Patoloji sonucu

İyi huylu cikmis korkmayın. Simdi tümör dicem ama tümör deyince herkes bie korkuyor. Tümör bir parca demek. Kist gibi myom gibi vucutta sonradan olusan bir parça. Sizde de tümör var ama iyi huylu. Bende mesela myom var rahim dışında. İyi huylu tümörün var der bir tip hekimi. Yani bir sorun yok endise etmeyin. Rahim tümörlerinin sonradan kansere donme olasiligi yuzde bir bile degil seklinde ifade edilir ayrica, rahat olun

Çok teşekkür ederim doktora gittim evett miyom var benimde rahim dışında 7.5 cm laparoskopi hemde histereskopi oldum ama almadılar 3 aşılama 2 tüp bebek yaptırdım şimdi adet olmayı bekliyorum doktorum tek bir asilama hakkın var kullan dedi bu hakki bakalım kısmet saçaklar varmış onlar temizlenmiş ve yapışıklık varmış o temizlenmiş

Bu buyuklukte bir myomla gebelik planlamaniz riskli degil mi
Doktor alınmasına gerek yok dedi dışa doğru büyüyor dedi almaya gerek duymadı bende anlamadım doktorlar ikiye bölündüler bazıları alınması gerek diyor bazıları gerek yok diyor eğitim araştırma hastaneleri alınmasın diyor özeller alınsın diyor kısaca

Bende myom ameliyati oldum uc sene once. Rahim disindaydi hatta rahim tepesindeydi. İlk ogrendigimde 7 cm di ameliyat oldugum da 9 civarindaydi. Alti doktora gittim bir tanesi once gebelik dene sonra ameliyat ol dedi kalanı ise yedi aylikken dusuk yapma ihtimalini bile bile nasıl bu ise girisirsin dediler. Hala dogru mu yaptim yanlis mi, bebek duser miydi, ameliyat olmak miydi asil yanlis olan bilmiyorum. Su anda da 4.5 cm var ama su an boyutu beşe ulasmadan hamile kal dedi yine uc farkli doktor. Tabiki deneyebilirsiniz ama birkac farkli doktora daha mi danissaniz.

4 tane özel hastane miyomun alınması gerektiğini söyledi rahim dışında ve dışa doğru büyümesine istinaden , 3 tane devlet hastanesi gerek olmadıginj söyledi artık kafam çok karışık cidden büyük 7.5 cm kanama yapmıyor düzensizlik yapmıyor herhangi bir ağrı yok anlamdım gitti bu gittiğim doktor tekrar aşılama deneyecek kısmet artık

Benimde sizin gibi bi kanamam yoktu ama 4 taneydi ve küçüktü gebelik denedim olmadı daha fazla beklenek istemedim dün kapalı ameliyat oldum 7 tane çıkmış ve bu kadar beklemem bile saçmaydı

Benim 16 mm olan 1 cm olan myomlarimi aldılar yumurta toplama işlemiyle beraber rahim temizlenmeli dedi doktorum şaşırdım bunu görünce

Myom ameliyatı sonrası 5. Günde adet agrısı gibi agrım var sizde de oldumu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…