Pcos ve Sivilceler kabusum oldu.. ne zaman sona erecek?

Miraycik07

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2017
15
13
28
Merhaba hanımlar ben 21 yasındayım üni öğrencisiyim.. şuan bunları gözlerim dolu dolu yazıyorum. Ergenlik dönemimde hiç bir şekilde sivilce ile uğraşmadım tabiri caizse yüzüm bebek gibiydi. Pcos teşhisi konmuştu adet düzensizliğim vardı ama kilo, kıllanma sivilce problemi yasamadıgım için dikkate almadım ilaç falan kullanmadım.
Sonra ne olduysa 19 yasındayken oldu, birden sivilcelendi yüzüm 8-10 sivilcenin bir anda çıktığına şahit oldum. o günden beri uğraşıyorum dönemsel olarak artıyor azalıyor ama kesinlikle bitmiyor!! Roaccutane tedavisini önerdi doktorlar fakat kullandıgım yıl boyunca işe yarayacak olsa bile sorunum pcos kaynaklı olduğu için tekrarlama ihtimali var dediler.. bu kadar tehlikeli ve yan etkisi olan bir tedaviye tekrarlayacağını bile bile bulaşmak istemedim.
200 tl bayılıp özel bir cilt doktoruna gittim yine,
Benzamycn ve Acnelyse jel verdi onları kullanıyorum 1 aydır, bana doğum kontrol hapı kullanıp kullanmadıgımı sormustu.. Doktorlar diane 35 vermisti polikistik over için kullanmamıstım cunku bende feci bacak ağrısı yapıyor ... neyse 1 ay bu kremleri kullan gel yine dedi.

Kremler işe yarıyor evet varolan sivilce geçiyor lekeler gidiyor ama kardeş yeni sivilceler çıkmaya devam ediyor!! ne yapacağımı şaşırdım. adet günümü zor bekledim ve diane 35 kullanıyorum bugün 3. günüm. bir yandan kremlere de devam ediyorum.

Bacak ağrım var, Vücudum şişti ve sinir sistemim alt üst oldu. Bunların hepsini göze almıştım yeter ki sivilcelerim iyileşsin artık yenisi çıkmasın demiştim...
3 gündür daha fazla sivilce çıktı hatta gün içerisinde falan da çıkıyor.. sinirlerim bozuldu.

Sizce biraz daha beklemeli miyim, 1 ay dolsun mu? Yoksa intihar falan mı etmeliyim gerçekten dışarı çıkmak istemiyorum psikolojim bozuldu ben artık makyaj yapmak istiyorum, ne biliyim yüzüme gönül rahatlığıyla nemlendirici sürebilmek istiyorum... benim yerimde olsanız ne yapardınız... teşekkürler şimdiden..

Sizin kadar olmasa da bende de var pcos kaynaklı sivilce, siz gibi doğum kontrol hapı kullandım bacaklarım ve kollarım uyuştuğu için bıraktım. Şu an antibiyotik ve jellerle idare etmeye çalışıyorum.

Canım benim sivilce sorunum yok. Erkek tipi kıllanma sorunum var. Ve inan sivilce bunun yanında masum ve sevimli sayılır. Maşallah hacı amca gibiyim.

Öncelikle geçmiş olsun. Bende pcos hastası olduğumu lazer epilasyondan fayda görmeyince anladım ve diane 35 kullanmaya başladım. yaklaşık 8 9 aydır tedavi görüyorum sivilce problemim de seninki gibi biraz. Tüylenme aşırı rahatsız ettiği için ağdaya başladım ve bitmeyen tükenmeyen sivilceler siyah noktalarla savaşmak zorunda kaldım. Ağlıyordum artık o derece kazıyordum sıkıyordum tekrar tekrar çıkıyordu. Ağdayı bırakalı 2 yıl olacak nerdeyse hala devam ediyor ara ara.
Yalnız doktorum sabırlı olmamı istedi bi kere sabredeceksin sivilceli olmak sakallı olmaktan 100 kat iyi onu söyleyeyim. Sigara dumanına dahi maruz kalmayacaksın ve en en önemlisi ilaçlarını dakikası dakikasına uygun alacaksın. Ben her akşam saat 11.00 da alıyorum sabırla düşün alarm kurdum sırf bunun için. En önemli etki sabır ve dakiklik bunu unutma kendine iyi bak :*

Bende de pcos var.. ergenlik yıllarımda aşırı yüzümde içten çıkan sivilceler vardı, sıkıyordum daha kötü oluyordu..roaccoutane kullandım 4-5 ay ve Allah’a şükür geçti ve neden önceden kullanmadım diye kendime kızmıştım.. şuan tüp bebekle hamileyim ve tekrarlar demişlerdi sivilceler, çok çok az belli belirsiz ancak tekrarlama var..göbek bacak ve kolda kıllanma normalin biraz üzerinde kıllanma hep vardı..roaccoutane tavsiye ederim kesin çözüm..

Doktoruna danışıp ilacını değiştir. Piyasadaki tek ilaç bu değil ki. Belki başka bir hapla bu problemleri yaşamayacaksın. Baktın hâlâ geçmiyor problemlerim o halde r... kullan. Ben ergenliğe girdikten bir iki yıl sonra sivilce problemine sahip olmaya başladım yani 13 14 yaşında. Şuan 20 yaşındayım hâlâ aynı şekilde problemim devam ediyor. Allahtan lisedeki kadar kötü değil. Keşke doktor bana ilk bu r... hapını kullanmam gerektiğinde kabul edip kullansaymışım şimdiye çoktaaaan geçmiş olurlardı

Ya yanlışsam düzelt ama doğum kontrol hapı içince zaten sivilceler düzelmiyor mu benim pcoslu arkadaşlar hap kullanınca sivilceleri düzeldi. Roac kullanmalarına gerek kalmadı.

Roaccutane kullan kesinlikle. Sivilceler kremle, jelle geçmiyor. Tecrübeyle sabit.

Ah canim benim beni anlattin sandim bi an ..Bende de ergenlikte hic cikmayan sivilce ve akneler 19 umda basladi suan 22 ye 3 ay kaldi beter durumdayim.Hap kullanamiyorum, krem tedavisiyle ugrasiyorum.Bi de ben calisiyorum ve makyaj yapmam yasak o sifatla insan icine cikmak..Bilirsin iste.Tek farkimiz ben artik umursamiyorum.Insanlarin ne dedigini nasil baktigini is arkadaslarimin her gun off Dennis bu surat ne demesini bile umursamiyorum.Kimse kusursuz degil oyle degil mi elbet bi sekilde kurtuluruz bunlardan..

17 yaşında bana da pcos tanısı konuldu o güne kadar suratım sivilceden görülmezdi. Şuan 21 yaşımdayım 17 yaşından beri doğum kontrol hapı kullanıyorum.bir tane bile sivilce çıkmıyor. İlacı 1 ay bile kullanmazsam anında 3-4 tane sivilce çıkmaya başlıyor tek çözüm doğum kontrol hapı bence kremler filan bir işe yaramıyor pcos tanısı konulmadan önce bir sürü sicilce kremiyle uğraşmıştım ben de.

Daha yeni başlamışsınız, sabırlı olun biraz. Bir kutuyu bitirdikten sonra azalma gözlemlemezseniz başka bir doğum kontrol hapına geçmek istediğinizi söyleyin. Benim de 16-17 yaşımdan beri alnımda, tam sivilce değil de değişik bir şey vardı beyaz nokta deniyor sanırım, aşırı pürüzlüydü. Mayıs 2016’dan beri hem korunmak hem de pcos için doğum kontrol hapına başladım, Qlairista adı, benim bünyeme çok iyi geldi. İlk kutudan itibaren alnımdakilerde azalma oldu, pürüzsüzleşmeye başladı şimdilerde çok daha iyi. Çenemde göbeğimde vs koyu renkli uzun tüyler vardı onlar da döküldü genel olarak azaldı tüylerim. En iyi kısmı da düzenli adet olmak ve az kanama olması. Önceden aşırı kanamam oluyordu ve en düzenli hali 35 günde bir oluyordu, 3 ay regl olmadığımı da hatırlıyorum çok kötüydü. Şimdi bırak gününü saati bile şaşmıyor, çok güzel bir şey.

Ay çok özür dilerim ben üst sıralarda görünce konuyu yeni sandım . Şimdi durumunuz nedir, ilacı değiştirdiniz mi yoksa devam mı ettiniz?

Son düzenleme:
Merhaba bende yaklaşık 7 8 aydır diane 35 kullanıyorum pcos için. siz 4 yıldır pcos tedavisi için mi kullanıyorsunuz dk hapını? Bu kadar uzun sürüyor mu tedavi :'(

Bütün bu hissettiklerini hatta daha beterlerini hissettim. Sana şimdi bir tane foto aticam eğer bulabilirsem. Ben tedaviye başlamadan önceki halim. Ve b.babam çok uzulurdu halime. Şu kadar soyliyim yılda geçen kızlara sorarmis. Benim torunun yüzü böyle böyle siz ne kullanıyorsunuz diye. Canım benim. İyi bak o fotoya tamam. Ağustos 2016 da çekindim onu. Sonra tekrar bir düşün intiharı tamam

Merhaba bende yaklaşık 7 8 aydır diane 35 kullanıyorum pcos için. siz 4 yıldır pcos tedavisi için mi kullanıyorsunuz dk hapını? Bu kadar uzun sürüyor mu tedavi :'(
bende dieneye ywni basladim adetlerim duzenli bu asamadan sonra ne verir acaba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…