Özel Çapa'ya Giden Var Mı?

sinehas

Guru
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2008
2.468
14
40
merhabalar ben çapa hastanesinde altay beye gidiyorum.ancak çok memnun değilim :çok üzgünüm:
altay beye giden veya doğum yapan varmı??
kafam çok karıştı hastane olarak beğeniyorum ama dr sanki biraz ilgisiz gibi soru sorduğumda tersler diye korkmaya başladım.:uhm:

merhaba
bende altay beye gidiyorum.28 haftalık hamileyim.
Sizin düşünceleriniz aynen su anda benimde kafamı kurcalıyor.sorulmadıgı takdirde bilgi pek vermiyor.tek tesellim soguk olmasına karsın iyi bir doktor oldugunun soylenmesi.daha önce arkadasımın dogumunu yaptırmıstı.o memnun kalmıstı.bende onun tavsiyesiyle gittim

canım bende ilk günden beri altay beye gidiyorum.ben hastaneye aşinaydım yani her sorunda oraya gideriz ama kadın doğum için tanıdığım kimse yoktu,dışardan duyduklarımda fena değildi ama 27. haftaya gireceğim hala 4 boyutlu ultrason için erken diyor,soru sorduğunda bile herhengi bi cevap vermiyor,ilgisizlikten öte çoğu zaman unutuyor bile..
ayrıntılı ultrasona sokacaktı gün verdi gittim gerek yok dedi.bende başka yerde yaptırmak zorunda kaldım.
şimdide korkuyorum doğumuda kafasına göre yaparsa diye..:1shok::uhm:
çünkü sağlık problemlerim var ve o pek umursamıyor.
ayrıca eşim geçen ay ameliyat oldu yanımızdaki odada hasta bir bebek yatıyordu,kadın çok şikayet etti.sezeryan istemiş zorla normal doğuma sokmuşlar suni sancı verip 14 saat sancı çekmiş yinede istediğini yapmamış.
kafam çok karıştı.ne yapmam lazım??
başka dr a gittiğimde takip eden dr una git diyor.
şaşıdım kaldım

Bu kadar sıkma canını renkli dopplerden bahsediyorsan bende istedim ısrar ettim ama gerek yok dedi.Nedeninide bizi kontrol ettiği ultrasonun zaten 3 boyutlu oldugunu saglıklı bir bebegi de renkli dopplere sokarak kasıp rahatsız etmenin hiçbir geregi olmadıgını soyledi.Once tereddut ettim.Ama sonra arastırinca ogrendim ki doktor sonuna kadar haklıymıs.Avrupada normal ultrasona bile bebekler doguma kadar en fazla 4-5 kez sokulurmus.Bebege zarar verebilir diye.Sezeryan konusuna gelince zaten en sagliklisi normal dogum degilmi?Zoraki bir durum olmadikca etik olarak sezeryan yapilmasi zaten yanlis.Altay beyden anladıgım kadariyla prensibi normal dogum yaptirma.Yoksa sezeryan cok daha kolay ve isine gelirdi.
O bayan 14 saat sanci cekmis olabilir.Arkadasim yaz sonu Almanyada dogum yapti normal dogum olması icin 18 saat sanci cektirmisler.
Boyle seyleri bu saatten sonra kafana takma bu kadar guvensiz olursan dogumdada kendini kasarsin.Tamam insan daha sicak davranis bekliyor ama cok guleryuzlu tecrubesiz bir doktordansa guvenilir bir doktor bana gore daha iyi.Ben ilk 16 hafta cok bulantı ve rahatsizlik yasadimbana hic ilac vermedi calismaya devam et dedi halimi anlamiyo dedim.Ama sonra anladimki calismasaydim kendimi daha cok salacaktim dahada rahatsizlanacaktim.Yani doktorumuz aslinda cok iyi biraz mesafeli olsada :CüvCüv:
İcini rahat tut bebegide uzme bosuna .Tekmelerin tadini cikar :)

ahmet beye gıdıyorum gayat ıyı komık sohbetlı aslındaa gencde 33 yaslarında bırı tavsıye ederım sıze

kızlar ahmet hoca aksamcı nobetcı doktor tavsıye ederım tel arıyorum sorusoruyorum normalın dısında bence bıdeneyın bende sezeryan yapıcam kaldıkı vucut bızım bu kara bıze ayıt bunu unutmayın normal yapacak olsam capa yada cerah pasaya gıderım tavız vermeyın

ahmet beye gıdıyorum gayat ıyı komık sohbetlı aslındaa gencde 33 yaslarında bırı tavsıye ederım sıze

geçen gün sancılandım ahmet bey vardı akşam olduğu için evet fena biri değil ama beni tanımıyor takibimi yapmadığı için teşhis koymaktada zorlandı.
sanırım biraz geç artık dr değiştirmek için, 1-2 yer denedim ama beni tanıyan altay bey ve sanırım artık devam edeceğim ona.sonuçta iyi bi cerrah sezeryan yapsamda normal doğum yapsamda tedirgin olmam sadece çok yoğun.öğleden sonra gitmiyorum sabahtan damlıyorum işi başından aşmasın diye az kaldı zaten ya sabır diyelim.
sezeryan konusunda katılıyorum düşüncene sen ne istersen öyle olması lazım ama ben sezeryandan daha çok korkuyorum :bbo:
o yüzden zamanı gelince düşünürüm diyorum..

ben hic memnun degilim o hastaneden.ne kan alımlarından,ne yaklasımlarından.....ne doktorlarından....ayni ücretlerde asagı yukarı hospitalium var capada degıl ama...o sart degıl tabii ama daha iyi nice hastane bulabilirsiniz.onun yakınında medilife var o biraz daha iyi.evim o cevredeydi ordan bılıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…