pcos, femara, yumurtam 17 18mm iken kendi kendine çatladıgını düşünüyorum.

Sofiasofia

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2023
1.325
1.340
31
Kızlar pcos beni yine ve her zamanki gibi şaşırtmaya devam ediyor. 2. femara denemesindeyim, dün doktora gittim en büyüğü 16 mm, diğer ikisi 14 mm en büyük yumurtalıklarım vardı. doktor beni 3 gün sonra çağırdı. Mayıs ayında 1. denemede yumurtam çatlamamış 25 olmuştu. ben de direkt kafadan benim yumurtalarım zamanında çatlamıyor herhalde dedim. 2 3 güne çatlatma iğnesini vereceğini düşündüm doktorun.

Ama bugün akşam üstü inanılmaz bir çatlama akıntım geldi, yüzde yüz eminim çatlama oldu yani. Oysa dün 16 mm di en büyüğü hadi bugün 17 falan mı oldu da çatladı 18 e vardı da mı çatladı hiçbir fikrim yok. Ama yani pcos varsa insan kendine net şeyler söyleyemiyor,bir ay farklı bir ay farklı şeyler olabiliyor diye yorumladım ben. Yarın doktora gidicem her türlü ama aklıma şu takıldı. diyelim 17de çatladı tutar mı yine de. eşimle hemen bugünü değerlendirdik. Doktor yarın görebilir mi çatladıgını, benzer durum yaşayan var mı

Çatlamış olabilir muanede doktor görür belli oldu mu tutmuş mu
ya ben kendi kendime gelin güvey olmuşum. doktora gittiğimde çatlama yok ama hafiften çatlamaya geçecek gibi duruyorlar dedi. ama biz ne olur ne olmaz iğne yapalım da dedi. 19 20 mm iken iğne vurulmuş oldum. iğnenin 9. günündeyim,5 6 gün sonra test yapıcam o zaman belli olacak, sizde süreç nasıl gidiyor hangi aşamadasınız :)

Bende pcos hastasıyım 2 yıldır evliyim hamile kalamadim. Sol tarafta 5 cm kist var bide sol tüp kapalı dediler.76 kiloydum boyum 155 kilom fazlaydı. Doktorum bazı kürler verdi birazda kendi irademle kilo verdim şuan 58 kiloyumm. Geçen ay klomen kullandım yumurta soldan geldi kapalı olan taraftan ben hsg çekilirken radyoloji doktorları ilaçla açtık dediler benimde doktorum kapalı dedi. Bende şüpheye düştüm doktoruma vurun iğneyi ben sorumluluk kabul ediyorum dedim iğneyi vurdu 18 gün sonra falan adet oldum. Bu ay da klomen veya femara kullan dedi hangisini alabilirsen dedi bende çok araştırdım sebepsiz infertilitede klomen ise yariyomus pcosta çok yaramiyormus. Femara da pcosta ise yariyomus ve klomene göre daha sağlıklı yumurta olusuyomus adetin 3 günü başladım dün adetim bitti bugün kontrolüm vardı sağda 2 tane 10 mm küçük 1 tane daha o boyuta ulaşmak üzere sağdan 3 tane geliyo soldan da 2 tane yani her iki tarafın boyutları hemen hemen aynı dedi femaraya devam pazar ilişki pazartesi kontrol dedi. Biraz uzun oldu kusura bakmayın🌸

Bende pcos hastasıyım 2 yıldır evliyim hamile kalamadim. Sol tarafta 5 cm kist var bide sol tüp kapalı dediler.76 kiloydum boyum 155 kilom fazlaydı. Doktorum bazı kürler verdi birazda kendi irademle kilo verdim şuan 58 kiloyumm. Geçen ay klomen kullandım yumurta soldan geldi kapalı olan taraftan ben hsg çekilirken radyoloji doktorları ilaçla açtık dediler benimde doktorum kapalı dedi. Bende şüpheye düştüm doktoruma vurun iğneyi ben sorumluluk kabul ediyorum dedim iğneyi vurdu 18 gün sonra falan adet oldum. Bu ay da klomen veya femara kullan dedi hangisini alabilirsen dedi bende çok araştırdım sebepsiz infertilitede klomen ise yariyomus pcosta çok yaramiyormus. Femara da pcosta ise yariyomus ve klomene göre daha sağlıklı yumurta olusuyomus adetin 3 günü başladım dün adetim bitti bugün kontrolüm vardı sağda 2 tane 10 mm küçük 1 tane daha o boyuta ulaşmak üzere sağdan 3 tane geliyo soldan da 2 tane yani her iki tarafın boyutları hemen hemen aynı dedi femaraya devam pazar ilişki pazartesi kontrol dedi. Biraz uzun oldu kusura bakmayın🌸
ay inş güzel sonuçlar alırız bu ay <3
peki birkaç soru sorucam ben de pcos a rağmen zayıflamış biriyim, 65ten 57e düştüm. tabii sen çok daha fazlasını vermişsin tebrik ederim. Ben zayıflasam da özellikle göbekten yana sorun yaşıyorum. Hemen kilo almaya meyilliyim. En dikkat ettiğim dönemde bile bölgesel egzersiz çok yapmamıştım yürüyüş yaptım, hep kiloyu göğüsten koldan bacaktan verdim. Göbek ve popo beklediğimden daha az inceldi. ve tamamen paketli ürünleri hayatımdan çıkaramıyorum, illa ki dondurmadır bisküvi vs 3 4 günde bir mutlaka yiyorum. Şeker sorunum oldugunu düşünmeye başladım hatta eminim. Ama genel hatlarıyla yüzde 70 80 sağlıklı şeyler yiyorum.

Bu anlattıklarıma bakınca ortak noktamız var mı bunu merak ettim, insülin direnci sorunun var mı ?

Teşekkür ederim boyunuz kaç bilmiyorum ama 8 kg da gayet güzel bı rakam. Benim insülin direncim varmı bilmiyorum hiç olcturmedim ama sağlık ocağında diyet yapmadan önce genel tahlil verdiğimde glikozum 104 çıkmıştı 106 olsa şeker hapına baslicaklardi. Ben aşırı derecede abur cubur tuketirdim ama canım isterdi özellikle tatlı türü şeyler aşerirdim resmen. Çocuk istediğime karar verdiğim an evime hiçbir şekilde paketli gıdaları sokmamya çalıştım. Ekmek ayda 1 veya 2 ayda bir çok az tuketirim ama bitter çikolata hurma veya meyveyle tatlı istegimi bastiriyodum. Geçen ay yumurtam çok geç büyüdü doktorum biseyi yanlış yapıyorsun yumurta büyümüyor dedi çikolata mi yiyosun dedi günde küçük bir kare dedim onların içinde glikoz şurubu var oda hormonları alt üst eder bırakacaksın glikozun izin vermiyo yumurtaların büyüsün dedi gerçekten de 15 mm 3 gün şeker yemedim meyve bile yasak 20 mm oldu normalde günde yarım mm büyüyordu. Göbek bölgesi hepimizin sorunu buda insülin direncinden dolayı benim oldum olası göbek bel problemim vardı insanlar beni hamile sanırlardi. Hemen hemen 20 kg yakın verdigim için belim çok inceldi göbek bölgesinde de çok incelme oldu normal insanlarda da zaten en son göbek gider . Biraz daha kilo verseniz belki sonuç daha güzel olabilir benim hedefim 53 olmak

X