Pcos olduğumu öğrendim lütfen bakın

sevgsssss

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2021
528
200
Kızlar modum çok düşük. Biliyorum sadece benim başımda değil bir çok kwdının derdi bu. Benim bir oğlum var 2 yaşında ona denediğim ilk ay hamile kalmıştım. Bu ay korunmayı bıraktık adetin 3. Günü doktora gitmiştim vajinam muayene falan yaptı sorun yok dedi bugün adetimin 24. Günü yumurtlama göremediğim için doktora gittim. Vajinal muayenede pcos var dedi. Gösterdi bana şok oldum tabi. Adetlerim düzenli 28-32 gün arasında kesin olur. Bir kez kalmışsın yine hamile kalırsın dedi . Engel değil sadece kilo ver dedi. Ne yapabilirim bana önerileriniz var mı? Oğluma hamile kaldığımda 65 kiloydum şu an 75 hemen diyete başlıyorum . Gelmeseydin bir kaç ay içinde yine hamile kalırdın ve pcosu belkide hiç bilmeyecektin dedi bana …

Evet belki de bilmeseydin strese girmeyecektin. Şimdi strese soktun vücudunu. Malesef pcos ömür boyu devam eden bir sey gebeliğe engel durumu daha çok düzensiz adet olarak belirleniyor. Senin adetler duzenliymis. Peki progesteron testi verdin mi kesin yumurtlama olmadığına emin misin? Doktor yumurtlama olmamış falan dedi mi?

Hayır orayı es geçti ısrarla sordum bana dedi li sen pcosu unut kilo ver bir kez hamile kalmışsın yine kalırsın adetlerin düzenliymiş dedi. Yumurtlama testi yaptım göremedim ben

Abla şükür et en azından bir tane evladın var. Bak ben 1.5 yıllık evliyim bir yıldır korunmadık olmadı. 15 gün önce doktora gittim pkossun dedi başımdan aşağı kaynar sular döküldü. Yani kim bilir ne zaman olacak belkide binbir tedavi yöntemi denenecek. Düşündükçe aklımı alıyorum yani. En azından bi tane olsun diyorum. Sen üzme kendini boşver şükür ki evladın var

Düzenli adet oluyor musun

Benim bekarken adetlerim düzenliydi, evlendikten sonra düzen bozuldu git gide iyice bozuldu 45 güne kadar uzadı rahatsızlık verici bir durum bende ilaç kullanarak adet olmayı tercih ediyorum, benimde çocuğum yok ama benim tüplerim kapalı tüp bebek tedavisi görüyorum Allah isteyenlere hayırlısıyla sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah

Benimde öyle ilk Aydan’da hamile kalmıştım bilmiyorum ki

Doktor gayet olumlu konuşmuş, siz de henüz korunmayı bıraktığınız ilk aydan karalar bağlamayın bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…