özgecan aslan icin adalet

Nickimnick

Sağlıkla gel bebeğim.
Kayıtlı Üye
20 Mart 2014
5.712
6.138
Daha az önce duydum bu olayı icim yandı.
3 serseri tarafından tecavuz edilerek yakılmış.
Hemen kızın facebook hesapını aradım buldum.
Yine yıkıldım.
Nur yüzlü kız.onda. sonra kardeşini buldum onunda profiline baktım.
Kız kardesi hakkında öyle şeyler yazmışki gözlerimin feri kalmadı aglamaktan...

Belki..
Önce yalvardı..
Sonra aglamaya,yalvarmaya,yakarmaya başladı.
Bir tokat yedi hıckırıklara boguldu ve bir tane daha..
O acı cekti...
O acı cektikce hoşuna gitti bidaha vurdu bidaha ve bidaha..
Cırpındı kacmak istedi tuttın fırlattın bir kenara olmadı..
Oldugu yerden kaldırdın şimdi de öbür tarafa..
Sıgınacak kacacak bir yeri yoktu..
Caresizdi.
Hazin sonunun sadece tecavuz oldugunu sandı..
Aklını yedi..
Cıldırcaktı cıglıklar atıyordu ama kimse yoktu.
O an ölmek istiyordu.
Belkide tek duası kurtulmak icin ölmekti.
Nerden bilebilirdi o insan görünümlü şeylerin birer
Şeytan olduklarını.
Ve kendine daha neler yapabileceklerini..
Yetmedi onlara..
Sadist ruhları bedenlerini ele gecirmişti,bir kere
unutmuşlardı dunyaya nasıl geldiklerini.
Unutmuşlardı ugruna can aldıkları iki bacagın arasından cıktıklarını..
Bu yüzden zor olmadı bembeyaz hayalleri olan bir kızı
Vahşice öldürmek onlar icin..
Acıttılar seni ama kanatlaarın hala kırılmadı..
Bu davada seninleyiz melek...

Lutfen herkes bir fatiha okuyabilir mi ..
Melegimiz icin.,

Fatiha okumadan önce, Tanrı ile başka şekilde biraz konuşma şansım olsaydı eğer, usulca sormak istediklerim var. Sormak istiyorum. Bilmek istiyorum, böyle bir ölüm kime, neden, nasıl reva görülür, anasına babasına, diğer sevenlerine sınav olsun diye mi, bu mudur?
Kusura bakmayın millet, şu muhabbetin yeri ve zamanı değil biliyorum.
İçim acıyo lan işte, bilmek istiyorum.

Son düzenleme:
Fatiha okumadan önce, Tanrı ile başka şekilde biraz konuşma şansım olsaydı eğer, usulca sormak istediklerim var. Sormak istiyorum. Bilmek istiyorum, böyle bir ölüm kime, neden, nasıl reva görülür, anasına babasına, diğer sevenlerine sınav olsun diye mi?
İçim acıyo lan işte, bilmek istiyorum. Anlayın.

katılıyorum....

Fatiha okumadan önce, Tanrı ile başka şekilde biraz konuşma şansım olsaydı eğer, usulca sormak istediklerim var. Sormak istiyorum. Bilmek istiyorum, böyle bir ölüm kime, neden, nasıl reva görülür, anasına babasına, diğer sevenlerine sınav olsun diye mi?
Benim bildigim gek bir söz var..

Azrail sebep yaratırmışki ölümler azrailden sorulmasın diye..
Bak işte kaza yaptı öldü diyoruz yaa aslında o işi yaptıran azrail neden günü vakti gelmişte ölmüş demiyoruz da kaza yapıp öldügüne yanıyoruz..
İşte bunlar vesvese..

Eskiden nenemin yanında otururduk bize öyle hikayeler anlatırdı ki ...aklımız dururdu bak mesela aklımda kalan bir hikayeyi anlatayım...

Bir kadın asi kenarında elbise yıkıyormuş...
Sonra bir ses duymuş ..
Olüm vakti geldi diye bir ses uzaktan at üstünde bir adam .
Adam inmiş attan asi nehrinde yüzecwk (eski zamanlarda aside yüzerlerdi yaa)
Kadın bagırmış adama gitme az önce böyle bir ses duydum asiden diye ..
Adam kadını dinlememiş nehre inmiş iniş iniş ölü cıkarmışlar..
Eee burda ne diyorlar aside boguldu ... (sebep bu ama demiuorlar vakti gelmiş azrail canını almış)

Lutfen korkma bu sadece bir hikaye ..
Bunları hep bize anlatırlarken arapca anlatırlar dı..

Benim bildigim gek bir söz var..

Azrail sebep yaratırmışki ölümler azrailden sorulmasın diye..
Bak işte kaza yaptı öldü diyoruz yaa aslında o işi yaptıran azrail neden günü vakti gelmişte ölmüş demiyoruz da kaza yapıp öldügüne yanıyoruz..
İşte bunlar vesvese..

Eskiden nenemin yanında otururduk bize öyle hikayeler anlatırdı ki ...aklımız dururdu bak mesela aklımda kalan bir hikayeyi anlatayım...

Bir kadın asi kenarında elbise yıkıyormuş...
Sonra bir ses duymuş ..
Olüm vakti geldi diye bir ses uzaktan at üstünde bir adam .
Adam inmiş attan asi nehrinde yüzecwk (eski zamanlarda aside yüzerlerdi yaa)
Kadın bagırmış adama gitme az önce böyle bir ses duydum asiden diye ..
Adam kadını dinlememiş nehre inmiş iniş iniş ölü cıkarmışlar..
Eee burda ne diyorlar aside boguldu ... (sebep bu ama demiuorlar vakti gelmiş azrail canını almış)

Lutfen korkma bu sadece bir hikaye ..
Bunları hep bize anlatırlarken arapca anlatırlar dı..
Korkmadım.
Korkularım başka yönde benim, şu gece vakti, uzun zamandır hissetmediğim kadar çaresiz ve ürkek hissediyorum.
S.çtığımın ölümünden korkmuyorum. Bir gün böyle bir şekilde ölürsem, arkamdan yazılacaklardan korkuyorum mesela daha çok. Beni sevenlerin "acımla sınav edilme" ihtimalinden korkuyorum daha çok.
Neyse sttiredelim. Ne ben burda kendimi anlatabilirim, ne de polis farkında. Üzgünüm.

Fatiha okumadan önce, Tanrı ile başka şekilde biraz konuşma şansım olsaydı eğer, usulca sormak istediklerim var. Sormak istiyorum. Bilmek istiyorum, böyle bir ölüm kime, neden, nasıl reva görülür, anasına babasına, diğer sevenlerine sınav olsun diye mi, bu mudur?
Konu dine kaydığı için kendimce söyle cevap vermek istiyorum

Bir zamanlar Rabb'in meleklere: "Ben yeryüzünde bir halife yaratacağım" demişti. (Melekler): "A!.. Orada bozgunculuk yapacak ve kan dökecek birisini mi yaratacaksın? Oysa biz seni överek tesbih ediyor ve seni takdis ediyoruz" dediler. (Rabb'in):
"Ben sizin bilmediklerinizi bilirim." dedi.

Bizim bilmediklerimizi bilen rabbimize bunu sormadan önce Bence kendi suskunlugumuzu pasifligimizi bu serefsizlerin zalimligine izin verilmesini sorgulamaliyiz

Korkmadım.
Korkularım başka yönde benim, şu gece vakti, uzun zamandır hissetmediğim kadar çaresiz ve ürkek hissediyorum.
S.çtığımın ölümünden korkmuyorum. Bir gün böyle bir şekilde ölürsem, arkamdan yazılacaklardan korkuyorum mesela daha çok. Beni sevenlerin "acımla sınav edilme" ihtimalinden korkuyorum daha çok.
Neyse sttiredelim. Ne ben burda kendimi anlatabilirim, ne de polis farkında. Üzgünüm.

Biliyormusun bu senin benim başıma herkesin başına gelebilir..
Korkuyorum,korkuyoruzz eeee sonra
Sonrası yok ne yapılır ne edilirde bu vahşilerden kurtaracagız kendimizi onada bir fikrim yok e kimin var ki..

Konu dine kaydığı için kendimce söyle cevap vermek istiyorum

Bir zamanlar Rabb'in meleklere: "Ben yeryüzünde bir halife yaratacağım" demişti. (Melekler): "A!.. Orada bozgunculuk yapacak ve kan dökecek birisini mi yaratacaksın? Oysa biz seni överek tesbih ediyor ve seni takdis ediyoruz" dediler. (Rabb'in):

Bizim bilmediklerimizi bilen rabbimize bunu sormadan önce Bence kendi suskunlugumuzu pasifligimizi bu serefsizlerin zalimligine izin verilmesini sorgulamaliyiz
Meryemd aynen ..

İçim acıyo lan işte, bilmek istiyorum.

Bunu bende çok düşünüyorum, çok soruyorum ama cevap bulamıyorum. Annem 5 vakit namaz kılar o bile bazen diyor neden böyle. Çocuklar bile tecavüze uğruyor. Ne yani onlar şimdi bir sınavın kurbanı mı? Şerefsizin birisi sınavı geçemedi O çocuğun suçu ne?
Ben bu soruyu, müftü olan evinde yüzlerce kitapı olan, ilahiyat mezunu birine sordum. Bana hiç doğru düzgün tatmin eden cevaplar veremedi. Sonra böyle sorgulama dinden çıkarsın dedi. Şeytan vesvesesi dedi. Ne alaka ki? Benim bir beynim var düşünüyorum ve anlam veremiyorum dedim Cevap yok...

Tam da bu yüzden konuşmak, sormak istiyorum zaten. O sorunun cevabını bilmediğim her saniye, gerçekten acı çekiyorum.
"bilmemek"le yetinemiyorum.
Amacım, kimilerinin tabiriyle "isyan" etme de değil aslında.
Sadece, "bilmiyorum, o kadarını sadece Tanrı bilir" deyip susup oturamıyorum. Meselem bu.
O nedenle, "konuşmak" isterdim işte.
Her neyse, yeri ve zamanı değil.

Bunu bende çok düşünüyorum, çok soruyorum ama cevap bulamıyorum. Annem 5 vakit namaz kılar o bile bazen diyor neden böyle. Çocuklar bile tecavüze uğruyor. Ne yani onlar şimdi bir sınavın kurbanı mı? Şerefsizin birisi sınavı geçemedi O çocuğun suçu ne?
Ben bu soruyu, müftü olan evinde yüzlerce kitapı olan, ilahiyat mezunu birine sordum. Bana hiç doğru düzgün tatmin eden cevaplar veremedi. Sonra böyle sorgulama dinden çıkarsın dedi. Şeytan vesvesesi dedi. Ne alaka ki? Benim bir beynim var düşünüyorum ve anlam veremiyorum dedim Cevap yok...

doğru demıs, ılerı goruslu hocaymış :KK66: sorgulama inan sadece !!..

Tam da bu yüzden konuşmak, sormak istiyorum zaten. O sorunun cevabını bilmediğim her saniye, gerçekten acı çekiyorum.
"bilmemek"le yetinemiyorum.
Amacım, kimilerinin tabiriyle "isyan" etme de değil aslında.
Sadece, "bilmiyorum, o kadarını sadece Tanrı bilir" deyip susup oturamıyorum. Meselem bu.
O nedenle, "konuşmak" isterdim işte.
Her neyse, yeri ve zamanı değil.

Sana yuzde yuz katiliyorum arkadasim. Hem de yuzde bin milyon katiliyorum. Buna da onceki mesajina da...

3 dakikalık zevki icin 20 yaşında gencecik bi kızın hayatını sadece o 3 pezevenk değil bu memleket kararttı!
Tecavüzü meşru göstermeye çalışan zihniyet suçun bu derece sabit olması durumunda nasıl bi ceza verecek sorarım?
Bu ülkede kadın olmak arkana en az 5defa bakıp yürümeyi gerektirir,sort giyersen sürtük,alkol aldıysan kaşar,22:00den sonra dışardaysan yollusun bacım!
Susmaya devam edersen daha çok canın yanacak Özgenin annesini şimdi hangi teselli avutacak?

silahla gezeceğiz erkek ırkından kimse ile insanı muhabbet kurmayacagız malum neyin tahrik edeceğini bilemeyiz sen kibarca teşekkür edersin adın davetkara çıkar

kapıma gelen kargocuya sokağımi temizleyen görevliye yemeğimi getiren garsona çöpümü alan apartman görevlisine vs teşekkür ederim ellerinize sağlık zahmet verdik vs gibi şeyler söylemeyi buyuklenmemeyi öğretti annem babam bana ama korktum ben bu erkek ırkından, yok artık insani muhabbet falan

3 dakikalık zevki icin 20 yaşında gencecik bi kızın hayatını sadece o 3 pezevenk değil bu memleket kararttı!
Tecavüzü meşru göstermeye çalışan zihniyet suçun bu derece sabit olması durumunda nasıl bi ceza verecek sorarım?
Bu ülkede kadın olmak arkana en az 5defa bakıp yürümeyi gerektirir,sort giyersen sürtük,alkol aldıysan kaşar,22:00den sonra dışardaysan yollusun bacım!
Susmaya devam edersen daha çok canın yanacak Özgenin annesini şimdi hangi teselli avutacak?

Ben o annenin yerinde olsam ancak kendi ellerimle öldürürsem içim belki soğur

Eeeyyyyy Allahtan korkmazlar, eeeyyyy vicdansizlar, bir insani o güzelim üniversitede okuyan güzel kizimizi nasil tecavüz edip, bicaklayip yakabiliyorsunuz ??? Siz nasil varliklarsiniz ??? Hangi anne ve baba sizleri büyüttü ??? Size kimse merhameti, vicdani, insan sevgisini ögretmedimi??? Hangi toplumda büyüdünüzde, kadinin degeri yok oldu, zorla tecavüz etme siz erkeklerin hakki oldu, siddette erkeklerin marifeti...öldürmek ise erkeklik oldu.....
Dilerim cok agir ceza alirlar.
Anlamadigim iki kisiyi yakalamislar sonra yine birakmislar, bu neyin nesidir ??? Ha tabi kadinin adi yoktu degilmi, Duygu Asena`yi rahmetle aniyorum !!!
Bu haberi duyunca icim parcalandi resmen, o anne ve baba ne durumda acaba, düsünemiyorum...
Ne denir basiniz sag olsun denirdi degilmi ??? Ben sahsen dilim dönmezdi basiniz sag olsun demeye....

Ben de Özgecan ıcın nasıl bır kader bu ailesi icin nasıl bır sınav bu dıye dusundum :KK43: neden dıye dusundum... Neden

X