Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

Riskli gunler kac gunde adet oldgunada bagli.mesela ben 30 31gunde bir adet oluyorum ilk pozitifi 15.gun gordum yumurtam 17.gun catladi. Genelde Adetine14 gun kala catliyo yumurta.

Yani çift çizgiyi görünce ertesi günmü çatliyor? Ovolasyon testleri erkenmi gösteriyor çift çizgiyi?

yani bu durumda peki sence benimki hangisi :) 1de değil 3te değil sanırım.. bakalım beklicez daha adet olmadım bakalım hayırlısı..

Bence 2 sana daha yakın gibii Hayırlısı olsun canım herşeyin zamanı var...Rabim hayırlı zamnda hayırlı sağlıklı hamilelik sağlıklı bebekler nasip etsin ..

Canım belki kullandığın ovulasyon testi markasıyla ilgili olabir , 3 ay boyunca hiç çift çizgi olmaması biraz ilginç! Doktor sorun olmadığını söylüyor sanırım. Hamile kalman için!Ben hamile kalmak için rahim filimi çektirecektim doktor hamile kalmamam için hiçbir sebep yok dedi ve rahim filimini HSG çekmedi mesela sana doktorun ne diyor!

Son düzenleme:
Ovulasyon tesi yapıpta hamile kalan arkadaşlar liste yapsa güzel olurdu bizlere de umut olurdu:)

Riskli gunler kac gunde adet oldgunada bagli.mesela ben 30 31gunde bir adet oluyorum ilk pozitifi 15.gun gordum yumurtam 17.gun catladi. Genelde Adetine14 gun kala catliyo yumurta.

17.gün catladigini nasil anladın doktora utrosonami baktirdin?

Bende de esimde de hicbir sorun cikmadi.hatta yumurtada kendiliğinden catliyor.gecen aylarda çift çizgi oldu ama koyu değildi.acik olan iki çizgiden bir gün önce çok silik çizgi cikardi.çift çizgiden sonraki gün de çok silik çizgi cikardi.ama bu ay çift çizgi cikmadi.ayrıca bu ay da tutmazsa doktor bana gelecek ay asilama yapacagini söyledi.

Son düzenleme:
Yani çift çizgiyi görünce ertesi günmü çatliyor? Ovolasyon testleri erkenmi gösteriyor çift çizgiyi?

canım ovulasyon testleri lh hormonunun arttığını gösteriyor. artan lh hormonu 24-36 saat civarında yumurtayı çatlatıyor. 15-16. günlerde çift çizgiydi 17 de tek olunca o gün çatladığını tahmin ettim sadece..

Bence 2 sana daha yakın gibii Hayırlısı olsun canım herşeyin zamanı var...Rabim hayırlı zamnda hayırlı sağlıklı hamilelik sağlıklı bebekler nasip etsin ..

aslında 1 bile olabilir biliyo musun eğer çizgiler siyah olacaksa benimki bomboştu.. sadece sen karşılaştırma yapabilirsin. yarın yaptığında sonucu bekliyorum boşuna heyecan yapmayalım..

Canım benim bildiğim kadarıyla Aşılama en son tedavilerden biri Aşılamadan önce farklı tedaviler neden uygulamıyor ben 4 yılık evliyim bir oğlum var bana doktor sorun yok diyordu gerekli bütün testleri yaptık eşimde bene de en son rahim filimi çektiridim(HSG) ve o ay hamile kaldım bence doktorunla görüş yada farklı doktorada gitmeyi denen en azından farklı fikrin olur.

17.gün catladigini nasil anladın doktora utrosonami baktirdin?

Canım ben bu ay ilkdefa denemeye başladım hem idrarla yapılan ovulasyon testi aldım hemde tükürükle yapılan şuanda bende neyle karşılaşacağımı bilmiyorum merakla hergün yapıyorum testi sonucu siznle paylaşırım.

Kafam halan karışık bu ne zaman çatliyor tam net bir cevap alamiyorun gene eksik olmasin arkadaşlar yardımci oluyorlar püfff

6 ayda sanirim rahim filmi isteyecek.zaten kuzenimi bekliyorum.1-2 ay hormon tahlili ultrason bakilir sonra da kuzenim mersine gelmiş olur dedim.o da kadin dogumcu ve çokguvenirim ona.degistirecegim yani.zaten asilama falan iyice aaraştırmadan kimseye yaptirmam ticarete dökmüşler olayi.abimde çok çektik.sağol canim uyarin için.inşallah hayirlisi olur herkes için.ayrica allah bagislasin evladini.umarim şimdiki kiz olur.

Kafam halan karışık bu ne zaman çatliyor tam net bir cevap alamiyorun gene eksik olmasin arkadaşlar yardımci oluyorlar püfff

tam olarak neresini anlamadın? şimdi tatlım baştan daha uzun anlatayım. bu lh denilen hormon vücutta her zaman az miktarda mevcut. yumurtanın çatlaması için bu hormonun belirli bir seviyeye çıkması gerekiyor. bu yüzden ani bir artış gösteriyor. bu artış kısa süreli bi iki gün civarı sanırım. sonra düşüyor. düşmeside yumurtanın çatladığı anlamına geliyor.yani çift çizgiden siliğe geçişte çatlamış oluyor. en kritik zamanlar o gün. ama spermler 2-3 gün yaşadığı için çatlamadan önceki ilişkiden de hamile kalabilirsin.. açıklayabildin mi. aklına takılan bir şey varsa sorabilirsin..

Teşekkürederim canım bencede kuzenin hekimse en doğusu onunla iletişime geçmen.Doktorların çoğu rant peşinde ama inş hiçbirşeye gerek kalmadan hamile kalırısın ama rahim filimi HSG hamile kalma şansını artırıyor.Nezamandır korunmuyorsun!

ovulasyon olayini biraz anlatayim belki azda olsa yardimci olmus olurum sana....her ay kadinin adet gormesiyle beraber on bes on alti folikul buyumeye baslar....kadin adetinin yedinci gunune geldiginde folikullerden biri buyumeye devam ediyor ovulasyon donemine yakin beyinden gelen emirlerler folikul cok miktarda ostrojen uretiyor ve yumurtaliklardan disari atiliyor yumurta disarda ama ici su dolu bir kesenin icinde dolayisiyla catlamasi gerek catlamak icinde devreye lh hormonu giriyor.lh hormonu yumurta yarayan bir hormon test yaptigimizda hani cift cizgi goruyoruz ya o lh hormonunun yumurtayi catlatmak icin yukseldigini gosterir...gittikce koyulasip siliklestiginde yumurtayk catlatip inise gectigini dosterir sonrada bir kac gun icinde tekrar eski seviyesine geri doner ovulasyon testinde cift cizgi gordugunde anlhki falikulun icinde yumurta var lh onu catlatmak icin yukseliyor testin siliklestiginde de lh yumurtani catlatmis dollenmesi icin yumurtan musaid canim hepsi bu
http://m.youtube.com/watch?v=ccmgf_z-14o bu video dan daha net anlayabilirsin

3.5 aylik evliyim.evlendiğinden beri korunmuyoruz.yasim 35 olduğu için beklemek istemedim.evet rahim filminden sonra hamile kalanları çok duydum.ama agrili zor bir işlenmiş o yüzden kuzenim 6 ayolsun o zaman cektirirsin diyor

Harikasinnn Supersinn :) ♥ ♥ ♥ ♥ canim çokkk teşekkür ederim olunca ilk sana yazicam Alkah razi olsun Allah seninde hayirli sağlıklı bir evlat verir dua ediyorum herkesede eksik etmiyorum :))) ♥ rahat uyucamm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…