Pcoslular umut olsun

eabtu

Üye
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2022
227
46
26
Kızlar merhaba bende sizler gibi pcos hastasıyım doktora gittiğimde doktorun elimi çabuk tutmam gerektiğini bina önce çocuk yapmam gerektiğini söyledi o an yıkıldım gerçekten daha 3 aylık evliydim ve yüzüme yüzüme bunu söyledi neyse adet söktürücü verdi kullandım daha sonra kafama yatmadı başka bir doktora gittim doktorum alttan muayene etti yumurtalıklarımı bana gösterdi hatta o ay büyüyen bir yumurtam olduğunu söyledi ve beni karşısına alıp rahatlattı hiç bir şekilde çocuk olmaz diyemeyiz ama doğurgan kadınlara göre ihtamel olarak az olduğunu söyledi yani normal bi sorunu olmayan kadının 3-4 ayda hamile kalıyorsa sen 8-9 ayda kalırsın belki ya da tam tersi de olabilir hatta daha çok yumurta olduğu için daha yüksek şans da olabilir dedi ben o gün o kapıdan çıkarken o kadar rahatladım ki anlatamam ağlaya ağlaya eve gittim o gün bana bi takviye edici çözelti yazdı onu kullandım günlük stres yapmamaya çalıştım düşünmemeye gayret ettim normalde 2-3 ayda adet oluyordum o günden sonra ayda hatta günü gününe oldum 5 ay düzenli olduktan sonra bu ay felaket bir göğüs ağrısı yaşadım dokunamıyordum adetime daha 5 gün varken idrarda silik çizgi ve kanda 138,6 ile hamile olduğumu öğrendim o anda o zamana kadar yaptığım testler ve tek çizgiler yaşadığım stresler negatife ağlamalarım herşey geldi ve o ilk doktorun söylediği elini çabuk tut zor dediği gün aklıma geldi bugün kesemizi görmeye gideceğiz o kadar çok heyecanlıyım ki biran önce görmek kalp atışını duymak istiyorum
Yani kızlar tek bir doktora bağlı kalmayın kafanızı rahatlatan sorularınızın cevabını alabileceğiniz hekimlere başvurabilirsiniz diğer türlü strese giriyorsunuz biliyorum çok zor ama stres yapmayın bir gün buraya bunları yazağım hiç aklıma gelmezdi ama Allahtan ümit kesilmez olamaz diye bişey yokmuş ben bunu öğrendim sizlere de umut olur inşallah diye yazmak istedim dualarınızda beni de unutmayın inşallah

Tebrik ederim sağlıkla kucagınıza alırsınız inşallah. Bende 24 yasındayım kasık ağrısı ve adetten 1 hafta sonra tekrar adet oldugum için doktora gittim hormon testleri yapıldı. Ultrason bakıldı. Ultrasonda 2.5 cm folikül kisti gördü hormon değerlerimde de sadece prolaktin değeri 23 sınırken 35 civarı cıktı. Size pcos teshisi nasıl kondu. Doktor bana cok yatkınsın polikistik overe dedi ve dogum kontrol hapı verdi de cok korkuyorum bende

Teşekkür ederim isteyen herkese nasip olsun inşallah
Benim senelerdir adet düzensizliğim vardı 2-3 ayda bir oluyordum ve az oluyordum kilo olarak zayıfım ama sadece alt karın bölgesinde yağlanma vardı. Doktora gittiğimde 14 tane yumurtam çıktı yani pcos düzensizliğin sebebi de buymuş doktorum bana da doğum kontrol hapı verdi ama açıkçası ben kullanmadım (siz bildiğinizi yapın yinele)çünkü benim yediklerime dikkat etmem ve düzenli su içmem gerekiyordu doğum kontrol hapları kilo aldırıyordu bende neyse çocuk düşündüğümüz için başka bir doktora gittim ve ilaç kullanmak istemediğimi söyledim düzenli beslenme su içme ve yürüyüş önerdi birde ekstra vitamin takviyesi verdi o şekilde çok şükür

Benim yumurtada fazlalık da görmedi 2.5 cm kist gördü. Peki hormon değerleriniz nasıldı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…