Ovulasyon testime bakabilir misiniz . İlk defa kullanıyorum .

pelintosun21

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Mart 2018
48
14
33
Arkadaşlar merhaba 3 ay önce bir düşük yaptım arkadaşımın biri ovulasyon testleriyle yumurtlamanı takip edebilirsin demişti . Bugün reglim yeni bitti denemek için yaptım böyle çıktı . Kaç gün yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim

Eklentiler

• IMG_7727.jpeg
    IMG_7727.jpeg
    197,3 KB · Görüntüleme: 45
Bir sonraki regliye kadar her gün yapılması gerekiyor. 2 saat susuz kalıp öyle yapılması gerekiyor. Onun belli saatleri var kendine uygun olanı seçip hep aynı saatte yapman lazım. ben sabah kalkınca yaparım hep daha net sonuç veriyor diye dusunuyorum. İki çizgide aynı şekilde koyu olunca yumurta hazır ve bir sonraki testte silikleşirse yumurta çatlamış oluyor silikleşene kadar olan günleri değerlendirmekg erekiyormuş. Yumurta çatlayinca olan birlikteliklerde hamilelik yüzdesi daha çok oluyor. Bende ilk defa bu ay kullandım bildiklerimi hep bu forumdan öğrendim

Çok teşekkür ederim emek harcayıp yazdığın için. Takip edeceğim bakalım inşallah hayırlı haberler alırım 🙏

Bir sonraki regliye kadar her gün yapılması gerekiyor. 2 saat susuz kalıp öyle yapılması gerekiyor. Onun belli saatleri var kendine uygun olanı seçip hep aynı saatte yapman lazım. ben sabah kalkınca yaparım hep daha net sonuç veriyor diye dusunuyorum. İki çizgide aynı şekilde koyu olunca yumurta hazır ve bir sonraki testte silikleşirse yumurta çatlamış oluyor silikleşene kadar olan günleri değerlendirmekg erekiyormuş. Yumurta çatlayinca olan birlikteliklerde hamilelik yüzdesi daha çok oluyor. Bende ilk defa bu ay kullandım bildiklerimi hep bu forumdan öğrendim
Bende bi yerde ilk idrarla yapılmaması gerektiğini okumuştum ne kadar doğru bilemiyorum 🥰🤭

Adet bittikten sonra başlıyorsunuz. İlk idrarla yapmayın. İlk idrardan sonra güzelce kahvaltınızı edin suyunuzu için üzerinden dört saat kadar geçsin ama en son Sıvı alımından bir iki saat geçtikten sonra yapın. Çizgi Koyulaşana kadar her gün aynı saatte yapmaya çalışın. T çizgisi c çizgisinden daha koyu veya ikisi aynı koyulukta olumca yumurtladınız demektir. Koyuluğu yakalayınca ilişki olmalı hatta üç gün arka arkaya olursa daha iyi olur ama sperm sorunu varsa gün aşırı da olabilir.

X