Para mutlu eder mi?

italim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2009
10.130
7
Para mutlu eder mi?

41982506.png

ınternette parayla ilgili bir yazı okudum çok hoşuma gitti

Ev satın alabilir.
Fakat yuvayı değil.
Yatağı satın alabilir.
Fakat uykuyu değil.
Saati satın alabilir.
Fakat zamanı değil.
Kitap satın alabilir.
Fakat bilgeliği değil.
Unvan, mevki, etiket satın alabilir.
Fakat saygınlık değil.
ılaç satın alabilir.
Fakat sağlık değil.
Kan satın alabilir.
Fakat yaşam değil.

Ülkemizin en zengin insanlarından Rahmetli Sakıp Sabancının eşi Türkan Sabancı 05.01.2007 tarihli sabah gazetesinde ki röportajında spastik özürlü oğlundan dolayı keşke ülkemizin herhangi bir şehrinde memur olsaydık ta oğlumuz hasta olmasaydı diyor…

Yine şovmen Beyazıt Öztürk bir programında şöyle diyordu;ben çocukken babam memurdu her şeyi alıp yiyemezdik paramız yoktu..arabamız olmadığından bir yere gideceğimiz zaman hep yürümeyi tercih ederdik.ama şimdi zengin oldum para var ama yine her istediğimi yiyemiyorum çünkü kolesterol çok yüksek çıkınca doktorum çok şeyi yememi yasakladı…yine altımda güzel bir arabam var ama yine yürüyorum..çünkü doktorum kolesterolü düşürmem için sürekli yürümemi istedi…

Zannedildiğinin aksine para her derde derman olmuyor parasız da mutlu oluna bilir kıt kanaat geçinip de çok mutlu olan insanlar var toplumda…

Belki de en büyük zaafımız hayallerimiz… Hep zengin olmayı düşlüyoruz zengin olduktan sonra yaşayacağımızı ve mutlu olacağımızı zannediyoruz…

Gerçekleşmesi mümkün olmayan uçuk hayallerden vazgeçmeliyiz. Belki de mutlu olmamızı yarınlara erteleyen hayallerimize dikkat etmeliyiz…

Para yaşam için araçtır amaç değildir, para her şeyi satın almıyor… Gülümsemenin parayla ne bağlantısı var… Hangi markette bir poşet sevgi satın alınabiliyor… Soluduğumuz temiz oksijen nerde satılıyor… Anne babamızı, eşimizi çocuklarımızı velhasıl tüm canlıları sevmenin, kalbinizi kıranları affetmenin, kalbini kırdıklarınızdan özür dilemenin, yaratılmış tüm canlı ve cansız varlıklara tebessümle bakmanın parayla pulla ne alakası var

Alıntı.. Main-board

Son düzenleme:
para cok seyı kolaylastırıyor bu devırde
saglık bıle paraya bakıyor

cok guzel bir yazi paylasimin icin tesekkurler.
insan hayatta hep en iyiyi ister.ne kadar varikli olursa olsun ihtiyaclat hic tukenmez.
herzaman bir eksik cikar.
o yuzden elimizdekilerle yetinmek sukretmek gerekir.
tabiki parasiz yasanmiyor ama paraya kole olmak degil harcamak icin calismaliyiz.

parayla istediğini alırsın istediğini yaparsın ama huzur olmayınca sağlık vss... acaba o paranın zevki olur mu olmaz çok güzel bir yazı gerçektenn EMEĞıNE SAĞLIK yani

ttalım şu sıralar dersen huzur mu para mı diye para derim çünkü o olmadığından sevdiğim yanıma gelemiyor evlennemiyoruz yani ne aşkımı ne geleceğimi yaşayamıyorum şu an o yüzden para ve elbette sorun çıkmadan gelecek olan huzurvereliniortak

para ıstedıklerını yapmanda yardımcı sadece..

para mutlu etmez, para mutluluk vermez...
ama gerekli midir? evet...

para cok seyı kolaylastırıyor bu devırde
saglık bıle paraya bakıyor

çok güzel bir yazı olmus EMEĞİNE SAĞLIK , sakıp sabancının örneği çok sık kullandıgım bir örnek bir hayat dersidir bana, Para herseye lazım ama paradan daha önemli seylere ihtiyacımız var ve tabiki paranın yetişemediği mutlu edemediği şeyler......

cok guzel bir yazi paylasimin icin tesekkurler.
insan hayatta hep en iyiyi ister.ne kadar varikli olursa olsun ihtiyaclat hic tukenmez.
herzaman bir eksik cikar.
o yuzden elimizdekilerle yetinmek sukretmek gerekir.
tabiki parasiz yasanmiyor ama paraya kole olmak degil harcamak icin calismaliyiz.

parayla istediğini alırsın istediğini yaparsın ama huzur olmayınca sağlık vss... acaba o paranın zevki olur mu olmaz çok güzel bir yazı gerçektenn EMEĞİNE SAĞLIK yani

ttalım şu sıralar dersen huzur mu para mı diye para derim çünkü o olmadığından sevdiğim yanıma gelemiyor evlennemiyoruz yani ne aşkımı ne geleceğimi yaşayamıyorum şu an o yüzden para ve elbette sorun çıkmadan gelecek olan huzurvereliniortak

para ıstedıklerını yapmanda yardımcı sadece..

para mutlu etmez, para mutluluk vermez...
ama gerekli midir? evet...

tsk17ex7.gif

Her zaman demisimdir, para mutlu etmez ama parasızlık mutsuz eder.

X