Özgüven meselesi

pymsf

Mutlu ol,çünkü kimse üzgün olmanı umursamıyor.
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2024
155
58
Herkes benim dışarıdan çok özgüvensiz durduğumu ve bu yüzden çoğu kişinin beni ezebileceğini söylüyor.Hatta böyle davrandığımda kimsenin beni sevmeyeceğini de.Ama onların istedigi gibi davrandığımda da beni başka şeylerle yaftalıyorlar.Ben de nerede nasıl davranacağımı kestiremiyorum artık.Ben özgüvensiz durduğumu düşünmüyorum.Ama insanlar niye böyle düşünüyor bilmiyorum.Halbuki yakın arkadaşım benim atılgan biri olduğumu söyler.Nasıl bu özgüven sorununu çözebilirim.Ben herkesin görmek istediği gibi biri olmak zorunda mıyım?Ya da neden öyle insanların daha çok sevileceğini söylüyorlar?

Daha özgüvenli olmak icin hangi motivasyonları önerirsiniz?

Son düzenleme:
Neylerle yaftalıyorlar? Bence herkes beni sevmeli diye bir durum yok ya. Kendiniz olum içinizden geldiği gibi yaşayın gitsin asıl özgüven de bu değil mi? Özgüvensiz insan kendinş başkalarına sevdirmeye çalışan insandır...

Neylerle yaftalıyorlar? Bence herkes beni sevmeli diye bir durum yok ya. Kendiniz olum içinizden geldiği gibi yaşayın gitsin asıl özgüven de bu değil mi? Özgüvensiz insan kendinş başkalarına sevdirmeye çalışan insandır...
Yaftaladıkları şeyler şımarıklık vs vs.
Evet herkes herkesi sevmek zorunda değil.Ben de pek konusmayı sevmem.Içimden öyle geliyor.O zaman da sevilmeyen ilan ediliyorum.

X