Otel ile yaşanılan sorun avukat arkadaşlar bakar mısınız

1okaliptus

Üye
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2021
464
467
30
Arkadaşlar merhaba Özet geçeyim hemen size. Özel gün sebebi ile eşimle Sakarya taraflarında bi otelde konakladık. Yalnız otelde sıcak su ısıtma elektrik gibi detaylı sorunlar mevcuttu telefon ile doğrudan resepsiyon yada oda servisi ile görüşebilmek bile lüks oda içine henüz telsiz gelmemiş. Dışardan yada resimlere baktığınızda hayran oluyorsunuz ama içindeki teknik sıkıntılar ve bunları telefon ile dile getirdiğim işletme sahibinin ukala ve alaycı tavırlarıyla resmen tatilimiz zehir oldu. Gelmeseydiniz bunları göze alarak geldiniz 5 yıldızlı otele gitseydiniz bunlar cok basit şeyler gibi gibi oysaki yazılı olarak sunduğu hizmetleri bekliyoruz fazlasını değil . Sıcak su akmıyor ısıtma istiyorsanız aydınlanmadan vazgeçmek gerekiyor enerji sistemi kaldırmıyor. Beklentimiz bi özürdü ancak kendisi resmen bizden özür isteyecek duruma geldik cevaplarıyla. Cimere yazdım ama baska bi yolu yordamı var mı yada en aZından bize sunamadığı hiZmetlerin geri ödemesi yapılabiliyor mu böyle bi hakkımız var mı o adama karşı ne yapmam gerekiyorsa yapacağım bilen arkadaşlardan yardım rica ediyorum teşekkürler

Otel yorum siteleri + ulasabilirseniz booking + sikayet var sitelerine yazabilirsiniz.
Twitter hesabi google yorumlari tum sosyal medyalarina yazabilirsiniz

google yorumlara yazın tuketici haklarına şikayet edin. şikayet var a yazın ekşi ye yazın.

Yazdım instagramda aktifler onun haricinde otel sitelerinde vs ismi çıkmıyor
Bence sizin hatanız bu, araştırmadan bilmeden gitmek. 5 yıldızlı otel mi bekliyorsunuz ne biçim bir savunma? En temel hizmetler yoksa gerekli merciilere mutlaka bildirin, hadlerini bilsinler.
En doğrusu birkaç büyük seyehat appi var onlara yazmak. Oralarda ne yazıyorsa doğru oluyor çünkü bot ve fake yorumları engelliyorlar. Bu sebeple oteller restoranlar da dikkat ediyor o yorumlara. Biz plansız programsız çok tatile çıktık ben daima ordan bakar öyle giderim, bir saat önce ayarladığım yerlerde dahi hiçbir sorun çıkmadı. Ne kadar lüks ya da güzel görünürse görünsün 4 puan altı hiçbir yerde kalmam sadece 4-5 yıldızlı olması değil skala. 3 yıldızlı çok çok güzel otellerde kaldım, zira yıldız sayısının temizlikle ve temel hizmetlerle alakası yok. Sadece şehri gezeceğiniz bir tatilde mesela 3 yıldızlı otelde çok rahat konforlu tertemiz zaman geçirebilirsiniz. Olumlu/olumsuz daima yorum yaparım bu sebeple.

Tüketici mahkemesine başvurabilirsiniz ama çok uzun iş.
Google'dan otelin ismini yazın. Oraya yorum yazın. Eşinize dostunuza da kötü puan verdirin.
Bende butik otelde çalışıyorum. Yorumlara çok önem veriyoruz. Marka bir zincir olmadığımız için müşteriler gelen yorumlara göre tercih ediyor.

Eklentiler

• Screenshot_20211115-211310_Chrome.jpg
    51,6 KB · Görüntüleme: 73
  • Screenshot_20211115-211253_Chrome.jpg
    82 KB · Görüntüleme: 72
Google yorumlara yazın.

Paranızı geri alabileceğinizi sanmıyorum ama google yorumlara, tripadvisora, Foursquare e vs yazın. Ders oldu diye düşünün, bir daha yorum bulamadığınız yere gitmezsiniz.

Ücret iadesi vs yapılmaz. Acenta kullanmadan rezervasyon yaptırdıysanız sadece google ve tripadvisora yazabilirsiniz. Ve söyledikleri gibi turizm bakanlığına şikayette bulunabilirsiniz orda kaldığınızı kanıtlayarak. Nekadar bi meblağdan bahsediyoruz bilmiyorum ama mahkemeyle uğraşmaya değecek bi paraysa tüketici hakları mahkemesine de başvurabilirsiniz. Uğraştırır ama tabi. En iyisi bolca kötü yorum yapmak

Sosyal medya+sikayet var en etkilisi.

Google da otelin adı çıkmıyor
Nereden buldunuz oteli. Çok riskli bir durum neyle karşılaşacaksınız bilmiyorsunuz. İyi bir araştırma yorum sonucu karar vermeliydiniz. Ki onda bile bazen beklentinizi karşılamayan yerler oluyor. Bu ders olsun. Google da tur sayfalarında çıkmıyorsa şikayet var’a yazmaktan başka çareniz yok.

Ya asla savunmuyorum, bu ne onlari hakli eder ne sizi haksiz eder ama sormadan edemeyecegim; googleda adi bile cikmayan bir yere nasil güvenip gittiniz?
Ben neyle karsilacagim belli olmaz kismini gectim, gercekten korkarim, guvenligimden suphe ederim.
Domates alicak olsak 3 5 cevirip bakiyoruz. Pazarda 2 3 tezgaha göz atip seciyoruz.

Tabi ki haksizlar ve magdursunuz ve özel gününüzü mahvetmisler bunun hic bir telafisi olamaz bunu kabul ediyorum ama gecenlerde instadan 150 liraya 6 pantolon 5 tisort aldik alakasiz ve eksik urun geldi nereye sikayet ederiz konusu vardi. onun gibi olmus.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…