Parke, kapı ve pvc uyumu

moon_shine

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2010
19
3
Merhaba hanımlar
Dugun hazirligi icindeyim ayni zamanda da evimizi tadilat yaptiracagiz. Pvc lerimiz yeni oldugundan onlari degistirmiyoruz. Ancak pvc ler ahşap rengi. Parke ve kapi icin ise alternatif olusturmaya calisiyorum. Evimiz genis. Henuz esyalari almadik ama gri fuşya renk uyumlu koltuklarin olmasi muhtemel. Yemek odasi yatak odasi vs henuz ortada yok ama ahsap yada beyaz tercih edeblrm.. duvarlarimi da cok acik gri yada benzerlerinden boyatablrm. Buraya kadar hersey normal. kapi olarak hep beyaz lake kapilar ilgimi cekti, ancak kullanim olarak zorlugunu duydum mebran da olabilir diye dusunmeye basladim. Ama renk beyaz yada kirik beyaz parke sutlu kahve tonlar olabilir diye dusunuyordum ama acik renklerin daha modern olacagini belirten cok kisi oldu cevremde.. camsanin saroz mese- modern mese yada nevada mese gibi krem agirlikli tonlarina bakmaya basladim. Parkeyi krem yada acik gri gibi acik tonlarda sectigimde beyaz kapilara uyum saglayabilecegini dusunuyorum ancak pvclerin ahsap rengi olmasi uyumu yakalamak da zorlanacagimi dusunduruyor... Sizce hangi uyumlari baz alarak hareket etmeliyim ? Ve benzer renk kapi pvc ve parke kullananlardan da yorumlarini almak isterim..

Önemli olan parke ve kapılardır.
açık renk tercihin olsun.
pencereler hep göz önünde olmazlar.
İstediğini yaptır göze batmaz
uyumlu olmak zorunda da değiller.
beyaz pvc cam, kahve kapısı olan evlere uyumsuz demiyoruz mesela

evdeki kapılar sağlamsa yağlı boyayla beyaza boyatıp, kapı kollarını değiştirmenizi tavsiye ederim. biz bu şekilde yaptık, inanın evin bütün havası değişti. yeni kapı alınmış gibi duruyor. duvar boyasını da filli boyanın "deniz tuzu" rengine boyattık. beyaz tonlarda, çok hafif belli belirsiz bir grimsilik var.

parke olarak da "kül meşe" tonlarına bakmanızı öneririm. pencerelerle uyumlu olmak zorunda değiller tabi ki. zaten eşyalar da konunca her şey kombin olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…