Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

Azizecim daha dokuzuncu gundeymisin e daha var 14.gun muhtemelen cizgin dahada koyulasir. ..suan gun asiri devam et tedbiri elden birakma...

hadi bakalım hayırlısı olsun..inşallah yumurtalarımız döllenir

Teşekkürederim arkadaşım inş.Bugün yeni birşey öğrendim daha önce reglinin ilk gününden başlayıp 14. gün ovilasyon olduğunu sanıyordum fakat..:)örneğin ben 26 gün de r. oluyorsam 14 - çıkarcağım yani 26-14:12 reglimin ilk günündan 12. gününe kadar sayacakmışım buda 14. güne denk geliyor .:)şuanda gülümsediğini görür gibiyim :)Ben bugün başladım hergün ovulasyon testini yapacağım ve tarihlerinde not alacğım.Çift çizgiyi görmemekten korkuyorum:18:

Son düzenleme:

:)) evet tatlım 14. gün 28 günde bir adet olanlar için.. yumurtlama yaklaşık olarak adetinden 14 gün önce oluyor. neden korkuyosun çift çizgiyi görmekten.. sen yineden sadece teste güvenme.. bugün forumda diğer arkadaşlar paylaşmış olması gereken gün aralığında yumurtlamamışlar. teste erken başladığın iyi olmuş..

Canım bu ay çok ilaç kullanıyorum kullandığım ilaçların test sonucunu etkilmesinden ve günü kaçırmaktan korkuyorum.

Canım bu ay çok ilaç kullanıyorum kullandığım ilaçların test sonucunu etkilmesinden ve günü kaçırmaktan korkuyorum.

ben biraz araştırdım da ilaç sigara falan test sonucunu etkilemiyormuş.hormon ilacı falansa belki ama pek sanmıyorum. bu idrar testleri lh hormonuna duyarlı. lh da sadece yumurtayı çatlatmak için yükseliyor. çatladıktan sonra tekrar düşüyor.

Bahsetiğin arkadaşlar testi yapıp ovulasyon günü mü görmemiş yoksa tahmini günlerde mi yapıp,ovulasyon gününü kaçırmışlar.

yok.ilk dediğin yumurta çatlamama problemi.mesela 12-16 arası diye yumurtladığını tahmin ediyormuş ama 20. gün yumurtlamış. tahmininden erken yumurtlayanlarda var.. 2. çizgi çıktımı testinde silikte olsa yok mu..

kızlar yardıma ihtiyacım var.bu ay ilk defa ovulasyon testi kullandım ve gerekli uygulamaları yaprım ama yıne de bılgılenmeye ıhtıyacım var....hamile kalamıyorum.....

Yok canım hiç çizgi çıkmadı bende ama bende ilk defa bu ay temizlenemedim bugün 7 gün oldu doktor muayene etikten sonrada leke geldi ama tek çizgi .

Yok canım hiç çizgi çıkmadı bende ama bende ilk defa bu ay temizlenemedim bugün 7 gün oldu doktor muayene etikten sonrada leke geldi ama tek çizgi .

7 gün çok uzun bi süre değil takma kafana bi problem yoktur. geçen ay az olmuştur belki. benim bir ay erken kesildiyse diğer ay daha yoğun geçiyor adetim..

kızlar yardıma ihtiyacım var.bu ay ilk defa ovulasyon testi kullandım ve gerekli uygulamaları yaprım ama yıne de bılgılenmeye ıhtıyacım var....hamile kalamıyorum.....

Merhaba Hamile kalamamanın beli bir nedeni var mı!yani doktor bir nedene bağladımı yosa nedensiz olmuyormu ve nezamandır hamile kalmak için çaba gösteriyorsun.Bilmek ,öğrenmek istediğin kafanda cevap bulamadığın sorular varsa yazarsan eminim yardımcı olmaya çalışırız bu konuda deneyimli arkadaşlar çok fazla burada.

ben 6 aydır evliyim.biliyorum henüz çok erken ama yine de olmasını çok istiyorum olmayınca da üzülüyorum.bu ay ilk defa ovulasyon testi yaptım.en son adet gunum 22 aralık,24 kasım,27 ekim,1 ekim....... doktora da gitmedim henüz.......yumurtlama günümü ve o gunu takıp eden hangı gunlerı degerlendırmem gerektıgını bılmıyorum.internetten birseyler okudum ama hepsi kafa karıstırıcı şeyler....ilgilenirseniz sevinirim.....

7 gün çok uzun bi süre değil takma kafana bi problem yoktur. geçen ay az olmuştur belki. benim bir ay erken kesildiyse diğer ay daha yoğun geçiyor adetim..

inş söylediğin gibi olur canım biliyorsun şubata yokum:) Bu ay önemli benim için Annemde bende Bu ay zor olacak gibi :)Canım tükürük yöntemiyle kullanılan ovulasyon testi sence jelatin çıkarmamamdan dolayı etkisiz olabilrmi .garibim semada yanıldı benim yzümden..

canım bende bu ay ilk defa kullandım. çift çizgiyi gördükten sonra gün aşırı ilişkiye girebilirsin. spermler 2-3 gün yaşıyorlar. silikleştiği günde ilişki önemli..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…