Otizm olabilir mi?

senneymissinbe

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2015
7
1
28
Merhaba,
Bebeğim 8 aylık. Bugüne kadar gelişim basamaklarının hepsini vaktinde tamamladı. Sosyal gülümseme, yabancılama, agulama, babıldama, göz teması var. İsmiyle 5 kere seslensek 3’ünde dönüp bakıyor. Alkış yapmayı öğrendi. Bazen kafasını bir tarafa eğip öyle bakıyor. Ama son bir haftadır elinde oyuncak varken el-kol-kafa sallıyor bütün olarak, kafasını aşağı yukarı olacak şekilde sallıyor. Ve sanki sürekli kulaklarını tutuyor bu belki diş çıkarma belirtisi de olabilir ama içim hiç rahat değil, zaten anksiyetem var bunu da düşününce delirecek gibi oluyorum. Bu normal bir süreç mi?

Son düzenleme:
Hemen kötü düşünmeyin belki diş belkide kulak ağrısıdır

Merhaba,
Bebeğim 8 aylık. Bugüne kadar gelişim basamaklarının hepsini vaktinde tamamladı. Sosyal gülümseme, yabancılama, agulama, babıldama, göz teması var. İsmiyle 5 kere seslensek 3’ünde dönüp bakıyor. Alkış yapmayı öğrendi. Bazen kafasını bir tarafa eğip öyle bakıyor. Ama son bir haftadır elinde oyuncak varken el-kol-kafa sallıyor bütün olarak, kafasını aşağı yukarı olacak şekilde sallıyor. Ve sanki sürekli kulaklarını tutuyor bu belki diş çıkarma belirtisi de olabilir ama içim hiç rahat değil, zaten anksiyetem var bunu da düşününce delirecek gibi oluyorum. Bu normal bir süreç mi?
Belki kafasını sallamaui öğrenmiştir ve hoşuna gitmiştir 🥰

Benim kızımda yapıyo onu çıngırakta sallamayı öğrendi bazen başka oyuncaklarda da alıp sallıyo ses geliyor mu diye bakıyor heralde ses gelmese de sallayıp bırakıyo kafasını da sallıyo sadece bi bunla otizm düşünülmez diye düşünüyorum

Kızım da kafasını sallıyordu, ben de yaptım bana bakıp o da yaptı ve güldü. Burada daha önce başka birinin konusunda doktor anneye, oyun yapıyor demişti. Belki sizinki de oyun yapıyordur veya öğreniyordur.

X