Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Herşey gönlünce olsun canım Ama şunu anladı. Ki hamilelik hiç planla oluşmuyor Ama inş senin ki gerçekleşir de mesleğini aksatmaz.
Evet maalesef. Ama hamile kalmak için beslenme ve spor çok önemli. Diyet yaptığım bir zamanda 1 ayda eşimle bir kez birlikte olmuştuk ve o ay hamile kalmıştım. Şuan yine abur cubur ve zamansız yemekle adetlerim bile daha gecikmeye başladı.

Iyiyim canim benim surekli yatıyorum ayakta fazla durmayim diye. Korkmuyor da degilim yanimda kimse yok diye.. bakalim Rabbim büyük.. sen ne yaptin nasil gidiyor calismalar beklemeler dilerim ki bu ay güzel haberler verirsin bana
Canım maalesef salı günü erken gebelik yapıp atmıştım buraya da negatif

Vücudunu tanıman güzel canım. Bu senin için artı bir durum. Anladığım kadarıyla kolay hamile kalabiliyorsun Pkos olsan bile bu çok iyi. darısı diğer arkadaşların başına Canım yumurtanın kaliteli olması için ve çabuk olması için bir kür var onu deneyebilirsin. Bal çörek otu tarçın. Yada doktor takibiyle yumurta geliştirici ilaç var onu kullana bilirsin. Sürecini hızlandırmak için deneyebilirsin bunları.

Merhaba,
Sabah uzun beyaz bir akıntı geldi. yapışkan bugünün ovülasyon testini henüz yapmadım ama teste cıkmayıp, çatlama olma olasılıgı olabilir mi? dün herhangi bir belirti yoktu testimde

Merhaba kızlar 12.gunum sankı hafıf koyulasma var resımde daha açık gozukuyor

Eklentiler

• image.jpg
    70,3 KB · Görüntüleme: 16
Merhaba,
Sabah uzun beyaz bir akıntı geldi. yapışkan bugünün ovülasyon testini henüz yapmadım ama teste cıkmayıp, çatlama olma olasılıgı olabilir mi? dün herhangi bir belirti yoktu testimde
Toplu test resimlerine bakarak yumurtlama belirlenir daha net izlenir.. her akinti yumurtlama degildir.. mesela kimisi der ki akintim var ama test bir iki gun sonra piktir ve ertesi gun çatlar.. yani yumurtlama iki uc gun sonrasıdır.. simdi diyeceksiniz ki peki bu akıntılar yumurtlama degilse nedir?? Yumurtlama öncesi vajina calismaya kendini yenilemeye başlar bu yüzden akıntı gelebilir.. yumurtlama dönemi de akıntılar gelebilir bu da yumurta catladiginin gostergesidir ki emin olmak icin testler yapariz.. yumurtlama sonrasi yani adete kadar olan donemde de akinti gelebilir ki sebebi yine adet yaklastii icin vajinanin çalışıp sivi salgilamasidir.. bu yüzden her akintiya yumurtlama diyemeyiz emin olamayiz test yapip kanitlamak lazim canim.. dilerim yumurtlamayi yakalarsin

işte durumlar böyle hayırlısı bekle bekle zor işmiş bu
Bu arada zaten gün aşırı ilişkiden de kaçınmıyoruz. düzgün bir periyot ile devam ediyor.

Aselece canım ben doktora yumurtlama günü başlayıp adete kadar sağ kasığımda hep ağrı olduğunu söyledim. O da 19 veya 21. gün gel progesteron hormonuna bakalım yumurtan çatlamıyor olabilir dedi. Böyle bir durum var mıdır sence?
Şimdiye kadar ovulasyonlarda hep çatlamayı gördüm

işte durumlar böyle hayırlısı bekle bekle zor işmiş bu
Bu arada zaten gün aşırı ilişkiden de kaçınmıyoruz. düzgün bir periyot ile devam ediyor.
Eki Görüntüle 2280840
Sabirla testlere devam et canim olumlu sonuc alacagina eminim.. Canını sıkma hemen koyulasacak diye bir sart yok.. stres yaratma kendine.. emin ol pik olunca bu sefer hamileligi bekleyeceksin onda stres devam edecek hamile olsan keseydi kalp atisiydi diye stres olacak.. simdiden rahat ol ki rahat ilerlesin her sey

Doktora da soyleseydin ovulasyon testi yapiyorum ve yumurtlama gorunup catlamayi goruyorum deseydin keske.. cok da sorun degil doktor kontrolunde progesteron seviyen de catladigini gosterecek canim

Hayırlısıysa inşallah sabırla bekliyorum. Çok teşekkür ederim valla allah raız olsun cok guzel motive ediyorsun

Kızlar son üç dört gün ovülasyon testi yaptım. Kk sen görmüştüm biri hamileliğini öğrenene kadar ovülasyon yapmıştı git gide koyulaşmıştı ama bulamadım bi. Benim de git gide koyulaşmış gibi ama yine de beklicez mecbur. İşte bunlar hep boşluktan siz ne dersiniz

Doktora da soyleseydin ovulasyon testi yapiyorum ve yumurtlama gorunup catlamayi goruyorum deseydin keske.. cok da sorun degil doktor kontrolunde progesteron seviyen de catladigini gosterecek canim
Söyledim aslında canım o da dedi ki yine de takip edelim. Yani HSG de tüpler açık çıktı, ovulasyonda her ay çatlama görüyorum o zaman bir sorun yoktur değil mi

Söyledim aslında canım o da dedi ki yine de takip edelim. Yani HSG de tüpler açık çıktı, ovulasyonda her ay çatlama görüyorum o zaman bir sorun yoktur değil mi
Aynen canim duzenli olarak ovu testi yapmaya devam.. hayırlısı ile olacak inan.. inanc sabır azim sonuc basaridir..

Aselece dun adetim bitti sence bugun ovu testine basliyimi
Bundan 3 gun once kan testim 19 du sifirlanmişmi sizce
eşim cok kan verdin kanina yazik diyo oyuzden pzrtesiye kadar beklecem tekrar betahcg yapacam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…