Patronum..(:

KaRaLaHaNa

YaLNıZLıK YoRaR iNSaNı...
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2008
6.102
1
dr hnm benim sorunum iş yerimle ilgili. bu ocak ayında tam dört yılım bitecek burada.işime alışmış durumdayım.ama patronumun davranışları beni çileden çıkarıyor.ben sinirli bir insanım ve nun tavırlarına karşı basıl bir davranış sergilemem gerektiğini bilmiyorum.
sürekli bişiylerle beni iğneliyor,benim hatam olmasa bile herşeyden beni sorumlu tutup sanki benim üzülmemden mutluluk duyuyor.işimi yamamdan memnun ve bana muhtaç olduğunun farkındayım.ee bazı yerlerde bunu kullanıyorum tabiki.ama artık her gün aynı münakaşaları yaşamaktan bıktım.karşılık verdikçe kendimi gerçekten çok basit insanlar gibi hissetmeye başladım.iç bişiy demeyip sussamda ardını arkasını kesmeden her zamn önüme yeni bişiy çıkarıyor.sevmediğim müşterilerle ilgili ve alakalı olup benim sinir olduğumu bildiği için onlarla olan samimiyetini bana karşı kullanıyor.bazen hepsinin kafasına bişiy indirip kaçmak istiyorum.ama aynı zamnda işten çıkarım diyede ödü patlıoyr.benim sizden istediğim böle birinsan için nasıl davranmam gerektiği konusunda bana yardımcı olmanız.onu bu davranışlarında başarısız kılmak için ne yapmalıyım?

Karalahana, çabanız patronunuzun davranışlarını değiştirmek yönünde değil, kendinizi sakinleştirmek yönünde olmalı. Hiçbirimizin elinde karşımızdakinin davranışlarını değiştirebilecek bir sihirli değnek yok. Ama olumsuz bir durumda konumumuzu farklılaştırarak algı perspektifimizi değiştirebilir ve o durumdan etkilenebilirliğimizi en aza indirebiliriz. Sizin de yapmanız gereken bu.
Sağlıkla,
Dr. Meltem Kavcar Sırmalı
Online Terapi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…