Bahçe Bakımı ve Çiçekler orkidem

dudi

Guru
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2008
1.488
182
Tam olarak cinsi nedir bilmiyorum ama kalin yaprakli beyaz bi orkidem var yaklasik 1senedir guzelde cicek aciyodu,bu yaz tatile giderken k.valideme emanet ettim ama döndügümde resmen alt saksisi su icindeyditabi hemen bosalttim ama uzerindedki cicekleri döktü suan tek cicegi kaldi yapraklari saglikli görünüyo bide dibinden disariya cikmis bir sürü kökü var ve cicek acan dalida bi tane.Cicek acmasi ve dallarinin cogalmasi icin bisey yapilabilinirmi acaba köklerini temizleyip topragini yenilemeyi dusunuyorum ama daha da kötü olur diyede korkuyorum.Bana fikir verebilicek orkideseverleri bekliyorum

Merhaba canım,
Anladığıma göre ilk olarak orkiden çok sulanmış..Benimde orkidem var ilk zamanlar çok güzel çiçekleri vardı şimdi hiç yok zamanı geçtiğinden de dökmüş olabilir veya dediğim gibi çok sulanmak tan da dökmüştür..Köklerine gelince bence ne yap biliyor musun kullandığın saksının bir büyüğünü al ve orkide toprağından da koy çiçeği yeni saksıya geçir ,o çıkan kökleri de toprağa güzelce yerleştir canım..haftada 1 sulasan yeterli zaten.Yenilemen iyi olur..Vitaminler varmış ben hiç kullanmadım ama onu çiçekcilere gidip sor besin gıda takviyesi diye belki yararı olur çiçeğine.İnş yardımcı olabilmişimdir..canımöptümseni

Benimde orkidem çiçeklerini tamamen döktü ama yerini değiştirdikten sonra döktü evimizin şekli değiştiği için onunda yeri değişmek zorunda kaldı sadece yaprakları var artık :2: yaprakları ve dalları çok sağlam ama birdaha açmazsa diye çok üzülüyorum.Praktikerde orkide mamaları var :) 6.5 tl civarında aldım ama henüz kullanmadım çiçekçime sorup kullanmayı düşünüyorum umarım faydası olur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…