Pudra, Fondöten, Kapatıcılar Pata krem kapatıcılıgı ?

Gizzm

23.05.2008 sonzumm <3
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2011
257
2
Kızlar pata krem fondotenın kapatıcılıgı nasıl fondöten daha mı ıyı yoksa fondöten mı daha ıyı ? Yanı mesela fondöten surup pudra surdukten sonra kapatıcılık ıyı oluyor ya pata kremı tek basına surdugumuz de bunun gıbı bır etkı verır mı ?

ya ben bikere almıştım ama zamanla çok kötü koktu nedense...fondotenden de bir farkını görmedim açıkçası...

bende kullandım uzun süre kusurları daha güzel kapatıyor ve bence daha tene doğal görünüm veriyor fakat yoğun olduğu için cildin hava alması için diğerlerine göre dezavantajlıdır diye düşünüyorum

Pata krem fondöten likit olanlara göre kapatıcılıkta daha iyidir fakat üzerine yine pudra sürülmediği zaman hiçbir işe yaramazlar.
Yüzünüze yaptığınız makyaj 2 saat sonra belirli çizgilerde toplanır, pütürleşmeye başlar ve allak bullak bir görüntü oluşturur.
Kullanım kolaylığı açısından düşünüyorsanız tavsiye ederim, tek kullanmamanız şartı ile.

Ben likit fondoten kullanırım ama şu şekilde; elime nemlemdiricimden bir damla sıkarım, bir damla da fondotenimden sıkar ikisini karıştırırım.
Bu hem fondotenin o donuk yoğunluğunu alıyor hem de nemlendiricimle beraber cildim güzelce emiyor, toplanma olmuyor.

Kızlar pata krem fondotenın kapatıcılıgı nasıl fondöten daha mı ıyı yoksa fondöten mı daha ıyı ? Yanı mesela fondöten surup pudra surdukten sonra kapatıcılık ıyı oluyor ya pata kremı tek basına surdugumuz de bunun gıbı bır etkı verır mı ?

canım ben coverdermin pata krem fondotenini kullandım. küçük bir kabı var ama rahat 2 sene gider.(her gün kullansan bile. )çünkü çok fazla yoğun.kapatacılığı harika. fakat bir süre sonra topaklaşma oluyor cildinde.yağlı.böyle çamur gibi bir görünüm ortaya çıkıyor. bu da bence hoş bir görünüm değil. hele ki yağlı bir cilde sahipsen hiç önermem.sivilce oluşumuna birebir.kapatacılığı olan daha hafif normal fondötenlere bakabilirsin. benimki mac factor lastıng performance 101. pudram da max factor creem puf 81 ikisinden de çok memnunum.cildim yağlı akneye meyilli.ben memnun kaldım.ve de beyaz tenliyim.

canım ben coverdermin pata krem fondotenini kullandım. küçük bir kabı var ama rahat 2 sene gider.(her gün kullansan bile. )çünkü çok fazla yoğun.kapatacılığı harika. fakat bir süre sonra topaklaşma oluyor cildinde.yağlı.böyle çamur gibi bir görünüm ortaya çıkıyor. bu da bence hoş bir görünüm değil. hele ki yağlı bir cilde sahipsen hiç önermem.sivilce oluşumuna birebir.kapatacılığı olan daha hafif normal fondötenlere bakabilirsin. benimki mac factor lastıng performance 101. pudram da max factor creem puf 81 ikisinden de çok memnunum.cildim yağlı akneye meyilli.ben memnun kaldım.ve de beyaz tenliyim.

Bende beyaz tenlıyım bıde cıllerım var :) onları kapatsın dıye ugrasıyorum ama fondeten ve pudra agır gelıyor yuzume tabaka oluyor yanı patakremı merak edıyordum tesekkur ederımm

Bende beyaz tenlıyım bıde cıllerım var :) onları kapatsın dıye ugrasıyorum ama fondeten ve pudra agır gelıyor yuzume tabaka oluyor yanı patakremı merak edıyordum tesekkur ederımm
rica ederim =) ikisi ağır geliyorsa ben bazen pudranın altına bol nemlendirici krem sürüp sadece max factor pudra geçiyorum.bir 10 dk. sonra yüzüme iyice oturuyor.kapatacılıkta da yine bir sıkıntı olmuyor.hatta son zamanlarda hep böyle kullanmaya başladım ben de. cildimi fazla yormamak için.max factor senin teninle uyumlu olmazsa renkleri başka markanınkinde bu şekilde yapabilirsin.

bende uzuuun zamandır max factor creme puff kullanıyorum kapatıcılıgı dokusu süper ama bu ara alıx avien terracota mucıze pudrasına takmıs durumdayım sanırım ondan alıcam cok övgu var bu ürüne..

bir de çillerini kapatmak için uğraşıyorum demişsin ya.onun için kryolanın cake up make upuni deneyebilrisin hem fondoen hem pudra şeklinde kullanılabiliyorsun . kapatacılıkta da iyi. ceke up make up 51 tl idi. 40 gr. $ads&#305;z.JPG $ads&#305;z.JPG

bir de çillerini kapatmak için uğraşıyorum demişsin ya.onun için kryolanın cake up make upuni deneyebilrisin hem fondoen hem pudra şeklinde kullanılabiliyorsun . kapatacılıkta da iyi. ceke up make up 51 tl idi. 40 gr.Eki Görüntüle 541801 Eki Görüntüle 541801

Tesekkur ederım para bırıktırdıgım zaman alabılırım bunu bıraz tuzlu gıbı :) pekı her kozmetıkcıde bulabılır mıyım bunu ?

ben sevmiyorum yüzü yapış yapış yapıyor onun yerine nemlendiricili bir fondöten ve hafif bir pudra uygulayın

Tesekkur ederım para bırıktırdıgım zaman alabılırım bunu bıraz tuzlu gıbı :) pekı her kozmetıkcıde bulabılır mıyım bunu ?
hayır kryolanın kendi yeri var.ben Ankarada oturuyorum.Ankarada tunalı hilmi caddesinde mac mağazıyla yan yana.=)
eğer biraz da uygun olsun dersen bourjuva ve cecileyi deneyebilirsin canım.

hayır kryolanın kendi yeri var.ben Ankarada oturuyorum.Ankarada tunalı hilmi caddesinde mac mağazıyla yan yana.=)
eğer biraz da uygun olsun dersen bourjuva ve cecileyi deneyebilirsin canım.

Tesekkur ederim :) sanırım Eskişehir'de yok bunun magazası .

Tesekkur ederim :) sanırım Eskişehir'de yok bunun magazası .

Eskişehirde var mı yok mu onu bilmiyorum fakat istanbulda olduğunu duymuştum.ve de zaten telefonla da sipariş verilebiliyor hangi ilde olursan ol. ordaki kız bana öyle söylemişti.=) bundan ucuz istiyorum dersen max factor lasting performans hep gözdem olmuştur.

X