Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

şubatta yoksan martta varsın :) sıkıntı yok panik yok.ben hiç plan yapmıyorum artık. Rabbim ne zaman nasip ederse. zaten testle günleri yaklaşık olarak öğreniyoruz. spermler 2-3 gün yaşadığına göre 2-3 kere ilişki olsa yumurtlama haftanda nasibinde de varsa olmaması için bir sebep yok.
umarım işe yarar tükürük testide acemiliğinize gelmştir :)

Evet ya biryerde hata olduğu beliydii tükrük testi fiyasko oldu şimdi semayı arayıp onu yönlendireceğim..

Daha var brllirlesmesine bence takip et gun gectikce belirlenicek genelde öyle oluyor.ama adetin döngüsü nedir? Kaç zamanda bir? Erken daha diye düşünüyorum

cevap verecek olan yok mu bana...

Kaç gunde bir oluyorsun? Ve unutmayin bazen silik cikiyor yumurtlama olabiliyor(bu durum hormanlarla sorunu olanlarla ilgili diye biliyorum) kisa süre olabiliyor yumurtlama.bunu kasiklarda agri ve 2 parmak arasinda uzayan bir akinti olunca anlasiliyor.takip önemli

Kesinlikle doktor git simir testi yaptır.ve kanina baktir utrasonda bskicak zaten yumurtlarina veee unutma Ne kadar Kafaya takarsan o kadar uzun zaman olmiyCakk!! Yapma çok kkk erken ok

Daha var brllirlesmesine bence takip et gun gectikce belirlenicek genelde öyle oluyor.ama adetin döngüsü nedir? Kaç zamanda bir? Erken daha diye düşünüyorum

30 GÜN ARAYLA OLUYORUM CANIM mesela şöyle sıralayabilirim,

28 eylül
28 ekim
27 kasım
1 ocak (sıkıntıdan) gecikti gbi

Yazdigina gore 28-29 gunde regil oluyosun. Sana yardimci olmaya calisicam.

1.Eger 28 gunde regl oluyosan 11. gun ovulasyon testini yapmaya baslamalisin.
2. Eger 29 gunde regl oluyosan 12. gun ovulasyon testini yapmaya baslamalisin.
3. 30 gunde regl oluyosan 13 cu gun baslamalisin...

Genelde ovulasyon regilin 14. gununde oluyor diyolar. Ama ben 28 gunde regl olduguma ragmen ovulasyonum 16 ve 17 gun oluyor. Anlayacagin kisiye gore degisiyor :) Sana tavsiyem ovulasyon testlerini yap, nezaman ovulasyon oldugunu ogren. Ve kesinlikle doktora git. Rutin testler yapmalisin planlamadan once

merhaba kızlar benim menslerim bekarlığımda hep düzensizdi mutlaka mens görüyordum ama çoğunlukla ileri atıyordu overlerimde kist vardı kist türünü bilmiyorum muhtelemen basit kist çünkü sorun değil diyorlardı doğumkontrol hapı verirlerdi kullanmazdım adetlerim bazen öyle aşırı olurdu ki apar topar dr a giderdim.
her neyse sonra evlendim eşim korunuyordu eylülde mensimi gördükten sonra korunmayı bıraktık eylül 7 ekim 6 kasım 7 şeklinde gitti ve bu kistler muayenelerimde yoktu gitmişlerdi :)ama çocukta olmadı aralıkta mens gecikti hamileyim derken dr dan11 ine randevu aldım 10 unda adet oldum ertesi gün dra gittim mens halindeyken muayene etti sorun yok dedi.mens bitince smear için başka dra gittim 22mm folikül kisti çıktı kendi druma dedim kist çıktı dediğimde iyi bişey yumurtalıkların çalışıyor dedi hamileliğe engel değil dedi.ama bu kistler 2 3 ay içinde kendiliğinden kayboluyormuş.ben bu süre içinde hamile kalamazmıyım.o kadar kafama taktım o ay kist çıktı kendi kendime yaptım.bu gün yarın mens olmam lazım olmazsam kisttenmi gebeliktenmi çıldırıyore çok karışık oldu sanki inşallah hepimiz gebiş kalırız bir an önce

Hemen hemen 7 ay evliyim, bu da 5. deneyisimiz olcak Sen?

tatlım ben 14 senelik evliyim,2 oglum var,şimdi 3.istiyorum saglık sorunumda var dr.gebeligin iyi gelecegini söyledigi için de istek biraz daha çogaldı,sen henüz çok yenisin ama bi dr.git istersen

ben geçen ayda denedim ama olmadı,bu ay ikinci denemem olacak,bugün 11.günüm,bu akşam başlıcam testlere

CANIM ya benim dün daaha belrgndi bugun silik 10.günümdeyim yumurtlama olmamıştır dmi
28 eylül
28 ekim
27 kaasım
1 ocak
regl günlerim... bence 14-16 gbi yumurtlamam gerçekleşiyr ama dün biraz daha netti bugun silik?? oluyormu öyle

tatlım daha erken canını boş yere sıkıyorsun,bikaçgünece görürsün çift çizgiyi,sabret

30 GÜN ARAYLA OLUYORUM CANIM mesela şöyle sıralayabilirim,

28 eylül
28 ekim
27 kasım
1 ocak (sıkıntıdan) gecikti gbi

Bak bence her gün yap sen adetin bitince badla koyuluklari ne ciktigsa fotolarida cek ve atma tarihleride at yanina sabsh aksam diye asaga sirala ama ilk 3-4dk önemli onlari baz al.bazi kadinlar 2 kez yumurtlaya biliyor o yüzden adettden kesilnce başla.vucudu takip et ovolasyon a yakın gunlerde vajinadan akintina bsk 2 parmak arasinda uzayacak beyaz sivi en doğurgan zamanin o kasiklarindaki agriya dikkat et gögüslerindeki hassasiyetinede takip et ok

canm dün sabah ki biraz daha belrgn di ama akşam ki değildi şimdikid değil ((

Ovolasyon testlerinde bazi kadinlarda çift cikmaz sadece belirir silik cikar.o yüzden kontrol et akina simdi uzuyorsa yap bugun saati gecirme.unutma Allah uygun zamani biliyor teslimiyet eniyi ilaç birak kafani takarsan olmuyor olmazda.

http://www.kadinlarkulubu.com/hamil...elirtileriiii-hakkindaa-299.html#post33452696
canım burada testlerim bi bakr mısın 10. gün şimdi ki çokk silik

Ovolasyon testlerinde bazi kadinlarda çift cikmaz sadece belirir silik cikar.o yüzden kontrol et akina simdi uzuyorsa yap bugun saati gecirme.unutma Allah uygun zamani biliyor teslimiyet eniyi ilaç birak kafani takarsan olmuyor olmazda.

KAFAMA takma şöyle canım testlere yoğunlaştım ilk defa yaptığım için bilmiyorumda nedir nasıldır diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…