Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

arkadaşlar merhaba ovulasyon testi siparişini vermiştim bugün geldi birazdan yapmayı planlıyorum ama aklıma takılan bir kaç soru var çift çizgi net olunca yumurtlamamın başladığı anlamamı geliyor ve bunu gördüğüm zaman kaç gün içinde birlikteliğin olması gerekli ve sabah akşam yapmak şart mı? ben sadece akşamları yapmayı planlıyorum bi sakıncası olur mu ??

arkadaşlar merhaba ovulasyon testi siparişini vermiştim bugün geldi birazdan yapmayı planlıyorum ama aklıma takılan bir kaç soru var çift çizgi net olunca yumurtlamamın başladığı anlamamı geliyor ve bunu gördüğüm zaman kaç gün içinde birlikteliğin olması gerekli ve sabah akşam yapmak şart mı? ben sadece akşamları yapmayı planlıyorum bi sakıncası olur mu ??

bildiğim kadarıyla cevaplayayım.. çift çizgi net olunca 24-36 saat içerisinde yumurtan çatlayacak anlamına geliyor diye biliyorum. ama burada daha tecrübeli arkadaşlar var onlarda yardımcı olurlar. sadece teste güvenip çift çizgiye bağlama ilişkiyi. adet döngüne göre yumurtlamanın olabileceği zamanlarda gün aşırı ilişkiye girmen spermler için daha sağlıklı. çift çizgiyi gördüğün gün başla bence çalışmalara. Gün içinde 1 kere yapman yeterlidir. 2-3 saat bir şey içmesen test sonucu daha sağlıklı olur..

bildiğim kadarıyla cevaplayayım.. çift çizgi net olunca 24-36 saat içerisinde yumurtan çatlayacak anlamına geliyor diye biliyorum. ama burada daha tecrübeli arkadaşlar var onlarda yardımcı olurlar. sadece teste güvenip çift çizgiye bağlama ilişkiyi. adet döngüne göre yumurtlamanın olabileceği zamanlarda gün aşırı ilişkiye girmen spermler için daha sağlıklı. çift çizgiyi gördüğün gün başla bence çalışmalara. Gün içinde 1 kere yapman yeterlidir. 2-3 saat bir şey içmesen test sonucu daha sağlıklı olur..

teşekkür ederim canım verdiğin bilgiler için..adet dönemim düzensiz olduğu için hesaplayamıyorum öyle başlayacağım bakalım inşallah hayırlısı olur

ben ilk defa yaptığım için silik çıkınca şaşırdım. halbuki burda okuyorum ama yine de insan tuhaf hissediyor. yani eğer değilsen kesin hiç çizgi çıkmıyor değil mi? tertemiz olur yani?
hala da gelen giden yok. herhalde bunun sonunda bebek gelecek.
pcoslu olunca insan şaşırıyor. hem soğan kürü hem ovulasyon işe yaradı.
teşekkürler
darısı hayırlısıyla bütün isteyenlerin başına.

senin nasıl sonuç? umarın hayırlısıyla iiyi sonuçlar alırsın.

yok olsa tertemiz çıkar silikte olsa bir şey çıkmaz kesinlikle bende gelen giden yok hala bakalım yarına kadar beklicem regl ağrısı gibi ağrı var çünkü

kızlar ben yaptım şimdi ovulasyon testini tek çizgi çıktı yani yumurtlamanın olmadığı dönem değil mi yanlış anlamamışım :KK43:

liste yapmayı bilseydim yapardım :)) o kadar bekleyen arkadaş var ki:KK16:

heeeyyy millet günaydın,tahlil yapan falan varsa yazsın haa,bizi merakta bırakmayın canım :KK20:hadi güzel haberler verin,biçogunuzun adete az kaldı kan verin hemen hadi kızlar valla ben enaz sizin kadar merak ediyorumdur:KK52::KK52::KK52:

hakikaten kizlar yaa bi liste yapsak ne guzel olur , birbirimizi takip te etmis oluruz hem

Arkadaslar,

burada okuduklarim ve kullandigim iki ayri ovulasyon testi arasindaki farklar dikkatimi cekti , siz de bilmek istersiniz belki diye paylasayim dedim... :13:

Ilk kullandigim test cubuk seklindeydi , kullanim klavuzunda ;
1 - 26 gunluk perioda sahip birinin adetinin 9. gunu ovulasyon testlerini yapmaya baslamasi,
2 - KESINLIKLE sabah ilk idrar ile test yapilmamasi , gun icinde tercihen 8am-8pm yani sabah8 aksam8 saatleri arasinda yapilmasi,
3 - Testten once 4 SAAT sivi tuketilmemesi ve idrara cikilmamasi ,
4 - Testin her yapilisinda sabit olarak cikan kontrol cizgisi ile ayni renk ve koyulukta veya daha koyu IKINCI cizgi ciktigi zaman 24-36 saat arasinda yumurtlama olacagi yaziyordu.
Bu topigi ilk buldugumda konu sahibinin ovulasyon testleri hakkinda yazdiklari da asagi yukari ayniydi.

Ikinci aldigim test ise digital ve ikili hormon kontrolu yaparak ( estrogen ve luteinising hormone - LH ) digital ekraninda 3 farkli test sonucu cikariyor. Bu testin kullanim klavuzunda ise ;

1 - 26 gunluk perioda sahip birinin adetinin 7. gunu ovulasyon testlerini yapmaya baslamasi,
2 - KESINLIKLE sabah ilk idrarla / en uzun uykunuzdan sonraki ilk idrarla test yapilmasi -ingilizcesi aynen su ( Always test using the FIRST URINE after your longest sleep )
Hatta kullanim klavuzunda eger sabah ilk idrarimla test yapmayi kacirirsam ne olur diye soru var, cevap olarak olabilecek en kisa surede test yapilmasi ..........., eger sabah idrariyla test yapilmazsa beklenmeyen / hatali yuksek fertilite sonucu alinabilecegi, bu sebeple sabah idrariyla test yapmayi hatirlamanin onemli oldugu yaziyor. Soru ve cevabinin ingilizcesi aynen su ( Soru : What if I missed testing with the first urine after my longest sleep ? Cevabi : You should test as soon as you can but avoid drinking a large amount of liquid beforehand. If you do not use the first urine after your longest sleep you may see unexpected High Fertility results so it is important that you remember to use the first urine after your longest sleep)
3 - Testin her yapilisinda digital ekranda cubuk seklinde sembol cikmasi , bu sembolun sabit olmasinin testin yapilmaya hazir oldugu anlamina geldigi,
4 - Test sonucu olarak digital ekranda ;
a) bos bir daire ( ben ona bos surat diyorum , sevimsiz bisey ) - ki anlami Low Fertility , yani yumurtlamayi gosteren estrogen ve LH hormonlari yeterli seviyede yuksek degil
b) yanip sonen gulen surat - ki anlami High Fertility , yani estrogen hormonu yukselmis, LH da yukselmeye baslamis , yumurta geliyor
c) sabit gulen surat - ki anlami Peak Fertility , yani her iki hormonda cok yukselmis ( pik yapmis ) , yumurta tamamdir...

b ve c sonuclari normal bir adet periodunda 2b + 2c toplam 4 gun aliniyormus ...

Ben se 5 gun boyunca bos surat gordukten sonra 6. gun - ki adetimin 17. gunu ! birden bire sabit gulen surat gordum. Kullanim klavuzunu kontrol ettigimde bunun olabilecegi, estrogen hormonumun testin yakalayacagi yukseklikte olmamasi dolayisiyla hogh fertility gormedigim , ama peak fertility sonucunu gorduysem sorun olmadigi yaziyordu...

Yani uzun lafin kisasi kizlar yaptiginiz testin icindeki klavuz ne diyosa o , burada herkes kendininkini anlatiyor dogal olarak , ama hepimizinki birbirine uymayabilir, bosuna hayal kirikligi / masraf / yumurtayi kacirma vs gibi durumlar yasamayalim :KK36:

Hepinizi sevgiyle selamliyorum ve bu kadar uzun yazdigim icin affiniza siginiyorum :KK17:

Not: Yaziyi hizalamaya ozen gosterdim ama gonderince kaymaz umarim :KK43:(

ben çift çizgiden önce hamile kaldım çizgiyi bekleme derim.yazdıklarımı okursan anlarsın canım beni

canım konu ile ilgili yazdklarını bulaamadm

sayfama girince çıkar ama neyse kısaca özet geçeyim.ben bu ay çift çizgiyi yakaladım ama eşimle atıştık o gece olmadı ama ondan önce olmuştu ve o seferle hamile kaldım yani hep diyoruz ya çift çizgi önemli silikleşince önemli diye ama yanlış kanımca .bir bayanda burada yazmıştı okumuştum birkaç ay çift çizgi ve silikleştiğinde full çalıştık ama olmadı çift çizgiden 2 gün önce olmuştu ve o ay hamile kaldım dedi ona göre çift çizgi yumurta geliştikten ve çatladıktan sonra koyu çıkıyordu. şöyle yapmış birkaç ay ovi testi kullandığı için çift çizginin çıkacağı günü biliyormuş ve 2 gün önce ilişki olmuş ve hamile kalmış.gerçektende benim de bu çift çizgiden 2 gün önce ilişki olmuştu ve sonrasında olmamıştı ve hamile kaldım yani doğru bence bu olay sizde deneyin önceden başlayın çalışmaya çizgiyi beklemeyin. birde ben adet sonrası yaklaşık 10 gün kadar taze havuç suyu ve kuru incir yedim bununda eminim etkisi olmuştur .ayyy yazdım yine:)

sayfama girince çıkar ama neyse kısaca özet geçeyim.ben bu ay çift çizgiyi yakaladım ama eşimle atıştık o gece olmadı ama ondan önce olmuştu ve o seferle hamile kaldım yani hep diyoruz ya çift çizgi önemli silikleşince önemli diye ama yanlış kanımca .bir bayanda burada yazmıştı okumuştum birkaç ay çift çizgi ve silikleştiğinde full çalıştık ama olmadı çift çizgiden 2 gün önce olmuştu ve o ay hamile kaldım dedi ona göre çift çizgi yumurta geliştikten ve çatladıktan sonra koyu çıkıyordu. şöyle yapmış birkaç ay ovi testi kullandığı için çift çizginin çıkacağı günü biliyormuş ve 2 gün önce ilişki olmuş ve hamile kalmış.gerçektende benim de bu çift çizgiden 2 gün önce ilişki olmuştu ve sonrasında olmamıştı ve hamile kaldım yani doğru bence bu olay sizde deneyin önceden başlayın çalışmaya çizgiyi beklemeyin. birde ben adet sonrası yaklaşık 10 gün kadar taze havuç suyu ve kuru incir yedim bununda eminim etkisi olmuştur .ayyy yazdım yine:)

ayyy canım kusura bakma akşam akşam yordum seni tekrar tekrar yazdırdım :KK43: yaa demek öyle oluyomuş bende bi kaç saat öncesinde deneyince moralim bozulmuştu cnkü reglim 4 5 gün önce bitmişti..deniyim o zaman ben :$

ayyy canım kusura bakma akşam akşam yordum seni tekrar tekrar yazdırdım :KK43: yaa demek öyle oluyomuş bende bi kaç saat öncesinde deneyince moralim bozulmuştu cnkü reglim 4 5 gün önce bitmişti..deniyim o zaman ben :$

evet çok yoruldum:)dene tabi inşallah sende bu ay dersin kızlar çift çizgiyi beklemeyin diye:)

X