Ovülasyon testi hakkında bilgi resimli

sevvalpapatya

Üye
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2024
222
49
19
Merhaba arkadaşlar 5 aydır evliyim ve 2 aydır hamile kalmaya çalışıyorum uygulama üzerinden yumurtlamamı takip ediyordum ama doğru sonuç vermiyormuş bende ovulasyon testini öğrendim onu yapmaya başladım ama saatlerini hala tam bilmiyorum ilk idrar ile yapılmaması gerektiği söyleniyor bilginiz var ise yazar mısınız adetim bittiği günden beri testleri yapıyorum ama hala yumurtlama yok

Eklentiler

• IMG_4254.jpeg
    60,3 KB · Görüntüleme: 66
Evet ilk idrarla yapılmayacak. Ben sabah 9da kahvaltımı yapıp idrara çıkıyordum 2 saat sıvı almadan 11'de ovülasyonu yapıyordum, öyle deneyebilirsiniz. Henüz yumurtlama olmamış

11
15
17
20
Saatlerinde en iyi verimi alırsınız diyorlar ama yapabilirsiniz tabii
genelde saat 10 da yapıyorum testi ama sıvı almama saatini denk getiremiyorum çok hergün aynı saatte yapmak önemli mi birde testi yaptım önceki günlere göre çok hızlı ikinci çizgi belli oldu

Eklentiler

• image.jpg
    238,4 KB · Görüntüleme: 57
Evet aynı saatte yapmanız daha iyi olur gün içinde Lh hormonunun seviyesi değişebiliyor aynı saatte yaparak o değişkenliği azaltabilirsiniz. Koyulaşmaya başlamış

Evet aynı saatte yapmanız daha iyi olur gün içinde Lh hormonunun seviyesi değişebiliyor aynı saatte yaparak o değişkenliği azaltabilirsiniz. Koyulaşmaya başlamış
Çok teşekkür ederim yardımlarınız için size bir şey daha sorucam mesela çift çizgiyi koyu gördüğüm günmü ilişkiye girmem gerekiyor o gün mü yumurta çatlamış oluyor

Çok teşekkür ederim yardımlarınız için size bir şey daha sorucam mesela çift çizgiyi koyu gördüğüm günmü ilişkiye girmem gerekiyor o gün mü yumurta çatlamış oluyor
O gün yumurtlama olmuş oluyor, silikleşmeye başladığı gün de çatlamış oluyor. O güne kadar 2 günde 1, yumurtlama (çift çizgiyi koyu gördüğünüz gün) çatlama + 1-2 gün daha peş peşe değerlendirebilirsiniz sperm problemi yoksa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…