pcos sorunu

pcoslubirey26

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2022
2
0
25
Merhabalarr. Ben 22 yaşında aktif cinsel hayatı olan biriyim. Bu yaz tüylenme ve ani kilo alımı problemiyle kadın doğuma gidip, jinekolojik muayene ve tahliller oldum. hali hazırda şu an yasmin ve aldactone isimli ilaçlar kullanıyorum. hormonlarım ne kadar bozuk bilmiyorum. reglim çok küçük yaşlarımdan beri hep çok düzenli oldu sizce hormonlar çok kötü durumda mı ek olarak bu hastalığı durdurmak için neler yapıyorsunuz tavsiyelerinize ihtiyacım var.
Screenshot_20221206-013157~2.png

Merhabalarr. Ben 22 yaşında aktif cinsel hayatı olan biriyim. Bu yaz tüylenme ve ani kilo alımı problemiyle kadın doğuma gidip, jinekolojik muayene ve tahliller oldum. hali hazırda şu an yasmin ve aldactone isimli ilaçlar kullanıyorum. hormonlarım ne kadar bozuk bilmiyorum. reglim çok küçük yaşlarımdan beri hep çok düzenli oldu sizce hormonlar çok kötü durumda mı ek olarak bu hastalığı durdurmak için neler yapıyorsunuz tavsiyelerinize ihtiyacım var.Eki Görüntüle 3172241
Tüylenme sebebiniz testesteron hormonu yüzünden.
Sınırın üzerinde çıkmış. Yani erkeklik hormonu.
Diğerlerinde bir sorun gözükmüyor kendi değerlerimle kıyaslayınca fakat insülin direncinize de baktırın. Pcosun temel sorunlarından biri insülin direncidir. Bunun için aç karınla bi kan verin.
Bir de bu değerler adet döneminde verildi dimi ?
Pcosu maalesef kesin iyileşmesi yok. Hastalık da sayılmaz pek ama onun etkilerini azaltmak için düzenli ve dengeli beslenme,biraz hareket,spor lazım. Kilo varsa biraz kilo vermek de önemli.
Bende de var ve çocuk düşünüyorum 1 sene olacak. Bana engel oluyor…
İyi bir diyetisyen pcos ile yaşamayı kolaylaştırabilir 🙏🏼

Tüylenme sebebiniz testesteron hormonu yüzünden.
Sınırın üzerinde çıkmış. Yani erkeklik hormonu.
Diğerlerinde bir sorun gözükmüyor kendi değerlerimle kıyaslayınca fakat insülin direncinize de baktırın. Pcosun temel sorunlarından biri insülin direncidir. Bunun için aç karınla bi kan verin.
Bir de bu değerler adet döneminde verildi dimi ?
Pcosu maalesef kesin iyileşmesi yok. Hastalık da sayılmaz pek ama onun etkilerini azaltmak için düzenli ve dengeli beslenme,biraz hareket,spor lazım. Kilo varsa biraz kilo vermek de önemli.
Bende de var ve çocuk düşünüyorum 1 sene olacak. Bana engel oluyor…
İyi bir diyetisyen pcos ile yaşamayı kolaylaştırabilir 🙏🏼
Evet bu kanı aç ve reglken vermiştim. Biraz kilom var ama öğrenciyim inanın yaşamak ve geçinmek benim için ekstra zor bu bağlamda çok sağlıklı beslenemiyorum maalesef. Beni de en çok korkutan şey çocuk sahibi olamayacak/ doğurganlığı azaltacağı yönünde, umarım siz bu sorunu kolayca atlatırsınız

Evet bu kanı aç ve reglken vermiştim. Biraz kilom var ama öğrenciyim inanın yaşamak ve geçinmek benim için ekstra zor bu bağlamda çok sağlıklı beslenemiyorum maalesef. Beni de en çok korkutan şey çocuk sahibi olamayacak/ doğurganlığı azaltacağı yönünde, umarım siz bu sorunu kolayca atlatırsınız
Maalesef ben de kilo alınca pcosla tanıştım. Öğrencilik zamanlarımdan biliyorum beslenme olayı düzenli olmuyor haliyle kilo alınıyor veya veriliyor. Çocuk sahibi olmak imkansız değil. Hatta daha kolay hamile kalanlar var fakat sizi sadece ileri atıyor. Başkası 2 ayda ise siz veya ben,biz 🥰 birkaç daha fazla çabalıyorsunuz hormon dengesizliği yüzünden. Adetleriniz düzenli olabilir fakar hormonlardaki bozukluk yüzünden yumurtalarınız kaliteli olmaz.

Maalesef ben de kilo alınca pcosla tanıştım. Öğrencilik zamanlarımdan biliyorum beslenme olayı düzenli olmuyor haliyle kilo alınıyor veya veriliyor. Çocuk sahibi olmak imkansız değil. Hatta daha kolay hamile kalanlar var fakat sizi sadece ileri atıyor. Başkası 2 ayda ise siz veya ben,biz 🥰 birkaç daha fazla çabalıyorsunuz hormon dengesizliği yüzünden. Adetleriniz düzenli olabilir fakar hormonlardaki bozukluk yüzünden yumurtalarınız kaliteli olmaz.
Benim adetim düzenli kilom da iyi vücudumdaki tüylenmeler için pcos tanısı konuldu öğrendiğimden beri ağlıyorum şeker hastası olucam kilo alacağım diye

Ben de öğrenciyim moralim çok bozuldu daha yeni öğrendim ağlıyorum şu an

Benim adetim düzenli kilom da iyi vücudumdaki tüylenmeler için pcos tanısı konuldu öğrendiğimden beri ağlıyorum şeker hastası olucam kilo alacağım diye
Üzülmeyin yaşam tarzınıza bağlı bu pkos. Yemenize dikkat ederseniz yeterli spor vs vs yaparsanız pkos çok düşük düzeyde etkiler sizi

Ay ağlamayın bu öyle çok ciddi bir sorun değil. Benim de adetim düzenli ama birkaç hormonum bozuk çıktı. Bunların içinde testesteron da var. Sanırım sizin de o yüksektir tüylenme varsa. Yani erkeklik hormonu. Ama ağlayacak birşey yok🙏🏼 Hormon ilacı ile düzeltilebilir. Ben kilo almaya müsait olduğum için verdiği hormon ilacını kullanmadım. Clife aldım bitkisel karışım. İçinde östrojen hormonu yükseltici şeyler var. Bakalım sabırla bekliyorum🙏🏼 İnşaAllah sizin de gönlünüzce olur 🌺

X