Pcos sendromu baslangici mi bakar misiniz ?

ihlamurunkokusu

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Mart 2023
1.031
1.174
Merhaba, geçen gün doktora gittim gebelik dusundugum icin kontrol amacli. , SMEAR testi vs yaptı, yumurtlama donemimdeydim, 8 yumurtan aynı anda olgunlaşmaya çalışıyor o yüzden adetini 30-35 günde bir yaşıyorsun dedi, bir sorun olur mu dedim ama kararsız kaldı. Bilgisi olan biri yardimci olabilir mi ? Hamile kalmaya çalışıyorum... :KK43:

Polikistik over bana da dendi dedikleri ay hamile kaldım bu yumurtalıkların çok tembel tüp bebek harici olmaz dendi diyen doktorun yanindan çıktıktan 1 hafta sonra hamile olduğumu öğrendim evlendigim ilk ay değil ikinci ay oldu ama doktorlara kalsa benim hamile kalmam zordu

Polikistik over bana da dendi dedikleri ay hamile kaldım bu yumurtalıkların çok tembel tüp bebek harici olmaz dendi diyen doktorun yanindan çıktıktan 1 hafta sonra hamile olduğumu öğrendim evlendigim ilk ay değil ikinci ay oldu ama doktorlara kalsa benim hamile kalmam zordu
Yumurtladiginizi nasıl anlıyorsunuz peki ?

Hayır sorun olmaz hamile kalabilirsiniz 30-35 gün cok bir süre değil , yumurtlama doneminizi ovulasyon testleri ile takip edebilirsiniz veya 2 günde bir ilişki şeklinde devam ettirebilirsiniz. Bende de polikstik var siz daha şanslısınız ben senede 1 veya 2 defa anca adet olabiliyorum..

Hayır sorun olmaz hamile kalabilirsiniz 30-35 gün cok bir süre değil , yumurtlama doneminizi ovulasyon testleri ile takip edebilirsiniz veya 2 günde bir ilişki şeklinde devam ettirebilirsiniz. Bende de polikstik var siz daha şanslısınız ben senede 1 veya 2 defa anca adet olabiliyorum..
Çok geçmiş olsun çok üzüldüm, yani 28 günde bir adet olan birinin yumurtlamasi daha düzenli oluyordur, 8 tane olgunlaşmaya çalışan yumurta demek, belki tam anlamiyla 1 tanesi olgunlasamadan adetim sökülüyor olabilir. Doktor da düzgün ilgilenmedi zaten ben anladım bu durumdan hiçbir şey. :KK43:

Bende senelerdir polikistik overliyim. Bekarken tanı konuldu düzensiz oluyordum. Evlendim devam etti çocuğun olmaz dendi. Kendiliğinden 6 ay geçmeden hamile kaldım. Evet yumurtalıklar tembel oluyor ama çocuk olmaz diye bir şey yok, sadece yumurta dönemlerini tutturmak sıkıntı.

Merhaba, geçen gün doktora gittim gebelik dusundugum icin kontrol amacli. , SMEAR testi vs yaptı, yumurtlama donemimdeydim, 8 yumurtan aynı anda olgunlaşmaya çalışıyor o yüzden adetini 30-35 günde bir yaşıyorsun dedi, bir sorun olur mu dedim ama kararsız kaldı. Bilgisi olan biri yardimci olabilir mi ? Hamile kalmaya çalışıyorum... :KK43:
Senelerdir polikistik overliyim, bir çocuğum kendiliğinden oldu tedavisiz şuan bende ikinciyi düşünüyorum ovulasyon testleriyle takip edeceğim. Olmayacak diye bir şey yok yani canını sıkma.

Pcos un çok çok fazla cesiti varmış. Çoğu genelde yumurtlama olmamasından muzdarip. Bende de pcos var. Doktor yumurtaların iri değerini bil vs dedi ama hala gebelik yok..

Pcos un çok çok fazla cesiti varmış. Çoğu genelde yumurtlama olmamasından muzdarip. Bende de pcos var. Doktor yumurtaların iri değerini bil vs dedi ama hala gebelik yok..
Ne güzel, iyi bir haber demek ki bu, benim de rahim kalinlasmam iyiymiş ama dollenmedikten sonra kapkalın olsa bana ne faydası var :işsiz:

X