylerim diken diken agzima geleni Sandim yengemin yegenine direk abisini aradi yengem Adam cok mahcup oldu koskoca adam devrildi resmen alip gitti cocugu.Simdi yengem cok uzuluyor neticede karsisindaki de cocuk cok mu yuklendim diye Ama Bence Bu normal bisey degilmaz bile yapti Ben olsam kendime hakim olirmiydum bilemiyorum!!Gercekten Bu internet sosyal medya cocuklarimiz icin cok kotu ornek Allah eblatlarimizla bizi imtihan etmesin..Siz olsaydiniz ne yapardiniz Kizlar nasil bir yol izlerdiniz Iyi ki erken farketti yegenim 2 defa bana arkani Don dedi surtundu dedi basindan kaynar su dokuldu yengemlerin cok kotu birsey bu gercekten.Şimdi benimde çocuğum var biz bu çocuklarımıza bedenlerinin onlara ait olduğunu daha doğru bi şekilde nasıl anlatabiliriz yani gerçekten hala olayın etkisindeyim zavallı yengem zaten çok takıntılı

Pedegoğu burda aramaniz cok yanlis acilen 13 yasindaki cocugun bi uzmana gosterilmesi lazim yasida okadar kucuk degil tam ergenlik dönemi 10 yasinda buna maruz kalan cocugunda acilen pskloga gosterilmesi lazim gec kalmadan okurken sinirlerim bozuldu yasadiklariniz korkunç sosyal medya etkilimi bilmiyorum ama saglikli bir cocuk degil allah yardımcınız olsun

Pedagog biligisine burda kendi çocuklarımız için cinsellik ve kendi bedenlerini evlatlarımıza nasıl evde anlatabiliriz diye sordum yoksa tabiki 13 yaşında olan cocuga burda pedagog aramıyorum yanlış okudunuz galiba ben Allah korusun ilerde bu duruma düşmemek için ne yapmalıyız bir aile bireyi olarak illa bizimde cocugumuzun başına gelmesini mi beklicez

Canim benn seni dogru anladim sen yanlis anladin bence belkide üslubumdan kaynaklı korkularini anliyorum tabiki bilgilenmek şart bu konu hakkında yazan olursa cokta guzel olur sadece okuyunca beynime kan sıcradı hepimiz anneyiz onlem almamiz lazim bunun icin yeterince bilgiliyiz diye dusunuyorum oncelikle tv ve sosyal medya detoksu yapmak lazim ne varsa onlarda var zaten umarim hic kimse yasamaz böyle bir olayı okul çagında zaten uzmandan destek almak ögretmenlerle iletisimde olmak bizim icin gerekli

Evet kesinlikle haklısın bu çocuk ta demek birinden gördü yaptı telefonu arkadaşları okulu öğretmenleri bile araştırılıp temziletilmeli

Evet kesinlikle haklısın bu çocuk ta demek birinden gördü yaptı telefonu arkadaşları okulu öğretmenleri bile araştırılıp temziletilmeli
Okulla alakali degildir canim zaten artik rehber öğretmenler var yakından ilgileniyorlar bütün ögrencilerle hocalariyla konusup okuldaki davranislarinida ogrenmelisiniz onu kast ettim umarim aşarsınız bu durumu çok uzuldum sizin adınıza umarim duzelir hersey

E bravo aferin, ortamda bir tane aklı başında tepki veren yok. 13 yaşındakine tecavüzcü muamelesi yapıp ağır hakaretler edip ( muhtelemen evde de dayak ve hakarete maruz kalmasını sağlayıp) rahatladınız mı? Çocuk ve ergen psikolojisinden haberiniz yok, saldırıp garip garip tepkiler vermişsiniz. Çocuklarda davranışlarında muhtemelen merak, gördüklerini uygulama, kendini keşfetme dönemlerinde pedagog yardımı alıp doktor yönlendirmesiyle, korkutmadan travma yaşatmadan utandırmadan psikolojilerini ve dolayısıyla geleceklerini vs etkilemeden durumları kontrol altında tutmak yerine hala burada forumda pedagog soruyorsunuz? Ayakta alkışlıyorum herkesi

Böyle klavyeden rahat yazması !!! Söz konusu insanın canı evladı kimsenin dayak attığı yok haaa şayet ben olsaydım yengem gibi olamazdım ağzına….. 13 yaş herşey idrak edebilir ki şimdiki çocukların bildiğini biz bilmiyoruz!! Şimdi burda bilmiş bilmiş konuşuyorsun ya söz konusu senin evladın olsa adım gibi eminim böyle konuşmazdın!!!!

Haaa bu aradaaaaa yazdığımı iyi oku ben burda pedagog kendi çocuklarımıza nasıl bedenlerinin onlara ait oldugunu anlatmalıyız diye sordum lütfen okudugunu önce bi anlaaaaaa ona göre bilmiş yorum yap

Merhaba , ben cocuk ve ergen psikologuyum. Cocugu yargilamadan sakin bir sekilde konusabilecek biri var mi etrafinizda ? Cocugun bunu yapmasindaki motivasyonu ogrenebilecek biri ? Bir yerden izlemis olabilir , masturbasyon yapiyor olabilir ( o yaslarda olabilen bir durum ) ya da bu konuda bir zorbaliga maruz kalmis olabilir.

Efsun18 çok kötü birşey yaşamışsınız geçmiş olsun
Çocuklardan psikoloğa götürülen oldu mu? Ne dediler merak ettim ne önerdiler hem 10 yaş için hem de bu davranışı gerçekleştiren 13 yaşındaki için?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…