Pcos, Tedavi süreci

Abttl

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2024
15
7
28
Kızlar merabaa yardımcı olursanız sevinirim. Bende pcos var tedavi sürecine başladık ilk ay klomen kullandım yumurtam gelişmedi gebelik olmadı ikinci ayda Femara kullandım yumurtalar yeterli boyuta ulaştı ama yine gebelik olmadı. Üçüncü ayda da femarayla devam ettik bir tanesi 24 mm olmuştu çatlatma iğnesi vuruldum 36 saat sonra ilk üç gün sık ilişki sonrasında gün aşırı demişti ama gebelik yine olmadı ve yeniden kontrole gittiğimde yumurtalardan bir tanesi kistleşmişti doktor bu ay o yüzden ilaç tedavisine devam etmedi bu ay 10. Ve 20. Günler arasında günaşırı dene dedi. 11 eylülde reglim bitti bugün ufak bir lekelenme oldu ve akşamına da biraz daha fazlası geldi adet oldum sandım doktora da yazdım yumurtlama döneminde bu olabilir dedi. Aranızda böyle birşey yaşayan oldu mu? Adetimin ilk gününden sayarsak 16. Günümdeyim herhangi bir regl belirtim de yok 🤷🏼‍♀️

Benim bi arkadaşım da çatlatma iğnesi sonrası adet gecikmesi yaşamıştı. Doktor normal olduğunu söylemiş..
Bende geçen hafta kontrole gittiğimde pcos teşhisi koydu, doktora gitmeden önce de kanamam vardı yoğun olmayacak şekilde ve adet günüme neredeyse 2 hafta vardı.. Doktor ara kanama olabilir pcoslarda görülüyor çoğu zaman korkulacak birşey değil demişti..
İğneden dolayı gecikme ise ara kanama olabilir belki sizin de..

X