Ovulasyon Testi

birisi111

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2022
587
164
Kızlar merhaba bişey sorucam cumartesi günü adetim bitti bugün bel ağrım var ve Ovulasyon testi yapmak istedim ilk defa Ovulasyon testi kullanıyorum ve ikinci çizgi silik çıktı yani yumurtlama yakın zamanda gerçekleşicek demek mi oluyo bu?

hayır. vucutta normal zamanda da LH hormonu bulunuyo bu yüzden hafifte olsa çıkıyo. Yumurtlama zamanı bu hormon çok yükseliyo ve iki çizgide aynı koyulukta oluyo. daha sonra lh hormonu kesilip çatlatma hormonu devreye giriyo buda testte tekrar silik çizgi olarak azaldıgı için çatlama oluyo tatlım. adet bitiminden sonra başlanıp pozitif ve çatlama görene kadar teste devam

hayır. vucutta normal zamanda da LH hormonu bulunuyo bu yüzden hafifte olsa çıkıyo. Yumurtlama zamanı bu hormon çok yükseliyo ve iki çizgide aynı koyulukta oluyo. daha sonra lh hormonu kesilip çatlatma hormonu devreye giriyo buda testte tekrar silik çizgi olarak azaldıgı için çatlama oluyo tatlım. adet bitiminden sonra başlanıp pozitif ve çatlama görene kadar teste devam
Tamamdır o zaman ikiside koyu olunca yumurtlama oluyo daha sonra ikinci çizgi silikleşincede çatlama oluyor.

Test bu

Eklentiler

• 809C9A04-BEAA-44BF-BC3C-7EA11984700C.jpeg
    809C9A04-BEAA-44BF-BC3C-7EA11984700C.jpeg
    39,2 KB · Görüntüleme: 84
Hanımlar merhaba. Bugün normalde regli olmam gerekiyordu ama olmadım. Elimde de ovülsyon testi vardı yaptım. T kısmı silik çıktı. Yani bu ne demek oluyor aslında regl olmam lazımdı ama yumurtlama dönemim devam mı ediyor ?

Merhaba adet bitti test yapmaya basladim. 9. Gun çift çizgi gördüm. Degerlendirdik. Takvime gore 14. Gun bekliyordum. Normalde 28 gunde bir adet olurum. Ama T cizgisi C çizgisinden koyu degildi. Sizce tekrar test yapmaya devam edeyim mi. Yumurtlama oldu mu acaba.

Bugün yaptığım test bu şekilde ama silik çizgi diğerlerine göre daha solda acaba test mi bozuk?

Eklentiler

• C5E1537C-16AC-4243-BB57-752438AAC8EC.jpeg
    C5E1537C-16AC-4243-BB57-752438AAC8EC.jpeg
    72,5 KB · Görüntüleme: 80
Kızlar merhaba bişey sorucam cumartesi günü adetim bitti bugün bel ağrım var ve Ovulasyon testi yapmak istedim ilk defa Ovulasyon testi kullanıyorum ve ikinci çizgi silik çıktı yani yumurtlama yakın zamanda gerçekleşicek demek mi oluyo bu?
C86FD593-8F04-4658-83F2-E92064961F4D.jpeg
Bu ne demek oluyo kızlar yardımcı olur musunuz? İlk defa kullandım

Eki Görüntüle 3156540 Bu ne demek oluyo kızlar yardımcı olur musunuz? İlk defa kullandım
Sanırım daha yumurta çatlamamış oluyo bende bu ay ilk defa kullanıyorum da anca öğreniyorum neyin ne anlama geldiğini ama ikisi aynı koyulukta olunca yumurtlama oluyo daha sonra ikinci çizgi tekrar silikleşmeye başladığında da çatlama oluyo bildiğim kadarıyla😊

Sanırım daha yumurta çatlamamış oluyo bende bu ay ilk defa kullanıyorum da anca öğreniyorum neyin ne anlama geldiğini ama ikisi aynı koyulukta olunca yumurtlama oluyo daha sonra ikinci çizgi tekrar silikleşmeye başladığında da çatlama oluyo bildiğim kadarıyla😊
Teşekkür ederim ☺️ peki ilişki için yumurtlamayı mı çatlamayı mı baz alıcaz?

X