Patoloji sonucu acil bakarmısınız

kullanilmiyo

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2023
12
1
20
Arkadaşlar 10 haftalık gebeydim sürekli kanamam oluyordu son günlerde sürekli kusuyordum hastaneye gittiğimizde bebeğin kalbi atmadığını anne karnında ölmüş olduğunu soylediler direk kürtaj olmamı istediler geçen hafta çarşamba günü sabahı kürtaj oldum ve bebeği patlojiye gönderdiler bugünde patoloji sonucu çıktı anlayan varsa yazabilir mi

Makroskobik Bulgular
Tamamı 6x4x2 cm boyutlarında gri kahve renkte desidualize görünümlü hematom içeren küretaj materyali
2bl mpv
Histo Kimya
PAS: Villuslarda PAS ile pozitif boyanan birikim ve enfeksiyon etkeni saptanmadı.
Giemsa ile enfeksiyöz etken saptanmadı.
Trikrom: Villuslarda fibrozis saptanmadı
Sonuç bu umarım korkulacak birsey yoktur

Benim sonucum da bu

Eklentiler

• Screenshot_2024-02-28-14-30-07-278_com.miui.mediaeditor.jpg
    Screenshot_2024-02-28-14-30-07-278_com.miui.mediaeditor.jpg
    25,9 KB · Görüntüleme: 165
Sizi yanıltmak istemiyorum fakat alınan örnekte herhangi bir bulguya rastlanmamıs görünüyor. Genetik bir hastalığı olsaydı yazarlardı diye düşünüyorum. Bende mesela turner sendromu yazıyordu. Yapılan inceleme her zaman doğru sonuç vermeyebilir doktorunuz zaten söylemiştir.. fakat siz yinede ilk kaybınızsa bile mutlaka eşinize ve kendinize genetik test yaptırın. Bir de kan pıhtılaşması var mı baktırın.

Sizi yanıltmak istemiyorum fakat alınan örnekte herhangi bir bulguya rastlanmamıs görünüyor. Genetik bir hastalığı olsaydı yazarlardı diye düşünüyorum. Bende mesela turner sendromu yazıyordu. Yapılan inceleme her zaman doğru sonuç vermeyebilir doktorunuz zaten söylemiştir.. fakat siz yinede ilk kaybınızsa bile mutlaka eşinize ve kendinize genetik test yaptırın. Bir de kan pıhtılaşması var mı baktırın.
Teşekkürler. Kan pıhtılaşması aile de genetik olması lazım diyebiliyorum ama şükür ne ben de ne de eşimde ailelerde de yok. Ama genetik test yapılacak. Ona da iki adet olduktan sonra gel dedi doktor . Yine de cevap verdiğiniz için size minnettarım. Ayrıca evet ilk gebelikti. 4 yıl sonra gelen sonrada gitti 🥺😔

X