oysa ne duslerimiz vardi....

seyran

Nirvana
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2007
842
7
55
OYSA
Büyük bir kelimedir “oysa…”
İçinde açıklama, kırgınlık, pişmanlık, hayret, küskünlük ve daha bir dolu duygu barındırır.
Bazen tek başına koca bir paragrafı açıklamaya bile yeter…
“Oysa” dersiniz…
Oysa;
“böyle değildi başlangıçta”
“beni sevdiğini söylüyordu”
“başaracağından emindi”
“çok güveniyordu kendine”
“yapabilirim, yetişebilirim, toparlayabilirim sanıyordum.”
Başına getireceğiniz her “oysa” anlaşılır bir burukluk taşımaktadır okuduğunuz şu cümlelerde…
Ölüm oracıkta duruyor, kapının kıyısında. Kimine 80 yıllık renkli bir ömür veriyor, kimini 20sinde alıyor.
Oysa…
Oysa herkes hiç ölmeyeceğini düşünerek yaşıyor. Bu yüzden; hiçbir yere götüremeyecekleri “taşınmazlar” için diş biliyor, tırnak bileyliyorlar. Bu yüzden; sadece kendilerine bakıyorlar, “iç””lerine hiç göz atmadan…
Oysa…
Kısacık hayat. Kendisine verilenin nasıl geri alındığını anlamıyor bile insan… Bugün bir düşünsenize; 3 ay önce, 5 yıl önce, 20 yıl önce ne düşlemiştiniz? Neler kurmuştunuz, ne çiçekler sipariş etmiştiniz ömrünüzün en güzel bahçesi için… Görüyor musunuz?
“oysa ne yaptınız kendinize?”

alinti

evet canım oysa ne hayallerim vardı,birazı oldu,birazı hayal olarak kaldı..keşke oysa yerine iyiki diyebilsek..ama oysa.....:çok üzgünüm:

oysa ne hayallerim vardı neler yapacaktım hiç üzülmeyecektim OYSA..................

Oysa ne kadar farklı olacaktı hayatım!
Nefes aldığım evim,yatağım bambaşka olacaktı.
Ne kadar güzel bir işim olacaktı..
Oysa; yıktılar hayallerimi, bambaşka bir sayfa açtırdılar hayat sayfamda...benneyaptımki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…