Orta avrupa şehirleri yada barcelona...Öneriye ihtiyacım var..

maviduvar1

Ben beni bıraktığımda, sen beni bırakma ya' Rab...
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2009
14.383
24.221
Nisan-Mayıs ayları gibi yol dahil 6 günlük bir yurtdışı tatili düşünüyoruz.
Barcelona, Viyana, Prag ve budapeşteyi görmedik.
11 yaşında bi çocuğumuz var.
yurtdışı gezilerimizde genellikle tek şehirde konaklamayı tercih ediyoruz.
elimizde bavullar bi de çocuk o şehirde 2 gün öteki şehirde 2 gün olayını sevmiyoruz.
sürekli seyahat halinde olunca anlamıyoruz gittiğimiz yerden bir şey
konakladığımız şehirden başka bir yere günü birlik gidip gelmek daha mantıklı geliyor.
viyanadan bratislavaya gitmek gibi mesela...
bu şehirlere gitmiş olanlar varsa aranızda tavsiyeleri alabilir miyim.
eğer bir an önce karar verebilirsek uçak biletini ucuz alabiliriz.

barcelonaya da praga da gittim
tabi ki herşey nasıl vakit geçirdiğinize bağlı , atıyorum sagra de familia'ya gittiniz yarım gün gezer misiniz 2 saatte biter mi? (sıra olayı hariç) size bağlı, atıyorum 1 gün sadece alışveriş yapan insanlar var :) ben alışveriş yapmam fazla, çok katadrel kilise müze gezdiğim için (avrupada 4 sene yaşadım) öyle yarım gün de gezmiyorum açıkçası. yine sizde çocuk var gece hayatını da herhalde es geçersiniz ben mümkünse gittiğim yerlerde bir gece klübüne ya da partiye, eğlenceye filan giderim, pragta konsere gitmiştim. barçada kaldığım yer zaten olay bir yerdi, her gece etkinlik vardı vb. her yere de yürüdüm neredeyse stad hariç, şehri yürüyerek daha iyi tanıyor insan.
barça pahalı bir yer, gauda evlerini filan tek tek gezecekseniz içine girecekseniz epey tutar, hem ücreti hem vakit olarak, hava iyi olursa mayısta sahile bile gidebilirsiniz.
ben madrid barça porto 8-9 günde gezmiştim her şehre 3er gün gibi düşmüştü bence güzel bir tatildi 6 gün sadece barça için bence çok 3-4 gün iyi gibi, ispanya pahalı da olunca başka yerle gitmek nasıl olur bilemedim -araç kiralama şansınız var mı?
ben ara transferleri de uçakla yapmıştım vuelig'le
prag'a dresdenden gittim ben prag ucuz tabi :) ama prag da barçaya göre daha küçük buraya da 2-3 gün yeter elbette dresdene geçebilirsiniz bratislava yapabilirsiniz bu transferler çok pahalı değil, bu durumda daha fazla gezme şansınız olur ve bu şehirlerin hepsi barçadan daha ucuz. böyle git-gel yaparsanız 6 günde ancak toparlanırsınız.

S sinirboyu çok teşekkür ederim. Kesin olmamakla birlikte Ağustos'ta İspanya olacak sanırım.
Yurtdışında alışveriş yapmam hiç. Ufak tefek magnet anahtarlık dışında.
Çocuk olduğu için gece hayatı falan da yok. Müze saray gezmeyi seviyoruz.
Tekrar teşekkür ederim.

X