otobüste kucağımda çocuk olduğu için yer verenlere

gxuxltenyaxgxmur

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2008
106
2
46
sonsuz teşekkürler,otumaya çok meraklı değilim ille birileri yer versin diye de beklemiyorum ama kucakta çocuk varken ayakta gitmek çok zor oluyor bilirsiniz...bazen bakıyorum gencecik insanlar yüzüme bakıyor sadece bende gözümü kaçırıyorum onlardan kendini kalkmak zorunda hissetmesin diye,bazılarının işine geliyor bazıları hiç oralı bile olmuyor, bazen yaşlılar yer veriyor,oturmak istemiyorum ama ısrarla oturmamı istiyorlar kısacası yer vermeyenlerin de canı sağolsun da ama yer verenlere sonsuz teşekkürlera.s.a.s.a.s.a.s.

evet bende senin gibi bu tür olayla karşılaşıyorum
neyse zamane insanlarıyla karşı karşıyayız ne demeli:1shok:

Ben kalkıp yer veriyorum ama bana şimdiye kadar hiç yer verilmedi.
Ablamla aramda sadece 2 buçuk yaş var onunla bir gün otobüse bindik yeğenim kucağımda, bana yer vermediler :1shok: Ablamın kucağındayken hemen kalkıyorlar :)) Bu sadece bir örnek daha çok var:))Galiba ben de bir şey var :))

Evet ya hiç olmazsa bile bu bir görgü kuralı.Ama bu cidden gıcık hale getiren ve insanı mecbur hissettirenler olmasa sanırım daha kolay olucak. Özellikle de yaşlılar.. Tamam insan zaten illa ki yer vermek istiyor. ama ya o gün cidden oturma ihtiyacındaysan,rahatsızsan.. Yok öyle bir hakkın.. Gözünün içine hakaret edercesine atılan bakışlar,yer verene kadar da dövmekten beter edenler.. ha başkası yer verip oturunca da yerinde söylenmeler.. "gençler de değişti artık,bi yer vermek yok,bir de yüzüme bakıyor vs vs"
İnsanı yaşlıya yer vermekten soğutuyorlar. ha bi kıymet bilin ya ..

Sözim meclisten dışarı bu arada a.s.

Ben akşam işten çıkmışım yorgunum.Otobüsün dolu olduğunu bile bile binerler birde yanında dikilirler yer verelim diye..Teyze bütün gün gezmiş keyfi için sonrada nasıl olsa bana yer verirler diye dolu otobüse biniyor.Birde yer vermeyince sürekli söyleniyor.Böyle insanlara yer vermem ben.

(İstisnalar her zaman vardır)

aynen canım.. katılmamak mümlün değil..jeyyar

ne zaman otobise binsem yaşlısı gençi veriyorlar saolsunlar malum iki çocukla otobüse ayakta gitmek zor oluyor eğer yer veren olmasa yoksa oturanlar çocukları kucaklarına oturduyorlar burdan yer verenler tşk ediyorum

bıde genc anneler kendılerı oturdukları yetmıyormus gıbı kucuk 2-3 yasındakı çocuklarını ayrı bır koltuga otturuyorlar.yaşlı,hamıle varmı bakan yokk.alsana cocugu kucagına.kucuk cocugun ayrı koltuga oturmasıda yenı lüx mü????

ya benim en çok rastladığım olay ise kapalılara yer veriyolar açıklar ayakta dursada olur.bende böyle insanları kınıyor,yer verenlere teşekkür ediorum

yer verenlere bende tesekkur edıyorum ...
son basıma gelen olayı paylasmak ıstıyorum.otobus cok kalabalık degıl ama oturcak yer kalmamıs.
bende kucagımda cocukla ayakta durmaya calısıyorum bır beyfendıde esı ve bebegıyle oturuyor ve sadece bakmakla yetınıyor.aklıma ılk su geldı benım durumumu anlaması ıcın esınındemı ayakta kalması gerek cocugu olanın cocuklunun halınden anlaması gerek dıye dusunuyor ve boyle ınsanları protesto edıyorum.(tepkım yer ermedı dıye degıl anlayıssız oldugu ıcındı)

bak bu konuda kesinlikle haklısın,bir zamanlar benimde senin gibi soğuduğum olmuştu.ama yapacak bişiy yok,bende yaşlanıcam birgün deyip yer vermeye devam ettim

Bu aynı anlama gelmiyormu??
Adam belki hasta veya yorgun..
Madem otobüste yer yok ayaktada durmakta zorlanacaksın binme ozaman.Bindiysen kınama....

bugün yine aynı şey geldi başıma,yaşlı ,saçı-başı bembeyaz olmuş bi amca yer verdi gene Allah razı olsun,kalkma desemde kalktı valla,üstelik önündeki koltuktada 2 tane gencecik insan vardı.şahsen ben yaşlıların yerine oturmaya utanıyorum inanın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…