Saç Rengi ve Saç Boyama Organik Saç Boyası

Caddy

Guru
Pro Üye
28 Mart 2012
8.170
2.003
Kimyasal maddeler içermeyen organik saç boyaları ile saçlarınızı istediğiniz bir renge boyayabilirsiniz. Bitkilerden elde edilen özlerle oluşturulan organik boyalar, saçların yıpranmasının da önüne geçmiş olur. Aşağıda sizler için organik saç boyası markalarını paylaşıyoruz. Kendinize güveniyorsanız, organik saç boyasını evde yapmanız için gereken tarifi de sayfanın sonunda bulabilirsiniz.

Tierra Organik Saç Boyası
Tamamen organik olarak hazırlanan saç boyası 96 farklı renk seçeneği sunmaktadır. Normal boyalar gibi kolay şekilde uygulanan saç boyası, krem kıvamında saçlara uygulanır ve bir süre beklettikten sonra yıkanır. Kullanımı kolay olan organik saç boyası, saç tellerinizi yormamaktadır.

Phyto Color Organik Saç Boyası
Kimyasal maddeler içermeyen boya, saç tellerinin yapısını bozmadan saçlarınıza renk vermektedir. Phyto boya, amonyak içermemesi nedeniyle de tercih sebebi oluyor. Amonyak içeriği olmaması sebebiyle rahatsız edici bir kokusu da bulunmamaktadır. Bir çok farklı renk seçeneği ile istediğiniz renkte saçlarınızı boyayabilirsiniz.

Tins Of Nature Organik Saç Boyası
Organik saç boyaları arasında bulunan Tins Of Nature, amonyak içermeyen ve saçlarınız için oldukça sağlıklı bir üründür. Saçlarınıza uyguladıktan sonra bone ile saçlarınızı kapatarak ısı uygulaması yapmanız gerekmektedir. 20 dakika saçlarınıza fön tutarak boyanın saçlarınız ile etkileşime geçmesini sağlamalısınız. Kahverengi tonlarında oldukça başarılı sonuçlar ortaya koyan saç boyası 15 farklı renk seçeneği sunmaktadır.

Naturigin Organik Saç Boyası
Paraben ve amonyak içermemesi nedeniyle Naturigin organik saç boyası tercih edilen popüler saç boyaları arasında yer alır. Fiyat olarak muadillerinden pahalı olan saç boyası, oldukça etkilidir ve uygulandığı andan itibaren saçlardaki beyazları kapatıyor. 1 ay boyunca saçta kalan bu boya hoş bir kokuya sahip. İçeriğinde 12 farklı yağ ve ekstrat bulunduran boyayı saçlarınızda 30 dakika bekletmeniz yeterlidir. Naturing organik saç boyasında şimşir, aloe yaprağı yağı, soya proteini, greyfurt kabuğu yağı, buğday özü, mandalina kabuğu yağı, shea yağı, limon kabuğu yağı, keneotu tohumu yağı, kayısı çekirdeği yağı, üzüm çekirdeği yağı ve şeftali çekirdeği yağı bulunuyor. Yani saçınızı boyarken aynı zamanda nemlendirip beslenmesini sağlıyor.

Logona Organik Saç Boyası
Sinemaki, kına, ceviz, barut ağacı, indigo, kurkuma,rhatany, pancar,kahve, hatmi, buğday proteini ve jojoba yağı içeren Logona organik saç boyası, saçlarınızı boyarken aynı zamanda da saç bakımı yapıyor. Saç tellerinin pigmentlerini bozmadan saçları boyayan logona, saç açıcı kimyasal içerikler barındırmamaktadır.

Natural Colors Organik Saç Boyası
Organik saç boyaları arasında bulunan ve popüler bir marka olan Natural, soya fasulyesi, aloe vera, hindistan cevizi, mısır, palmiye fıstığı, buğday yağı, muz, badem yağı, greyfurt, portakal, E ve C vitaminleri içeriği ile saçlarınızı besliyor. Boyanın ana maddesini soya yağı oluşturmaktadır. Amonyak içermeyen saç boyası 28 farklı renk seçeneği ile sağlıklı şekilde saçlarınızın boyanmasını sağlar. Saç boyası, herhangi bir alerjik reaksiyona sebep olmamasıyla da tercih sebebi.

Canım ben bu organik ve bitkisel denen saç boyalarını çok araştırdım ne yazık ki hepsi kimyasal içermekte bu hurafelere kanmayalım:KK66: vitaminler ve yağ extrat ları her boya içerisinde var..

NATULIQUE kullanmayın bence

Son düzenleyen: Moderatör:
GEÇEN AY BENDE KUAFÖRDE PROTİNLİ BOYA İLE BOYADIM BEYAZLARI KAPANDI VE 3 HAFTA BOYUNCA BEYAZLARIM AÇILMADI VE YUMUŞACIK OLDU SAÇLARIM GEÇEN HAFTA NORMAL BOYA İLE BOYATTIM MEMNUN KALAMDIM BEYAZLARIM KAPANMADI DİPLER TUTMADI VS.

bende organıc boya arayışındayım kimyasallar hep saçlarımı döküyor kullanıp memnun kaldığınız markalar varmı

X