oynatmaya az kaldı

arzu-ela

hayat bana güzel...
Kayıtlı Üye
17 Mart 2008
5.523
1
38
kızlar kafayı bozmama yakındır ne yapcam bilmiyorum.tek çocukla iki çocuk arasında dünyanın farkı varmış tekken sadece onla ilgileniyorsun iki oldugu zaman ikisine birden bide ilk çocuk iki yaşında ve fırlamaysa vede kıskançsa yani anlıyacagınız ben sıyırıyorum-tatlicadiarzu-.kızım gece çok geç yatıyor 2,3 gibi oglumda erken kalkıyor 9 gibi uyku falan haram bilmiyorum sonum ne olcak.kayınvalidem kaanı istiyor ben bakıyım diyor ben istemiyorum iyice psikolojisi bozulmasın diye ne yapsam bilmiyorum bi akıl verinn

ay canım ya zordur emınım tek cocuk zor ıkısını bırden dusunemıyorum kayın valıden yakın mı sana

sakın verme oğlunu psikolojisi çok bozulur düşünsene artık istenmediğini düşünür .. aman sakın .. eğer yardım etmek istiyorsa yakınsanız sabah bir kaç saat oyalasa yeter .. işin zor Allah kolaylık versin..

canım allah kolaylık versin sakın kayınvalidene verme çocuğunu zaten bubabanneler senin çocuğunu sahiplenmeye çalıştımı sinir oluyorum (benm kayınvalidem 40 yeni çıkmış çocuğu bana bırak ben ilgilenirim sende işini yaparsın evinde diyodu nasıl bırakıcaksam süt kuzusu yavrumu) onun kendi düşünmesi lazım bu çocuk anneden babadan uzaklaşırsa psikolojisi bozulur diye zaten kıskanıyor dahada hırçınlaşır eğer yardımı dokunmak istiyosa sana gelip bi kaç saat çocuklarla ilgilenir sende dinlenir yada işini yaparsın süprizzzzz

ahhh ahh bir bende var sanırdım bu problemi:1shok: benim çocuklarım arasındada 2 yaş var vede gençliğimi haram ettiler senağlama kıskançlık o biçim şimdi biri 4 biri 6 yaşında ve hala aynı sıkıntı büyüdükçe deliriyorlar gezinmediğim site kalmadı çocuk psikolojisiyle ilgili:bbo: neyse sözün özü biri iyi ikisi azap çokmu abarttım ne:eek:

kayınvalidem çok yakın degil öglen bakıp gidecek kadar.bilmiyorum artık sonumuz ne olur

Allah yardımcın olsun ben tek cocuk cooook zor dıyorum .ıkıncısı....Ama ıyıkı sağlıklılar ve Allah onları sana eksıksız bağıslamıs değıl mı bır de farklı seyler de olabılırdı dıye dusun.kızım benı cok bunaltınca onun ay yuzune bakıp allaha sukredıyorum canım.Allah ımtıhanımızı farklı etmesın.bunlar gelıp gecıcı dıye dusunmek lazım ıkı kuzunu da öp benım ıcınŞeniz

ah ahhhhhh
seni benden baska kim iyi anlar acaba?
benimde ayni durum pek yoruldum hele bu aralar disarda bi suru isim var oglana ara annem bakiyor mecburen arada da kardesim oldum yorgunlukdan uykusuzlukdan imdatttttttttttttttttttt

:1no2:ayyyy kızlar iyice gözümkorktu ama benim kızım 7 yaşını doldurcak kasımda ve kardeşi olsun çooooook istiyor ne yapacağımı bilemiyorum bana kalsa işte yazdığınız bu sebeplerden dolayı düşünmüyordum ama bu sene artık olamalı diye düşünüyorum dahada fazla yaş farkı olmaması için şimdilik iyi kızımda kendi işini yapabiliyor sıref kızım için bu fedakarlığı yapamayım diyorum ama nasıll korkuyorum anlatamam gerçekten bu kadar feci bir durummu ne olur yardımcı olun birazcık bana karar veremiyorum üfffffff ne zor bi durummuş bu ilkini hiç düşünmeden istiyosun ikincide neden böle oldum ben yaaaaa düşüncelerinizi paylaşırsanız öptüm şimdiden saolun takip ediyorum yazdıklarınızı kızlar:emir_bebek:

Son 3 senedir kafamda bir huniyle niye dolaşıyorum sanıyorsunuz:nazar:

Ya işte böyle:ecrin_bebek:

bu arada da kardeşim 1 yaşında bir oğlu 6 yaşında da bir kızı var gece geç yatmakla beraber oğluşu bide bütün gece uyur uyanık vaziyette sabahta çok uyumuş gibi sabahın 6 sında uyanmazmı kardeşim zayıftı kilolardan eser kalmadı yürüyen hayalrt gibi uykusuzluktan allahtan eşi çok yardım eder kızınıda anaokuluna başladı bu sene ama öğlene kadar eve geliyo ne de olsa anneler daha çok yoruluyo başka bir şehirde de oturduğundan dolayı yardımda edemiyoruz tek başına kızlarrrr allah yardımcısı olsun 1 yaşında oldu bile deyip avutuyoruz kendimizi elbet bugünlerde geçicek ama nasıl derler yaşayan bilir:eek:klava:

ah ahhhhhh
seni benden baska kim iyi anlar acaba?
benimde ayni durum pek yoruldum hele bu aralar disarda bi suru isim var oglana ara annem bakiyor mecburen arada da kardesim oldum yorgunlukdan uykusuzlukdan imdatttttttttttttttttttt

dogru söylüyorsun tatlım zaten sende hep aklımdasın aynı durumlardayız hemen hemen

bende herzaman millet 6 cocuk yapip nasil bakiyor die düsünmekten alamiyorum kendimi.. ve önlerinde sapka cikariorum :)

bence ilk cocugunuza bir bebegin gelmesiyle evde ne tür degisiklikler olacagini sindire sindire anlatin.. ona bebekken neler yaptigini ,cok tatli oldugunu,cok kücük oldugunu fotograflarla gösterip bebege heveslendirin.kardesinin olmasini istemesi lazim ( mazallah kardesini uykusunda yastikla boganlarida duyuyorum )
cocugunuza kardesinin bakiminda görevler verin .. örnegin onu giydirirken altini degistirirken yikarken yardimci olmasini isteyin.. bu cocugunuza kendisinin önemli oldugunu ona ihtiyaciniz oldugunu gösterir..ve büyük bir mutluluk duyar..abi / abla oldugunun duygusunu verir..kardesini daha cok sahiplenir.. gündüz bebek uyurken diger cocugunuzla daha cok ilgilenin ..
anne ve baba bebekle degisimli ilgilensinler ve bir digeri diger cocukla ilgilensin..
bayagi profosör gibi konustum :)) daha yeni anneyim:KK70: ne bilim öyle aklimdan gecirdiklerim bunlar canlarim ..cok bilmislik taslamamisimdir ins ..

tabi en zor durum yorgunluk ve uykusuzluk.. allah hepinizin yardimcisi olsun ..
allah yavrularimiza sihhat versinde gerisi önemli deil bence..
sonucta hep kücük kalmayacaklar degilmi..mCx

aşkitocum sanki bizim evde yaşıyor gibi konuştun,ben kızla ilgilenirken eşim oglanla,altını falan degiştirirken bez krem falan istiyorum bazen getiriyor bazen getirmiyor benimkinin yaşı küçük oldugu için anlamıyor birden vuruyor valla benim kızın yedigi dayagı hiç birinizinki yememiştirsenağlama,öpecem diyo çat vuruyor ayaklarını çekmeye çalışıyor agzını mendille silmeye çalışıyor.kendi el bebek büyüdü bir sürü kuzeni var hiç birine dokundurmadık yani kızım dayak yiyerek büyüyecek

slm.ben ınsanların erkenden ıkı uc cocugu bırden arka arkaya yapılmasını bırarada buyutun cıksın denılıyor..bence bu cok yanlıs dusunce dıye dusunuyorum cunkı ben gecmı kaldım acaba yas farkı bızde 6 yas ama en dogrusunu yapmısım dıyorum neden mı bana oglum yardımcı olabılıyor her konuda (tabı yapmadıgı ınatlastıgıda coook oluyo) ama olsun eger oda kucuk olsaydı kafayı yerdım dıyorum oglum artık buyudugunden kendı yıyebılıyor bana bagımlı degıl kendı kendıne oyalanabılıyor .ha kıskanclık yokmu ooo coook ama sevıyoda bılmıyorum yanı ılk cocugu olanlar acele etmeyın derımm yaş farkı dıye bu benım dusuncemmm:))

aşkitocum sanki bizim evde yaşıyor gibi konuştun,ben kızla ilgilenirken eşim oglanla,altını falan degiştirirken bez krem falan istiyorum bazen getiriyor bazen getirmiyor benimkinin yaşı küçük oldugu için anlamıyor birden vuruyor valla benim kızın yedigi dayagı hiç birinizinki yememiştirsenağlama,öpecem diyo çat vuruyor ayaklarını çekmeye çalışıyor agzını mendille silmeye çalışıyor.kendi el bebek büyüdü bir sürü kuzeni var hiç birine dokundurmadık yani kızım dayak yiyerek büyüyecek

he benim oglan da oyle bazen sunu getir diyorum getiriyor bazen de hic inatci keci, babasinin oglu ve babasinin kizi ucude inatci keci kötükedihüso
ondan sonra benim adama diorum kiza bak ben oglanla ilgileniyorum ama kiz habire meme meme diye zirliyor ne obur yaws goren de sisko sancak yiyo yiyo yakiyor babasi gibi herhalde kafamçokkarıştı
iki cocuk hem guzel hemde zor Allah yardimcimiz olsun insallah Aminnnnnnnnnnlaelaelaelaelae

kızlar kafayı bozmama yakındır ne yapcam bilmiyorum.tek çocukla iki çocuk arasında dünyanın farkı varmış tekken sadece onla ilgileniyorsun iki oldugu zaman ikisine birden bide ilk çocuk iki yaşında ve fırlamaysa vede kıskançsa yani anlıyacagınız ben sıyırıyorum-tatlicadiarzu-.kızım gece çok geç yatıyor 2,3 gibi oglumda erken kalkıyor 9 gibi uyku falan haram bilmiyorum sonum ne olcak.kayınvalidem kaanı istiyor ben bakıyım diyor ben istemiyorum iyice psikolojisi bozulmasın diye ne yapsam bilmiyorum bi akıl verinn

Kayinvalideye verme sakin bence cocugu....En karsi oldugum seydir.Allah korusun...

ayyy kızlar walla işiniz çoook zor..
ben biriyle kafayı yiyorum ki kolay bir çocuk benim oğlum..buna ragmen yanii..
bence oğlunun psikolojisi açısından onu vermemelisin..kendini dışlanmış hisseder sonra..
kendine bir yardımcı al eve..
yada eşin destek olsun bence

ayyy kızlar walla işiniz çoook zor..
ben biriyle kafayı yiyorum ki kolay bir çocuk benim oğlum..buna ragmen yanii..
bence oğlunun psikolojisi açısından onu vermemelisin..kendini dışlanmış hisseder sonra..
kendine bir yardımcı al eve..
yada eşin destek olsun bence

yok zaten vermem psikolojisi için zaten oglumda benden ayrılmıyor.eşim allah razı olsun çok yardımcı oluyor o olmasa zaten kafayı yerim.oglum eşime ait herşeyiyle ev işlerindede yardımcı oluyor şimdi hakkını yememek lazım

X