Ovulasyon testinden anlayan varmı?

Berrely

Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2021
188
27
Merhaba kızlar ben bu ay ilk defa ovulasyon testi denedim daha önce denedik olmadı birde böyle yapayım dedim. Adetim in 10.günü testi yapmaya başladım dün 16.günde pozitif gördüm değerlendirdim az önce tekrar yaptım yine pozitif şimdi ben kaç gün böyle ilişkiye girmeye devam edeyim bu arada dün kasıklarım ağırmıyordu ama bugün ağırıyor adet olacakmışım gibi hissediyorum

Eğer yumurtlamayla ilgili bir sorunun yoksa sağlıklıysan bu testleri yapmana gerek yok iki günde bir veya 3 günde bir ilişkiye girersen adet bitiminden itibaren ki zaten spermler 3-4 gün rahimde yaşıyor, yani gebelik ihtimalin zaten yüksek olacaktır bana herhangi bir sorunum olmadığı için ovulasyon testi yapmamam gerektiğini söylemişti doktorum, ben adetlerim düzensiz yumurtlama günümü bulamıyorum demiştim o da böyle açıklamıştı iki üç günd ebir ilişkiyle zaten yumurtlama gününe denk gelir veya bir gün öncesi sonrası derken yumurtlama gününden üç gün önceki ilişkiyle rahimde duran spermler bile yumurtayı döllerse gebelik oluşur

Benimde adetim düzensiz ve bundan 9 ay önce gebeyim bebeğimi kaybettim kendi korunmasız ilişki denedik olmadı bu ayda böyle olsun dedim. Bazı yerlerde okudum pozitif görünce o gün ve ondan sonraki 2 günğ değerlendirin diyorlar ama ben dünde bugünde pozitif gördüm

Bugün de pozitifse bugün de değerlendirin ama en iyi tavsiye yukarıda bir üyenin yazdığı gibi her 2-3 günü değerlendirmek çünkü spermin biraz araya ihtiyacı var güçlenip tutunması için.

Öncelikle çok geçmiş olsun inşallah yine hamile kalırsın sağlıcakla kucağına alırsın Öyle ama testi yapmasak da 2-3 günde bir ilişkiyle pozitif güne veya sonraki günlere illaki denk geliyor, tabiki yapmak isteyen ypabilir ama daha bu pozitif mi değil mi olucak mı olmayacak mı yumurtlama günü ilişkiye girdik ama hamile kalamadım vs vs bi yandna stres sebebi oluyor doktor testi önermediği sürece akışına bırakmak lazım ben adetimin bittiği gün,iki gün sonrası ve yine iki gün sonrasında toplamda 3 ilişki yaşadım sonra şehir dışına çıkmak zorunda kaldım 2 hafta eşimle ayrı kaldık döndüğümde hamile olduğumu öğrenmiştim

Bugün de pozitifse bugün de değerlendirin ama en iyi tavsiye yukarıda bir üyenin yazdığı gibi her 2-3 günü değerlendirmek çünkü spermin biraz araya ihtiyacı var güçlenip tutunması için.
Off yaaa inanın aklım çok karıştı az önce youtube den deneyen kişilerin videolarını izledim pozitif gördüğünüz gün ve onun ardındaki iki günü değerlendirin diyo eğer iki gün pozitif ise o iilk iki ve sonraki üçgünü değerlendirin diyo. Sizlerde iki günde bir diyorsunuz aklım çok karıştı ve bu arada her gün ilişkiye girmekten sıkılıyorum

Amin. Allah analı babalı büyütsün sağlıklı hayırlı evlat eylesin sizlere. Geçen ay ovulasyon testi yapmadan yumurtladığımızj biliyordum iki gün 3 gün çok kötü adet sancısı gibi acı çekmiştim ve sadece 2 günü değerlendirdik sonuç hüsran adet oldum. Bide test denemek istedim ilk gebeliğim de kolay olmadı zaten korunmasız 1 yıl denedik 1 yılın sonunda kendi kendine oldu o da nasip olmadı kaybettim bebeğimi. Bazen kaybettiğim gebelik dönemine ait uyguöaşamadan bildirim geliyor mayıs 6 da aranızdayım işte anne baba sizi çok seviyorum diye o kadar üzülüyorumki anlatamam 9 ay oldu olacak yeri dolmadı henüz.

Canım her gün ilişki olmaz zaten sperm kalitesi düşüyor, bak pozitif gördüysen bugün ilişkiye gir sonraki üç girmesen de olur bugün ilişkiye girdiğin spermler senin rahminde zaten 3-4 gün canlı kalacak. Her gün ilişkiye girmek spermlerin kalitesini düşürür, dölleme yeteneğini azaltır kafanın karışmasına hiç gerek yok bu kadar stres yaparsan olmaz üzüntünü anlıyorum ama üzüntü stres bunlar hormonları o kadar olumsuz etkiliyor ki hamile kalmana engel olur akışına bırak bugün ilişkiye gir sonra iki veya üç gün sonra gir sana hem tecrübeli biri hem de hemşire olarak söylüyorum

Çok sağol canım Allah razı olsun dediğini yapıcam. Bu arada ben dünde pozitif gördüm ama hiç bir şekilde karnım ağırmıyordu ve bugünde pozitif karnım inanılmaz adet olacakmış gibi ağırıyor dik yürüyemiyorum iki büklüm halinde yürüyorum o neden oluyor acaba bilgin varmı

Allah yardımcın olsun ama tekrar bebek sahibi olmak istiyorsan üzüntünü sil at demiyorum sadece üzüntünü pekiştirme tabiki üzülürsün bebeğini kaybetmisşin ben de ilkinde düşük yapmıştım, ama üzüntünü sürekli hatırlama hatırlatacak şeyleri çıkar hayatından stresi azaltmalısın

Yumurtlama günlerinde bu belirtiler olabilir bende yaşadım adet belirtilerinin hepsini yaşardım her adet dönemimde o yüzden hiç hamile olduğuma yoramadım hatta adetim geciktiğinde adet söktürücü alacaktım ki sonra ne olur ne olmaz önce test yapayım dediğimde öğrendim hamileyken adet belirtileri yaşanabilir

Yardımın içşn çok sağol kardeşim teşekkür ederim Allah razı olsun

Benim anlamadığım dünde yumurtladım neden dün ağırmazdı da bugün ağırıyor acaba döllenme mi oluyor yoksa bugün mü canı ağırmal istedi

Kızlar iyi akşamlar sabah hafif olan gece 11 de bu şekilde sizce çatlama yakın mı değerlendirmeli miyim yarın çalışıyorum 24 saat nöbet tutuyorum tamamen iki çizgi olursa yarın çalıştığımdan değerlendiremeyeceğim sizce tutar mı yardımcı olur musunuz daha yeniyim

Benim ayın 24 ve 25 pikti değerlendirdim ondan sonraki 3 günde bazıları yap bazıları yapma sperm kalitesi düşüyor zaten sperm içeride 2 gün yaşıyor dedi. Bende yumrtşafığım 2 gün ilişkiye girdim çatlama dan sonra girmedim umarım çalmadan sonra ilişkiye girmediğimiz içşn pişman olmam bu ay tutar hem senin hem benim ve isteyen herkesin Rabbim kucağını boş bırakmasın kadir gecesi hütmetine

İn
Valla canım bende yeniyim ne yapacağımı bilmiyorum Sence bu pik olmuş mu bu gece nöbet tutuyorum dün değerlendirdim bu gece maalesef yarın gece değerlendirme yapabilirim geç olur mu sence

Olmuş. İnan Rabbim ol demişse oluyor hç bugün değerlendiremedim diye üzülme yarın dene olursa zaten olur olmazsa da bugün bile değerlendirseydin nasipte yoksa yoktur. İnşallah bu kadir gecesi hürmetine ikimizde hayırlı haber alırız. Sen benden 1 gün sonra yumrtlamışsın gebe kalırsak bu ay haberleşelim

Ayyy canım ne güzel dua o öyle Rabbim ikimizde kalbine göre versin bu gece hürmetine Allah razı olsun canım benim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…