Pcos muyum? Acil

deniz1925

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2015
184
60
32
Arkadaşlar merhaba öncelikle. Ben yaklaşık 6 aydır gebelik için uğraşıyorum en son gittiğimde doktora böyle bir sonuç çıktı fakat doktor pcosun gibi birşey de demedi. Regl düzensizliğim yok. Bu sonuçtan ne anlamalıyım

Eklentiler

• IMG_4799.jpeg
    115,8 KB · Görüntüleme: 70
Pcos ve pco ayrımı var : pcos adet düzensizliği ve hormonal diğer semptomlar içerir , tiroid az çalışması , erkeklik hormonu yüksek çıkması , tüylenme bunlara bağlı olarak kilo artışı ve insülin direnci extra yumurtalarda zincirlenmiş halde bir sürü kist görünümü de mevcuttur.

Pco : adetler düzenlidir , sadece yumurtalarda kist görünümlü pco sendromu vardır.

Sende sadece şuan yumurtalarda pco da olan kistcikler var. eğer şeker hamur gibi paket gıda tüketiyor san bir an evvel bırak ve İnositol takviyesini dene.yumurtaların kalitesini arttırıyor özellikle de pco /pcos sendromunda kullanılan bir takviye ,doktorunda verebilirdi aslında eczanelerde reçetesiz alınabiliyor ilaç değildir vitamindir. Egzersiz bol su ve sağlıklı yaşam pco /pcos üzerinde olumlu etkileri var.kendi tecrübelerimden dayanarak yazıyorum.. şuan önüne geçebilirsiniz başlangıcı gibi bir şey düşün.birde lütfen pco sendromu aman aman gebe kalamam moduna girme sadece süreyi uzatıyor okadar. Olumlu kalmak lazım ayrıca bu işler tek taraflı olmaz eşin doktora gitmediyse sperm testi vermesini öneririm eğer yapmadıysanız çünkü uzun zamandır ben kendimde sorun bilirken bir anda eşimden de çıktı sorun karşılıklı tencere kapak misali :) zamanınız var sakin stressiz olmak lazım herşey gönlünce olsun

Eklentiler

• IMG_20231130_145636.jpg
    49,9 KB · Görüntüleme: 42
Benim de sonucum bu şekilde çıkmış ama doktor pco veya pcos demedi varmı acaba sizce Pco bende

Bi öncekinde pco diyor Zaten şimdiden yediğiniz içtiğiniz herşeye dikkat edin su için yürüyüş yapın sağlıklı beslenin ve İnositol kullanın sayesinde hamile kalanda oldukça çok burda araştırıp okuyabilirsin

Canım inositel nerden bulurum

Çok teşekkür ediyorum bilgilendirme için gerçekten moralimi düzelttiniz

Çok teşekkür ediyorum bilgilendirme için gerçekten moralimi düzelttiniz
Rica ederim bazılarında hemen oluyor bazısında hemen olmuyor gebelik ,benim gibi mesela uzun sürende oluyor henüz benim olmadı ama olmayacak anlamına gelmez .. okadar çok kadın var ki hamile kalabilen kimler kimler hamile kalıyor fonksiyonel gebeliğe inanıyorum ama olmazsa da tıp gelişti tüp bebekte pco/pcos olanların şansı 70% oranında nerdeyse gayet gerçekçi bir değer ilk yaptırmada tutma ihtimali de yüksek e yumurtalarda fazla dan var o konuda şanslıyız aslında zorlu bir yol tüp bebek ama sonucuna değer bunlar ama eeeen son düşünülecek şeyler tabi ki rahat olun kızlar bebeksız zamanlarınızın tadını çıkarın olunca bu günleri özleriz o kesin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…