pcos ve ovülasyon testi?

lilay5

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2020
3.821
7.713
kızlar merhaba. ben pcos hastasıyım 3 yıldır gebe kalamıyorum bir de negatif aşılamam var. defalarca iğneler ilaçlar kullandım fakat hiç ovu testi yapmamıştım. adetlerim hep düzensiz, 32. günde olduğu da oluyor 40-50 küsürlerde de.. son adetim 28 temmuz. adet bitiminden sonra başladım 10. güne kadar yaptım pik olmadı tabii, daha sonra bir hafta şehir dışına gittik vs yapmayı bıraktım, tahminim de o ara yumurtladığım üzerineydi. son adetimin üzerinden 34 gün geçti ne regl belirtim var ne hamilelik. (şişkinlik dışında) gece aklıma düştü, öylesine ovülasyon testi yaptım ikisi de kopkoyu çıktı. herhalde gece diye düşündüm, sabah kalkınca yaptım yine ikisi kıpkırmızı. gebelik testi de vardı, onu yaptığımda negatifti. ovüyü vaktinde yapmadığımı düşünerek 2 saat sıvı alımını kesip 3-4 gibi yaptım T çizgisi Cden daha koyu çıktı. pcos olduğum için tutturamıyorum, sizce yumurtlamış mıyımdır artık regl bekliyorum ama..

Sonucunuz ne oldu nasıl bir yol izlediniz ?

Pcos'ta yumurtlama bazen daha geç olabiliyor. Ovulasyon testinde koyuluk gördüğünüz zamanlarda değerlendirmenizi öneririm.

Pcos'ta yumurtlama bazen daha geç olabiliyor. Ovulasyon testinde koyuluk gördüğünüz zamanlarda değerlendirmenizi öneririm.
teşekkür ederim. doktor info şase önermişti fakat pek bulamıyorum her yerde
inofolic combi alacağım galiba
hala regl olmadım bu arada.

teşekkür ederim. doktor info şase önermişti fakat pek bulamıyorum her yerde
inofolic combi alacağım galiba
hala regl olmadım bu arada.
Soğan kürü yaparsanız regl söktürür sonraki ay da folik asit alımına başlarsınız. Pcosa da çok iyi geliyor soğan kürü. Ben regl olmadığım zamanlarda içerim 5-6 gün sonra regl olurum.

İlişki için 14-15-16 yı mı değerlendirmeliyim

Eklentiler

• 4744E5D0-3927-498A-AC7C-1C587380670B.jpeg
    89,2 KB · Görüntüleme: 124
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…