Otokoltuu(Anakucanda) Uyku...

sanesni

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2008
279
0
42
kızlar benim kızım gündüzleri anakucağında çok uzun süre uyuyor, yatağında ise daha kısa uyuyor. (otokoltuğu)Anakucağıda da boynunu hep omzuna doğru sarkıtıyor rahatsız yattığını zannediyorum ama rahatsız olsa okadar uzun süre uyumaz diye de düşünüyorum... ne düşünüyorsunuz bu konuda yada sizin bebeişler nasıl?Acaba sağlıksızmı diyede kafam karışık...

Benim oğlumda anakucağında yatmaya bayılıyor. Ama ben senin gibi endişeli değilim çünkü yapı itibariyel ana rahmine benziyor ..Ben daha 3 günlüktü hastaneden onunla çıkardım. 3 Ayı bitti oğlumun bayılıyor onda sallanmaya. Beşiğini o kadar sevmiyor.

ben 1 aydan sonra oturttum ona bi de destekledim altını hafif , gönlüm razı olmadı bükük durmasına doktora sordum bunda yatabilir hep düz zeminde yatarsa kalça çıkığı olabilir dedi şimdi onda yatsın diye uğraşıyorum ama yatmıyor gerçi kalça çıkığı artık olmaz ama yine de o daha iyi ama ona koyar koymaz kendini kaldırıyor kalkıp gidecekmiş gibi ve hiç sevmiyor o ana kucağını

Evet benimde kızım hastaneden anakucağıyla çıktı ve o gün bu gündür onda cok mutlu. Bende onun ana rahmine çok yakın olduğunu duyduğum için sürekli ona koydum. Ama dediğim gibi çok çok uzun süre kalsa bişey olurmu acaba diye endişelendim. Sizin bebişlerde onda rahat ve seviyorlarsa sorun yok demektir. İnciboncuk arkadaşım daha erken sende alıştırmaya çalış bak göreceksin kısa zamanda alışacak hem kendisi hemde sen çok rahat edeceksiniz.

kızlar benim kızım gündüzleri anakucağında çok uzun süre uyuyor, yatağında ise daha kısa uyuyor. (otokoltuğu)Anakucağıda da boynunu hep omzuna doğru sarkıtıyor rahatsız yattığını zannediyorum ama rahatsız olsa okadar uzun süre uyumaz diye de düşünüyorum... ne düşünüyorsunuz bu konuda yada sizin bebeişler nasıl?Acaba sağlıksızmı diyede kafam karışık...

Canım ben nisan annesiyim bu konuyu arkadaşlara sormuştum senin başlığında dikkatimi çekti aynı sorun bendede var benim kızımda artık sürekli ana kucağında yatmak istiyor gece gündüz bende bir zararı olurmu diye düşünüyordum. Dün gece kızım kaymıştı aşağı doğru artık korkuyorum açıkçası yatırmaktan ama defalarca uyutum yatağa koyuyorum hemen gözünü açıyor dayanamayıp yine ana kucağına koyuyorum. Ben ana kucağının altını yastıkla destekliyorum zaten kızım daha 51 günlük desteksiz bırakamam içine umarım bir zararı yoktur. Ama ben çok istiyorum yatağında yatmasını daha rahat eder gibime geliyor.

Canım ben nisan annesiyim bu konuyu arkadaşlara sormuştum senin başlığında dikkatimi çekti aynı sorun bendede var benim kızımda artık sürekli ana kucağında yatmak istiyor gece gündüz bende bir zararı olurmu diye düşünüyordum. Dün gece kızım kaymıştı aşağı doğru artık korkuyorum açıkçası yatırmaktan ama defalarca uyutum yatağa koyuyorum hemen gözünü açıyor dayanamayıp yine ana kucağına koyuyorum. Ben ana kucağının altını yastıkla destekliyorum zaten kızım daha 51 günlük desteksiz bırakamam içine umarım bir zararı yoktur. Ama ben çok istiyorum yatağında yatmasını daha rahat eder gibime geliyor.
Evet bende öyle düşünüyordum ama dediğim gibi bebekler çok hassas en ufak bir rahatsızlıkta memnuniyetsizliklerini belli ediyorlar demek ki hallerinden memnunlar ki sesleri çıkmıyor. Bende ilk zamanlar altını destekliyordum sonra anne rahmine çok yakın olduğunu öğrendikten sonra desteklemiyorum.

aynen bende beli felan ağrır boynu tutulur sert oldu için rahat edemez diye düşünüyodum ama suan koydum öle etrafına bakınıyo enim tosun kuckata oturup etrafı seyretmeye bayılıyor

Benim oğlumda anakucağında yatmaya bayılıyor. Ama ben senin gibi endişeli değilim çünkü yapı itibariyel ana rahmine benziyor ..Ben daha 3 günlüktü hastaneden onunla çıkardım. 3 Ayı bitti oğlumun bayılıyor onda sallanmaya. Beşiğini o kadar sevmiyor.

aynen benım kızımda oyleydı,araba koltugunu bu sekılde kullananlar çok demekkı:))
bıde portatıf ya ben yemek falan yaparken tezgahın dıer ucuna koyardım kızım koltuguyla:)))

Ben anakucağına yastık koyup ergonomisini bozmak yerine çok ince bir çarşaf koyuyorum. Malum sonuçta altı naylon gibi geliyor bana. Terleyip hasta olmasın diye çarşaf koymayı tercih ediyorum. Birde dikkat ettim anakucağındayken hiç ama hiç kusmuyor. Zaten böyle oturmaları hafızalarını güçlendirme açısısndan önemliymiş.

X