Pcos tedavi ile gebelik

Zlyha97

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2022
5
2
26
Merhaba hanımlar.
13 yaşında Pcos teşhisi konuldu ve o yaşımdan bu yaşıma adet düzensizliğimden dolayı sadece ilaç verdiler tedavi olarak.
Henüz evli olmadığım için ama ilerde evlenmeyi ve çocuk sahibi olmayı çok istediğim için aklıma çok fazla takıyorum bu konuyu.
Evlilikten önce yapabileceğim farklı tedaviler var mı hamile kalabilir miyim veya kalamaz mıyım bunu öğrenmek için?
Evlendikten sonra fazla zaman geçirmek istemiyorum hemen muayene için randevu alırım fakat tam olarak siz ne yaptınız? Ne tedavisi gördünüz bana ne önerebilirsiniz şu an bekar olduğum için veya ilerde evlilikte?

Bekarken hep yasmin kullandım evlendikten sonra çocuk kararı verince doktora gidip yumurta takibi yaptırdık ve femara ile yumurtaları büyütüp çatlatma iğnesi oldum 3 ay bu yöntemi denedik olmadı. Sonrasında 2 ay aşılama denedik yine olmadı bir sonraki ay tüp bebekle oldu şükür. Ama pcosta ilk yöntem işe yarıyor genelde benim eşimin sperm sayısı az olduğu için tutmadı sanıyoruz bu yöntemler.

Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah Umarım ilerde banada nasip olur

tabi doktor muayene edip kan testlerine göre karar verir ama bence her ay düzenli söktürücü iç en azından pcosun yan etkileri azalır. adet olunca gerçekten vucut rahatlıyo ve belki düzene girebilir böylece. eğer gerçekten çok istiyosanız ilk aydan dr gidin sonucta pcosun birden çok çeşidi var ben 1senedir dr gidiyorum. kimiside kendiliğinden gebe kalıyo gerçekten derecesine ve yanetkilerine bağlı bu durum. ama imkansız değil korkma. belki de ilk aydan kalırsın nasip :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…