PCO ve Yumurtlama

1tutamdeniz

Umudum Hep Allah'a 🪷
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2022
546
158
Merhaba, ben 11 Mart'ta 5 gün adet gördüm sonra 26 Mart'ta tekrar adet oldum ve ovulasyon testiyle çatlamayı takip ettim 5 Nisan Yumurtlama 7 Nisan'da da çatlamayı gördüm üstelik 13 Nisan'da da tekrar adet oldum bu neden öyle olmuş olabilir normalde çatlamadan 14 gün sonra adet oluyordum ilk defa başıma geldi bu durumda daha önce olan var mı yada bir bilgisi olan ?

( 1 yıllık evliyim pco var, prolaktin arada yükseliyor bekarken adet düzensizliğim vardı evlendikten sonra biraz düzeldi )

Merhaba bende pcoluyum ergenlikten beri varmış ben evlendikten sonra öğrendim doktordan ara kanama yaşamışsınız bence kistiniz vardı belki patladı yada kist ara kanama yaptı ovulasyona gelirsek pco/ pko da böyle dengesizlik olabiliyor özellikle ovulasyonlarda sürekli pozitif görmek yada 2 kez yumurtlamak gibi şeyler olabiliyor haftanın 3 günü birlikte olun böylece yumurtlama günlerini kaçırmazsın bütün ay böyle devam edin bir süre haftanın 3 günü net ilişkiniz olsun spermlerde 3 gün canlı kalabiliyor bu yüzden bu yöntem daha iyi ovulasyon testleri insanı biraz stresse sokuyor bilinç altı olarak.. onun dışında sana inositol öneririm adeti düzenler yumurtlama yaptırır yumurtayı kaliteleştirir felan takviye ve ilaç değildir özellikle pco için zaten istersen sana atabilirim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…