PAMUKÇUK

Byzay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Mart 2021
140
32
2 aylik bebegimde dun pamukcuk oldugunu fark ettim. Onceki 2 gunde emme sayisinda ve suresinde azalma vardi ama pamukcuk oldugunu anlamamistim. Huysuzluk uzun aglamalar baslamisti. Dun dudaklarinin ic kisminin beyaz oldugunu fark ettim. Dilinin arka tarafida hafif beyazdi ve ust damaginda da bi noktada beyazlik vardi gordugum kadariyla. Bebegimin ahlama siddetide artinca acile gittim ve doktor karbonatli suyla silin dedi.
Kulak temizleme pamugu aldim dun aksam karbonatli suya batirip silebildigim kadar agiz icini hafifce sildim.
Ama bi arkadasim gazli bezi parmagina dola iyice toz siler gibi sil dedi. Cani acir diye dusundum ama bileemdim.
Tecrubesi bilgisi olan paylasabilir mi lutfen

Ben yeni ağız silme bezini küçük parmağıma örterdim, karbonatlı suya batırır canı yanmıyacak şekilde silerdim.
Hatta o sırada benim sıpaları şapur şupur emerdi karbonatı

Canını yakmayıp, hijyenik bir şekilde iyice temizleyebildiğiniz sürece her yöntemin doğru olduğunu düşünüyorum.

Dilin kök kisminda ve ust damagin arka tarafinda var cok öğürüyo. Kulak copuyle sargi beziyle maktaj temizleme pamuguyla denedim ama asil yerlere ulasamadim diyebilirim

Dilin kök kisminda ve ust damagin arka tarafinda var cok öğürüyo. Kulak copuyle sargi beziyle maktaj temizleme pamuguyla denedim ama asil yerlere ulasamadim diyebilirim
Geride olunca öğürmesi normal. Tek seferde beze ıslak kotbonatı alarak oraya sür. Günde 2 3 defa eşit aralıklarla yap. Zamanla düzelir, merak etme

Doktor bebeğim için bana da gazlı bezle karbonatlı suya batır ağzının içini sil demişti.
Mikostatin diye bir şurup gibi ilaç yazdı gazlı bezle bununla sil ağız içini diye ama onu çok kullanmak iyi değilmiş ilaç sonuçta dedi.
Bir iki defa yaptım mikostatin ile

Osman gönülalin bunun için videosu var bakabilirsiniz

Ben birtane beyaz tulbenti kesip kullanmistim iki kat parmagima dolayip siliyordum ama ben hem mikostatin hem karbonatli su kullandim baya inatciydi 3 sise kadar kullandim sanirim gecirememistim ne ilerliyordu ne geriliyordu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…