Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
BU arada yumurtlamadan sonra 14 gün sayınca benim de ayın 6 sı oldu. Telefondaki uygulama 10 u gösteriyordu. Yani 6 sı olabilir benim de
Aa aynı günler hemen hemen haberleşiriz canım inşallah hayırlı haberler veririz

BU arada yumurtlamadan sonra 14 gün sayınca benim de ayın 6 sı oldu. Telefondaki uygulama 10 u gösteriyordu. Yani 6 sı olabilir benim de
Şimdi bende hesapladımda cuma günü yumurtlamışım ayın 8 ine geliyo 14 ileri gidince

Şimdi bende hesapladımda cuma günü yumurtlamışım ayın 8 ine geliyo 14 ileri gidince
14 ileri gitme doğruysa 6 benim 8 senin canım. Hadi bakalım hayırlısı inşallah ikimizinde pozitif olur. Mantık olarak 14 gün saymamız doğru ama işte stres vs ileri atabilir

Aselece LadyMorganas Uraniaaflora Mavi Boncugumm selam kizlar nasilsiniz benim bence tutmadi bu ay sanki goguslerim aciyo battan once hep acir gerci saha 12 gun var ama umutsuzum
Daha yeni yumurtlama donemindesin goguslerin acimasi normal yumurtlama zamaninda da gogusler agrir akinti gelir bel agrir aserme olabilir bulanti bile olabilir.. bunlar normaldir adete daha cok fazla var.. ben her zaman söylüyorum umutsuz olmak bütün çabanızı siler götürür.. ya şunu düşünün ola ki vücudunuzda bilmediğiniz bir rahatsizlik var ve gebe kaldiniz cocuk alinacak (Allah kimsenin basina vermesin) ne yapacaksiniz o zaman senin sağlığın olmadan bebegin sagligi olmaz bebek dogsada sen saglikli degilsen yine bebege bir sey veremeyecegin icin sorun olur.. her zaman hayirlisini dileyin isteyin.. bos vermeyin pes etmeyin umtsuz olmayin karamsarliga burunmeyin.. nolur bu süreçte kendinizi yipratmayin.. daha yumurtlama donemindesin iliski olarak degerlendirecegin gunlerde olmadi diyorsunuz.. birisi sizden bir şey istese ve ardından şunu söylese yaa nasıl olsa vermeyeceksin dese ne düşünürsünüz??

Haklisin canim aslinda da bugun boyle bi psikolojiye burundum eltimde hamile 5.ay surekli resim falan atiyo

Haklisin canim aslinda da bugun boyle bi psikolojiye burundum eltimde hamile 5.ay surekli resim falan atiyo
Kendine zarar veriyorsun sadece. Ne gerek var ki. Eltinin resimlerine bir süre bakma. Kendine aktivite bul.. ben evde yalnızken toplu evimi yeniden toplardim. Sonra baktim isler bitti derdim ki yarin birgun bu firsatlari bulamam. Açardım film izlerdim rahatsiz eden kimse yok ohhhh derdim hic mi hic kafama takmazdim bu şekilde. Yarin bebegin olunca bu bos vakitlerini bulamayacaksin kizzz degerlendir işte. Bu gunler bir daha asla gelmez dersin ki keşke uyusam keşke bis vaktim olsa bir bardak kahve yudumlasam.. bak sana şunu söyleyim hamile kaldigin ay herşey alt üst oluyir vucudun dengesini kaybediyor. Diyorsun ki ne olacak böyle eskiden ne agrim ne sızım vardi yemekler ne guzeldi eskiden kafama ne bos seyler takmisim dersin.. cunku yemekler eskisi gibi tatli gelmeyecek. Hergun agrilarin artacak geceleri uyuyamaz hale geleceksin veee artik kendini degil sadece bebegi düşünürken kendine bakamaz hale geldiginde cevreden sesler yükselecek biraz kendine bak biz eskiden boyle degildik sen bu rahatlikta kendini boslamissin diyecekler.. ohoooo anlatmakla bitmez canim gunlerini yaşa hamilelik nasil olsa olacakkk..

Ayy sagol valla rahatlattin beni

Aselece sen ne kadar tatlı bir insansın ya Enerji dolusun okudukça mutlu oluyorum

Ayy sagol valla rahatlattin beni
Kiz valla gerçek bunlar..laf olsun diye yazmadim. Bunlar hamileligin en rahat anlarini yazdım. sen eltinin resimlerine bakip ic cekecegine ohhh de rahatina bak.. sen saglikli bir bireysin ve hamile zaten olacaksin bosuna stres yaratma kendine.. Allah senin hazır oldugun vakit rahmine can verecek zaten.. bosuna üzülmüşüm diyeceksin.. bu yazdiklarimi unutma.. ya düşünsene sen daha baslangicta boyle stres yapiyorsun kendine. O yaptigin stresin sana nasil zarar verdigini soyle anlatayim. Gebesin ve doğum yaptin. Hâlâ streslisin vucudunu da strese alistirdin eeee bebekk emmiyor niye dersen senin stresin onu engeller. Sakin relaks olacaksin gevseyeceksin ki sütün gelsin bebeğin emsin.. bunlar sadece ornek kendini üzme artik..

Bu arada diyeceksiniz bugün ne cok konustu diye valla sanki dilim de ceneme uzadi yanii şimdi bana komik gelen ama o zamanlar ağladığım bir konu şu ki hamile olmadan önceleriydi. Ben kasık ağrısı yaşamıştım adetten bir hafta sonra midem de bulanıyor bir yandan da canım işkembe istiyor ben kayinvalideme dedim böyle böyle durum yaşıyorum canım işkembe istiyor. O da bu kız hamile herhalde diye gece yarısı Ankarada iskembeciye gittik bütün aile tabi gece adet ağrısı gibi kasık ağrıları başladı eşim doktora götürdü hamile diye.. eee herkes hamile kavramini yapistirdi üstüme haber bekliyorlar bendr belirtileri yaşayınca.. ultrasona girdiğimde ne görelim yumurtam olgunlasmis çatlayacak doktora diyorum ki ne kadarlik hamileyim doktor.ne hamilesi daha yumurtlamamissin catlayacak günlerini degerlendir demesin mi tabi ben üzülerek eve gittim hayaller boş eee üzüldüm degerlendirmedim de amaaann dedim .. adet olunca da niye hamile degilim diye ikinci üzüntüyü bosa yasamistim.. ne edersek kendimiz ediyoruz kizlar stres üzüntü hepsi zarar.. kusura bakmayin basinizi da agrittim.. hakkinizi helal edin

Canim cok guzel yaziyosun valla

Kızlar perşembe günü çatlama iğnesi oldum cuma cumartesi çok ağrım akıntım oldu geçti akıntı da kesilmişti bugün yine sağ kaşık da ağrı olmaya ve şeffaf akıntı çok gelmeye başladı acaba arka da küçük olan yumurtalar gelişti çatlıyor mu onların boyutunu söylemedi doktor sadece bir yumurta mi söylemişti 23 mm demişti onun için iğne vurulmuştu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…