Aile Planlaması ParaGard (copper) hormonsuz sipiral kullananlar.

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Ruzgarim

<a href="http://lilypie.c
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2007
684
102
7 ay once dogumdan 40 gun sonra Mirena hormonlu senelik sipiral taktirdim.bebegim 8 aylik oldu ve emziriyorum.Regli hic olmadim henuz zaten doktorum mirena sayesinde cok az hatta hic olmiyicaksin demisti.
Dogum sonrasi kilolarimdan kurtulamadim ve inanilmaz istahliyim.Amerikada yasiyorum doktorum amerikali ve burdaki doktorlar regli olmanin inanilmaz derecede rahatsiz edici oldugunu dusunuyorlar.

cogunlugu amerikalilar yazdigi bir forumda spirali taktiranlarin pek cogunda asiri kilo alimi yasadigini cikarir cikarmazda kilolarindan kurtulmaya basladigini okudum.yanliz sadece hormonlu mirena deil hormonsuz paragard danda bahsediyorlardi.

Sali gunu arkadasim esi olan Turk doktoruna gecicem.Derdimi daha iyi anlatirim sanirim cunu benim regli gunleri yogun gecmekle birllikte beni rahatsiz etmiyordu.ilk dogumum dan sonra hap kullandigim icinde yaklasik 4 senedir(evlendigimden beri yani)bekarliktaki gibi regli olmadim.

Sali gunu mirenayi cikarip 6 ay boyunca prezevartifle korunmayi dusunuyorum eger kilomda deisiklik olmazsa hormonsuz paragarda gecicem.

hormonsuz sipiralden memnunmusunuz?Cevaplarini merakla bekliyorum.

selam ruzgarim bende amerikada yasiyorum 2 gun once paragard takdirdim benimde 9 aylik bebegim var, takimi cok kolaydi hic bir agrim olmadi bugun 2. gunum kanamam azaldi sadece solumda belimde hafif bir agri var ama onun disinda sanki hc taktirmamis gibiyim umarim herhangi bir kaymada olmaz, benim doktorum aylik kanamalarim icin belki yogun olur dedi yani kesin yogun ve agrili olucak demedi daha cok yeni taktirdigim icin cok yardimci olamicam ama simdilik hersey yolunda paragard la

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…