PCOS mu? Degerlere bakarmisiniz LUTFENNNN

Zhrygz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2023
72
27
34
Arkadaşlar PCOS luyum ama değerlerden çokta anlamiyorum. Kan testi sonuçlarım;

Tsh 2.859
Lh 3.81
Fsh 5.88
Prolaktin 23.6

Nasıl bu değerler? Kaç olmalı çocuk oluşumuna engel mi

adetin ikinci gunu mu kan verdiniz? prolaktin ust sinirlarda, digerlerinde sorun gorunmuyor, belki prolaktin icin ilac verebilir doktor

Tsh 2.859
Lh 3.81
Fsh 5.88
Prolaktin 23.6

değerlerin gayet güzel canım. Amh değerine bakıldı mı? Bu değerlere bakarsak amh değerinde gayet iyi çıkacaktır bence. Kaç aydır istiyorsunuz?

adetin ikinci gunu mu kan verdiniz? prolaktin ust sinirlarda, digerlerinde sorun gorunmuyor, belki prolaktin icin ilac verebilir doktor
Evet cnm adetin ikinci günü. Bekar iken de PCOS dediler evlendim yine aynı. Değerlerden kendim bise anlamıyorum o başka yaş 33 nerdeyse bana bir çocuk daha istersen zamana yaymaya şansın yok dedi ilerde daha zor olur yumurtalıkların sıkıntılı dedi. Ama siz normal diyorsunuz. Bana gynopol al dedi yumurtalıklarını güçlendirmesi için.

canim amh kritik, onun sonucu ne? pcos isen amh yuksektir aslinda. yumurtaliklarda sıkıntıyı neye dayanarak soyledi acaba

değerlerin gayet güzel canım. Amh değerine bakıldı mı? Bu değerlere bakarsak amh değerinde gayet iyi çıkacaktır bence. Kaç aydır istiyorsunuz?
Amh değerleri bakilmadi galiba t3, t4 tsh lh fsh ve prolaktine baktı. Adetin ikinci günüydü bide rahime baktı. Sonuçlardan sonra bana yumurtalıkların sıkıntılı bir çocuk daha istiyorsan zamana yaymaya şansın yok dedi.. neye dayanarak dedi o zaman anlamadım şimdi bende Birde gynopol diye bir ilaç yazdı yumurtalıkları güçlendirmesi harekete geçirmesi için.

Benim bir oğlum var şükür o tedavisiz kendiliğinden 6 ayda tuttu oğlum şu an 4 yaşında. Aslında spiral taktırmak için gittim daha çok (ilk gebeliğim de çok sıkıntı çektim oğlumla ölümden döndük onun korkusundan çocuk istemiyordum bir daha erteliyordum yani sürekli. Doktor bir tane daha yap PCOS var ilerde dahada zorlanırsın tutmayabilir yaş da 33 nerdeyse dedi. Kafamızı karıştırdı ikinciyi istemeye başladık doktorun dediğinden sonra.. ama neye dayanarak dedi o zaman yumurtalıklar sıkıntılı bilemedim şimdi.

canim amh kritik, onun sonucu ne? pcos isen amh yuksektir aslinda. yumurtaliklarda sıkıntıyı neye dayanarak soyledi acaba
Amh bakmadi ki.. benimde kafam o yüzden karıştı ya neye dayanarak dedi acaba? Bi çocuk daha yap istersen yumurtalıkların sıkıntılı zamana yaymaya sansin yok dedi bu sonuçlar ve rahim görüntüsüyle.

Tsh 2.859
Lh 3.81
Fsh 5.88
Prolaktin 23.6

değerlerin gayet güzel canım. Amh değerine bakıldı mı? Bu değerlere bakarsak amh değerinde gayet iyi çıkacaktır bence. Kaç aydır istiyorsunuz
Pcos mu tembel mi anlayamadım ama ilaca bakarsak pcos. İlaç pcosun etkilerini azaltıp yumurtalıkları çalıştırmaya yarıyor. Çok da üzülme ne düşük amh değerleri ile gebe kalanlar var. İlk doğumu düşünsen zaten hiç çocuk yapamazsın. Her doğum kendine özeldir. İyi düşün iyi olsun. Çocuk denemelerine başlayın eğer ileride çocuk yapmayı düşünüyorsanız şimdi yapın hem beraber büyürler. Siz deneyin Allah ne zaman ol derse zaten o zaman tutacak

Teşekkürler cnm. Bir çok kişi değerlerin normal dedi, doktorun dedikleri biraz kafamı karıştırdı. Tabi olur neden olmasın Rabbim ol derse her şey olur, ilk çocuğum da tedavisiz kendiliğinden oldu şükür inşaAllah buda öyle olur. Ilk gebeliğim hem çok kötü geçti hemde bir çok şey yaşadım. Şiddetli preeklampsi geçirdim doktorum anlamadı yüksek tansiyonla kendimi hastanede buldum gözlerim görmüyordu nerdeyse. Doktor dikkatsizliği mi desem umursamazlık mi desem sayesinde neredeyse hayatımızdan oluyorduk. Rabbime şükürler olsun içecek suyumuz varmış öyle ihmal var idi ki bizim öleceğimizi düşünüp bizi hastaneye kabul etmedi başka hastanede doğum yaptım. Yani evet süreç çok ağırdı o yüzden hep çok korkuyorum preeklampsi de ikinci çoçukta da risk yüksek diyince doktor hiç düşünmedim bugüne kadar. Rabbim neylerse güzel eyler şimdi istiyorum inşaAllah

Rabbim sağlıkla nasip etsin inşallah, iyi bir doktorla sürekli müdahale altında olursan Allah’ın izniyle hiçbir şey olmaz canım

Canım kilolu biri misin peki ondanda oluyor pcos ve her zaman sonucun kötü çıkmasına gerek yok pcos olmak icin sonuçları iyi olan birçok tanıdığım var pcoslu

Mesela bende sadece LH yüksek diğerleri herşey normal ama pcosum kiloda var tabi kilo vermeye calısıyorum hiç gebelik oluşmadı daha

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…