Patoloji sonucu müsinöz kistedenom

Nevossss

Bin dert var, bir sensin Deva🤍
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2021
1.627
5.091
31
Merhabalar 2018 yılında sol yumurtaliktan 9 cm laparoskopi ile kist aldırdım patoloji sonucu musinoz kistedenom çıktı sonrasında tekrar oluştu o süreçte doğal şekilde hamile kaldım ve 11 cm olarak doğumda alındı. Doğumdan 2 ay sonraki kontrolde tekrar oluştuğunu ogrendim kısa sürede 9 cm ebadına ulaştı ve 30 ağustosta sancilanarak acile gittim doktor kist büyüdüğü için kendi etrafında döndüğünü söyledi sonrasında hemen doktor aramaya basladim ve 2 kasimda laparatomi (açık ameliyat) ile tekrar kıstı alındı ve ameliyat esnasında frozen yöntemi ile patolojik olarak incelendi. Bugün gelen patoloji sonucunda da müsinöz kistadenom yazıyor. Daha önce başına gelen veya çare bulabilmis biri var mı? Tekrar oluşmaması için ne yapabilirim? Doktorlar en kesin çözümün yumurtaligin alınması olduğunu ancak yaş ve tek cocuğum olduğu için menopoza girişi hızlandırma ihtimalinden dolayı bunu önermiyorlar. Lütfen bildiğiniz bir yöntem varsa paylaşın

Son düzenleme:
Anladm cok gecmis olsun benimde 19 cm sol yumurtaligimda var sagdada 5 cm ameliyat olacagim ama tedirginim bayagi.benimde mr raporumda musinoz kist adenom yaziyor.drum alalim bu gibi durumlarda rahim yumurtalik hepsini aliyorum dedi.31 yas 2 cocuk.zaten cocugum olmuyor tup bebekle oldu.simdi daha buyuk bir hastaneye gidecegim insallah bakalm o ne diyecek

Anladm cok gecmis olsun benimde 19 cm sol yumurtaligimda var sagdada 5 cm ameliyat olacagim ama tedirginim bayagi.benimde mr raporumda musinoz kist adenom yaziyor.drum alalim bu gibi durumlarda rahim yumurtalik hepsini aliyorum dedi.31 yas 2 cocuk.zaten cocugum olmuyor tup bebekle oldu.simdi daha buyuk bir hastaneye gidecegim insallah bakalm o ne diyecek
Allah şifa versin benim tek taraflı olduğu için yumurtaligi almakla kurtulacagimi söylediler.

Allah şifa versin benim tek taraflı olduğu için yumurtaligi almakla kurtulacagimi söylediler.
Sizede rabbim sifa versin.o kadar tedirgin oldumki iyide olabilir kotude falan filan deyince dr.okuyorum kotu degil.ama dr biraz tedirgin etti beni.anksyete yasadim bir sure hatta.insallah sizinde gonlunuze gore olsun hayirlisiyla.ameliyatlarda kan falan takildimi acaba size ve kac saat surdu

Sizede rabbim sifa versin.o kadar tedirgin oldumki iyide olabilir kotude falan filan deyince dr.okuyorum kotu degil.ama dr biraz tedirgin etti beni.anksyete yasadim bir sure hatta.insallah sizinde gonlunuze gore olsun hayirlisiyla.ameliyatlarda kan falan takildimi acaba size ve kac saat surdu
Son ameliyatim açık ameliyat oldu sezeryan gibi çünkü 3. Kez tekrarladı 3. ameliyatımdı kötü olabileceginden şüphe ettiler , kızılaya adıma 3 kişi bağışta bulundu bir yığın evrak imzalattılar cok zordu benim icin o psikoloji evde 11 aylık bebegim vardı... Ameliyat esnasında frozen yöntemi ile hızlı patoloji yapıldı çok şükür temiz çıktı eğer kötü çıksaydı komple yumurtalıkları ve rahmi alacaklardı temiz çıkınca sadece kıstı temizlediler. Kan ihtiyacı olmamış 2.5 saat kadar sürdüğünü söylediler.

Vücutta sonuçta ne oldugu belli olmayan bir kitle olduğu için tümör markerları yüksek çıkabiliyor banada aynı şekilde temiz gibi duruyor ama kötü olabilir denilmişti. Stres yapmayın inşallah güzel bir süreçle atlatırsınız, Allah şifa versin ❤️

Son ameliyatim açık ameliyat oldu sezeryan gibi çünkü 3. Kez tekrarladı 3. ameliyatımdı kötü olabileceginden şüphe ettiler , kızılaya adıma 3 kişi bağışta bulundu bir yığın evrak imzalattılar cok zordu benim icin o psikoloji evde 11 aylık bebegim vardı... Ameliyat esnasında frozen yöntemi ile hızlı patoloji yapıldı çok şükür temiz çıktı eğer kötü çıksaydı komple yumurtalıkları ve rahmi alacaklardı temiz çıkınca sadece kıstı temizlediler. Kan ihtiyacı olmamış 2.5 saat kadar sürdüğünü söylediler.
Rabbim evlatlarimiza bagislasin insallah bu yollarda kimseyi gezdrimesin.peki size bu suna bagli olabilir falan filan dedilermi.ben tup bebek tedavisi gordum iki kez.ilki 22 yasinda.bu tarz seyler olabiliyor tedavilerden sonra.su an 31 yasimdayim.gercekten cevapladiginiz icin cok tesekkur ederim surekli kafamda bununla geziyorum.

Rabbim evlatlarimiza bagislasin insallah bu yollarda kimseyi gezdrimesin.peki size bu suna bagli olabilir falan filan dedilermi.ben tup bebek tedavisi gordum iki kez.ilki 22 yasinda.bu tarz seyler olabiliyor tedavilerden sonra.su an 31 yasimdayim.gercekten cevapladiginiz icin cok tesekkur ederim surekli kafamda bununla geziyorum.
Ben ilk regl 16 yaşında oldum ama çok duzensizdi polikistik over vardı senelerce tedavi gördüm ilaçlarla adet döngüm gerçekleşiyordu sonrasında 20 yaşında tam anlamıyla adetim düzene girdi polikistik overdan kurtuldum derken bu kist ortaya çıktı ilk ameliyatımı bekarken laparospi ile oldum. Sonrasında tekrar oluştu ve ben bu kist ile birlikte hamile kaldım bebegi öğrendiğimde 6 cm di doğumda 15 cm olarak bebekle birlikte kistide aldılar. Doktorlar hiç birsey demedi nedenini bilmiyorlar neyin neden olduğu konusunda yorum yapmadılar hiç. Bence bu adet duzensızliginden dolayı oluşan polikistik overlardan sonra bu kist bende kaldı ve vücut aynı yumurtalikta sürekli üretiyor öyle ki ameliyat oluyorum 2 ay sonra 3 4 cm civarında oluştuğunu görüyoruz. Sizin sol yumurtaliginizdaki de epey büyükmüş😑 benim şuan 4. Kez oldu tekrarladı işte malesef...

Bendede pcos var.adet duzenim dogumdan once sacma sapandi.tup bebekte 5 6 yumurta olusmasi gerekirken bende 20 kusur olustu o donem.tup bebek sebebimiz erkek infertilitesi ancak benim ppolikistik overimde etkendi tabi.demekki vucut uretiyor.1 yumurtalikta hormon icin yeterli.yani gerek olursa helside alinabilir can sagligi oncelikle.cok cok gecmis olsun sizede.

X