Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

arkadaşım 30 günde bir oluyorsan 13.gün yumurtlama günün olmuyormu

selam cnm.aynı şeyi 3 aydır bende yaşıyorum ve kafayı ymek üzereyim.28-29 günde bir regl oluyorum. bugün 17. günümdeyim ve hala çift çizgiyi görebilmiş değilim.sanırım bünyeye göre değişen bir durum bu.geçtiğimiz aylarda sinirlenip 17. günden sonra test yapmadım ama bu ay kararlıyım adet olana kadar yapıcam.bence sende yapmaya devam et galiba bizim yumurtamız geç çatlıyo.

slm benyarın ilk kez denicem aslında daha yeni çıktım adetten ama yumutlamanın heran oldugunuda söyleyen yaşayan var

merhaba canım.benim bu ay üçüncü ayım testlerle,laboquick kullanıyorum,internette ovu.hesaplaması yaptım,30'u çıkmıştı,tam o gün koyu çizgi çıktı.Gelelim asıl mevzuya,ben 29'unda gece kasıklarımda şiddetli sızlamalar hissedince,eşimi uyandırıp,"testte silik çıkmıştı ama sanırım bişyler oluyo (ovu.gerçekleşiyor sandım) hadi" dedim,ve o gece ilişki oldu,ertesi gün koyu çizgi çıktı,o gece de oldu,tabi asıl
ertesi gün önemli ya,24-36 saat sonrası,işte asıl önemli günlerde olmadı,olamadı daha doğrusu,ilişki normal seyrinde ilerliyor,ama eşim boşalamıyor,son iki gün denemeler böyle olumsuz sonuçlandı,iş stresi çoktu ondan sanırım.Velhasılı bu ayı ıskaladık,en çok da neye yanıyorum biliyo musun? Bu ay ot-çöp ne duyduysam yaptım,ovu. kadar,daha önce hiç uğraşmazdım.Bakalım etkisi olacak mı derken,sonuç hüsran oldu.Bat 14 aralık bu arada.

Slm kizlar size birsey sormak istedim gecenlrde doktora gittiim ve muayene etti yumurtan catlamis dedi fakat kucuk kan damlasi gibi bisi varmis senin yumurtan catladikdan sora kan olusuo birascik dedi sizinde basina geldimi bole bisi merak etttim ben endiselendim fakat doktor normal dedi yurt disinda yasiorum burdaki doktorlara guvenemiorum nedense tam oyuzden bide buraya yazmak sizlere sormak istedim

kızlar bunlar ovu testi ne demek ? yumurtlamısmıyım? neden silik

hayır cnm daha yumurtlamamışsın 2 çizgi aynı koyulukta olmaı gerek yapmaya evam et 3 yada 4 saat sıvı tüketmemeye çalış en az 2 saatlik tuttuğun idrarla yap sakın sabah ilk idrarla yapma gün içinde yaparsan net bi sonuç alırsın canım

tsk ederım canm hamılesın galıba Rabbım kucagına almayı nasıp etsın inşallah. erken mi öğrendin gebeliğini. bende çok istıyorum ilk ay denedık olmadı bu ay kısmetse bakalım

tsk ederım canm hamılesın galıba Rabbım kucagına almayı nasıp etsın inşallah. erken mi öğrendin gebeliğini. bende çok istıyorum ilk ay denedık olmadı bu ay kısmetse bakalım

hayır cnm henüz deilim şans getirsin diye yaptım takvimi benim bat 18 aralık umarım olmam da takvimi kaldırmam yinede güzel dileklerin için tşkler ALLAH sanada çok bekletmeden nasip etsin yavrunu

Canım kaç günde bir adet oluyosun? Bence yarın da yap daha yumurtlamamış olabilirsin . İdrarını 4 saat tutuyor musun? Her gün aynı saatlerde yapıyor msun?

Benim duzenli degil iste, degisiyor, bazen 26 gunde bir bazen 28 gunde bir oluyorum. bu aksam da dayanamadim yaptim yine cok silik cikti sonuc. evet 4 saat tutuyorum ve hergun ayni saatlerde yapiyorum ( yani 10 dk falan oynuyor 18.30 ya da 18.40 gibi )

aksam esim gelince sordu sonucu, yine silik dedim, o da onumuzdeki ay daha kaliteli bir test alalim o zaman, bu belki de guvenilir sonuc vermiyor olabilir dedi. neyse bakalim bu ay da olmazsa onumuzdeki ay oyle yapicaz, insallah olur gerek kalmaz ama ...

bebek isteyen herkesin hakkinda hayirlisini nasip etsin Allah...

hayır cnm henüz deilim şans getirsin diye yaptım takvimi benim bat 18 aralık umarım olmam da takvimi kaldırmam yinede güzel dileklerin için tşkler ALLAH sanada çok bekletmeden nasip etsin yavrunu

ayy :) inşallah kaldırmak zorunda kalmazsın ne kadar zamandır denıyorsun ki.. bnde çok beklemem umarım canım..

ayy :) inşallah kaldırmak zorunda kalmazsın ne kadar zamandır denıyorsun ki.. bnde çok beklemem umarım canım..

inşallah cnm tam 1 senedir temmuzda kimyasal dedikleri bi gebeliğim oldu 5 haftalık düşükle sonuçlandı ki o ay hiç ümidim yoktu yanii .şimdi ise doktora gidiyorum yumurta takibi için 2. ayım klomen ilaç kullanıyorum yumurtlarım oldukça iyi ama tutturamıyoruz nedense sabırla bekliyorum bundan 8 yıl öncede dış gebeliğm oldu ameliyatla alındı sonrada tüplerim tıkalı dendi yine ameliyatla açtırdım ve ameliyattan 6 ay sonra yine yumurta takibiyle hamile kaldım 5 yaşında dünyalar tatlısı bi oğlum var doktorum bana yumurtlama sorunun var diyo bakalım eğer bu ayda olmazsa bi daha ki ay rahim filmi çektircem inşallah bunlara gerek kalmaz ya bu hamile klmak neden bu kadar zor anlamıyorumm

Dün eve erken geldim. Eşim yokken iyice bi ağladım. Şimdi de oldukça kötüyüm. Napcam bilmiyorum.

Herkese merhaba. Oncelikle insaAllah Rabbim hepimize yavrularimizi aratmadan bekletmeden gonderir.

Benim sorum soyle:

Bu ay adetim gecikti. Dun gece 11 civari kahverengi akintim geldi. Kirmizi henuz yok.

Ovulasyon testini 12 inci gun yapmam gerek ama hangi gunden itibaren sayacagim? İlk lekeden itibaren mi yiksa ilk kirmizidan itibaren mi?

Birde testi sabah idrari ile yapmayin yaziyor. Peki hangi zaman diliminde yapmaliyiz? Oglen İkindi Aksam??

Gun asiri iliskiye girmek en dogrusuymus. Yani diyelim ki testi pazartesi yaptim ve positiv cikti. Pazartesi ve Carsamba iliski olmasi gerekiyor degil mi? Yoksa Sali ve Persembe mi?

Kusura bakmayin biraz heyecanli birazda bilgisizim bu konularda. Yardimci olabilirseniz cok sevinirim.

Hayirli Cumalar..

hayır canım zaten daha 5 aylık evliyim. ama hiç korunmamamıza rağmen henüz bir gelişme omuyo... yaşım 35 ve bu beni panikletiyo.

panikleme canım eminim olur 35 yaşta niceleri var gebe kalan,benim akadaşım iki ay oldu dogum yapalı hemde onun sorunları olmasına ragmen kaldı

testi bu ay yapmaktanmı bahsediyosun anlamadım k.bakma.pazartesi pozitif çıkarsa ara vermeden ilişki olsun çünki sendeki yumurtanın ömrü sadece 24 saat,dikkat et kaçırma

testi bu ay yapmaktanmı bahsediyosun anlamadım k.bakma.pazartesi pozitif çıkarsa ara vermeden ilişki olsun çünki sendeki yumurtanın ömrü sadece 24 saat,dikkat et kaçırma

Evet. Yani abdestlendikten sonra. Pazartesiyi misal olarak verdim de. Demek positiv cikan gun ilk iliski olacak. Tesekkur ederim:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…