Özgecan Aslan'ın katilleri cezaevinde vuruldu

xpreiaZ

(Eski nick: Xpreia Z )
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2014
12.535
23.229
Mersin'de üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın vahşice öldürdükleri gerekçesiyle ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Ahmet Suphi Altındöken ile babası Necmettin Altındöken kaldıkları cezaevinde vuruldu.
İhlas Haber Ajansı ve Doğan Haber Ajansı, Tarsus'ta öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ ın katil zanlısı Ahmet Suphi Altındöken ile babası Necmettin Altındöken’in Adana Kürkçüler cezaevinde silahlı saldırıya uğradıklarını duyurdu.

Yaralanan baba ile oğlu ambulans ile Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Bu arada, görevli askerler basın mensuplarına tepki gösterdi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ceza evleri böyle işte.. Üzülmedim şahsen ama ölmemişler. Keşke idam edilselerdi.

niye vurmuşlar ki.. hastanede yan gelip yatarlar şimdi.. başka birşey yapsalarmış keşke..

Mune Mune düzenleyip yeni konu açtım istersen bunu kapatabilirsin. Konu tekrarı oldu o zaman :KK64:

Benim içim bunlarla serinlemiyor. Benim için Özgecan Yasası çıktığında serinleyecek belki. Kadının kim olduğuna, giydiği elbiseye, tecavüzcüsüyle yakınlığına bakılmadan tecavüz denen şiddet suçu indirim almadığında temizleyecek. Dolmuş şöförüyse müebbet, erkek arkadaşsa indirim diye ayrım yapılmadığında... Tecavüz, gücün kendinde olduğunun şiddetle kanıtlanma çabasıdır, cinsel bir suç değil şiddet suçu, bu yüzden kadınların cinsel hayatı sorgulanarak bile indirimi olamaz! Bunların ayrımı bu millet ve hukukçularımız tarafından yapılmadıkça da adalet gelmez ülkeye.
Bu yüzden bu kızcağızın o güzel bakışlarını söndürenler de, bu suçu işleyen diğer şerefsizler de yaralamanın şiddetine, cinayet olup olmadığına, tahrik unsuru denilen çağdışı saçmalığa bakılmadan indirimsiz yargılanmadıkça içim soğumaz benim.

Bir insanin ölümüne sevinecegim hiç aklıma gelmezdi. Keşke bu kadar kolay ölmeseydi sadece buna üzüldüm. Herkese örnek teşkil edecek şekilde olseydi o zaman içimin yağları erirdi. Ama olsun gebermiş işte bir pislik dünya bir pislikten daha Kurtulmuş oldu.

Sen rahat uyu melek kız.

Çok ironik bir durum,öldüğünü duyunca sevindim ama şöyle de bir durum var hapishanede silahın ne işi varmış mahkumun elinde, hale bakar mısınız, adamlar zaten müebbet aldım diye hapishanede başka insanları da öldürebiliyorlar. Idam çıksın zaten o adam ölmeliydi bence ama hapishanelere silah sokabiliyorlarsa daha neler oluyordur.

Doğru değil devlet koruması adaleti altında birinin bunu yaşaması
Ama üzülmedim sadistçe bir zevk bile aldığımı bile söyleyebilirim bu hiç doğru değil
ne oluyor bize böyle:KK62:

X